تیتر امروز

مگر اسب قرار است با برق و اینترنت کار کند؟
افاضات اضافه

مگر اسب قرار است با برق و اینترنت کار کند؟

این روزها بعد از انتخابات، بحث‌ «اسب زین‌شده» و قطع برق و اینترنت خیلی سروصدا کرده اما عوام الملک می‌گوید: عیبی ندارد. اسب زین‌شده هم ممکن است بعضی وقت‌ها ناراحت باشد و جفتک بیندازد. ضمن اینکه...
عبدالرحیم سلیمانی اردستانی: «بزرگترین دستاورد پیامبر باطن اعلامیه جهانی حقوق بشر است»
ویژه برنامه دیدارنیوز با حضور یک دین‌پژوه؛

عبدالرحیم سلیمانی اردستانی: «بزرگترین دستاورد پیامبر باطن اعلامیه جهانی حقوق بشر است»

در استودیو دیدارنیوز میزبان عبدالرحیم سلیمانی اردستانی استاد حوزه و دانشگاه بودیم و درباره باورش به نسخه متفاوتی از اسلام با او گفت‌وگو کردیم.

خیلی تامل کردم ...

دکتر داود محمدی استاد دانشگاه و کنشگر اجتماعی درباره انتخابات یادداشتی را برای دیدارنیوز ارسال کرد که می‌خوانید.

کد خبر: ۱۶۷۸۸۷
۱۷:۳۹ - ۱۰ تير ۱۴۰۳

خیلی تامل کردم ...

دیدارنیوزـ داود محمدی: خیلی تامل کردم،می‌دانم از هر دو طرف فحش خواهم خورد، همیشه همینطور بودم، نه مسلمانان به مسلمانی قبولم دارند و نه کفار به کفر. آدم خودم هستم و پا روی اعتقاداتم نمی‌گذارم لذا از آبرو و حیثیت خود مایه می‌گذارم، من هم به اندازه خودم از همه جناح‌های حکومت ضربه خورده و آسیب دیده ام و صنمی با هیچکدام ندارم.

اما سرنوشت مردم قمار و بحث‌های فلسفی و روشنفکری و چت‌های فانتزی فضای مجازی دورهمی و فخر فروشی نیست. مسئولانه در دور اول رای ندادیم تا صدای اعتراض مان را برسانیم؛ گرچه گوش شنوایی نیست، اما تلاش خودمان را کردیم
بنظرم تاثیر رای ندادن برای دور دوم از حیز انتفاع ساقط شده،این بار با رای دادن به پزشکیان می‌توان پیام‌خود را مجددا ارسال کنیم که ملت حتی در حد یک درصد تفاوت هم بین تفکر امثال جلیلی و پزشکیان؛ (تاکید دارم حتی یک درصد) تفکر نو و جهانی را ترجیح داده و دیگر دوران تفکر ات واپسگرا، توهین آمیز، متحجر، عصبی، پرخاشگر، جهان ستیز و متعصبانه را نمی پذیرد.

کنشگری سیاسی گاهی سلبی است مثل دور اول و گاهی ایجابی، مثل دور دوم هیچگاه اعتقادم را فدای مصلحت و خوش آمد کسی نکردم؛ چه زمان اعتراضات و چه حتی در اوین و انواع دادگاه‌ها و اخراج و ممنوعیت‌ها و... کلمه‌ای کوتاه نیامدم.

آنچه اعتقاد دارم رک، دلسوزانه و صادقانه گفته ام، تاکید دارم این فقط و فقط نظر شخصی خودم است و بس... و البته که معتقدم، چه کسانی که به عنوان یک کنش آگاهانه سیاسی و مسئولانه رای می دهند و چه آنانکه به همین نحو رای نمی دهند؛ هم نظر و هم راستا هستند و نظرشان محترم و ارزشمند؛ فقط تاکتیک‌ها و استراتژی‌ها تفاوت دارد،گاهی تا نظر شما چه باشد؟

استاد دانشگاه و کنشگر اجتماعی

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی