تیتر امروز

مگر اسب قرار است با برق و اینترنت کار کند؟
افاضات اضافه

مگر اسب قرار است با برق و اینترنت کار کند؟

این روزها بعد از انتخابات، بحث‌ «اسب زین‌شده» و قطع برق و اینترنت خیلی سروصدا کرده اما عوام الملک می‌گوید: عیبی ندارد. اسب زین‌شده هم ممکن است بعضی وقت‌ها ناراحت باشد و جفتک بیندازد. ضمن اینکه...
عبدالرحیم سلیمانی اردستانی: «بزرگترین دستاورد پیامبر باطن اعلامیه جهانی حقوق بشر است»
ویژه برنامه دیدارنیوز با حضور یک دین‌پژوه؛

عبدالرحیم سلیمانی اردستانی: «بزرگترین دستاورد پیامبر باطن اعلامیه جهانی حقوق بشر است»

در استودیو دیدارنیوز میزبان عبدالرحیم سلیمانی اردستانی استاد حوزه و دانشگاه بودیم و درباره باورش به نسخه متفاوتی از اسلام با او گفت‌وگو کردیم.

قیمت‌های «متعارف» برای بلیت هواپیما

محمد محمدی‌بخش، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: تا پایان هفته جاری قیمت‌های متعارف بلیت هواپیما اعلام می‌شود.

کد خبر: ۱۶۷۹۲۷
۱۱:۳۴ - ۱۱ تير ۱۴۰۳

قیمت‌های «متعارف» برای بلیت هواپیما

دیدارنیوز: معاون وزیر راه با اشاره به کنار گذاشته شدن سازمان هواپیمایی از نرخ‌گذاری بلیت هواپیما، گفت: تا پایان هفته جاری قیمت‌های متعارف بلیت هواپیما اعلام می‌شود.

محمد محمدی‌بخش درباره آزادسازی قیمت بلیت هواپیما، اظهار کرد: بر اساس ماده ۶ قانون هواپیمایی کشوری، شورای عالی هواپیمایی عالی‌ترین مرجع نرخ گذاری بود، با شرایطی که در زمان کرونا پیش آمد، حاکمیت ورود پیدا کرد تا نرخ گذاری را انجام دهد.

وی ادامه داد: از سال ۱۳۹۹ این اتفاق به مرور افتاد تا تیرماه ۱۴۰۰ که نرخ یک افزایش ۴۰ درصدی پیدا کرد. پس از استقرار دولت سیزدهم و پیگیری‌های انجم شده، آذرماه ۱۴۰۰ قیمت بلیت هواپیما ۱۵ درصد کاهش یافت.

وی با یادآوری این‌که اردیبهشت ۱۴۰۲ دولت با توجه به ۹ درصد -مالیات- ارزش افزوده سرجمع ۲۹ درصد به قیمت بلیت دیماه ۱۴۰۰ اضافه کرد، گفت: با توجه به حکمی که مرجع قضایی صادر کرده در حال حاضر سازمان هواپیمایی کشوری، شورای هواپیمایی از نرخ گذاری کنار گذاشته شده‌اند و ما هم دنبال این هستیم که آن بخش حاکمیت باز گردد.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری بیان کرد: با توجه به توافقی که ما با شرکت‌های هواپیمایی خواهیم کرد و نظارتی که روی نرخ‌ها صورت می‌گیرد، یک نرخ متعارف و با نظارت دقیق در دستور کار قرار خواهد گرفت.

محمدی‌بخش ابراز امیدواری کرد تا پایان هفته جاری این اتفاق بیفتد و نرخ متعارفی که مورد نظر شورای هواپیمایی و مورد تایید شرکت‌های هواپیمایی باشد تعریف شود تا مردم دچار سردرگمی نباشد و با یک بازار آشفته‌ای روبرو نشوند.

این در حالی است که پیش از این دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی درباره نرخ‌های جدید بلیت هواپیما گفته است: قیمت‌های جدید بلیت هواپیما (پرواز‌های داخلی) در سایت شرکت‌های هواپیمایی به تدریج در حال بارگذاری است. به مردم اعلام کرده‌ایم که اگر بالاتر از نرخ‌های اعلامی ایرلاین‌ها بلیت را خریداری کردند با شماره انجمن موارد را اعلام کنند که به آن رسیدگی خواهد شد.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی