تیتر امروز

سهم خواهی؛ مانع ارتباطی پزشکیان با متخصصان
در کارگروه تعیین وزیر نیرو چه خبر است؛ گزارش دیدارنیوز را بخوانید

سهم خواهی؛ مانع ارتباطی پزشکیان با متخصصان

یکی از کارگرو‌های پر حاشیه این روز‌های رئیس جمهور منتخب کارگروه انتخاب وزارت نیرو است. این گزارش به این موضوع می‌پردازد.
معدن و صنایع وابسته، لوکوموتیو پیشران اقتصاد کشور است/ایران و کشور‌های حوزه خلیج فارس نفرین شده نفت هستند
گفت‌وگوی دیدار با کارشناس حوزه معدن و صنایع وابسته

معدن و صنایع وابسته، لوکوموتیو پیشران اقتصاد کشور است/ایران و کشور‌های حوزه خلیج فارس نفرین شده نفت هستند

برنامه گفت‌وگوی اقتصادی دیدارنیوز، میزبان امیربیژن یثربی استاد پیشین دانشگاه، عضو سابق هیات پژوهشی دانشگاه اگزتر انگلستان در گروه ژئوتکنیک و مسئول تجاری‌سازی رشته صنایع و معادن پارک علم و فناوری...
سلیمانی اردستانی: هر پرچمی که بنام اسلام برداشته شود یا حقوق بشری است و یا اسلامی نیست
در گفت‌وگوی دیدار اندیشه با یک فقیه و استاد دانشگاه و حوزه، مطرح شد:

سلیمانی اردستانی: هر پرچمی که بنام اسلام برداشته شود یا حقوق بشری است و یا اسلامی نیست

عبدالرحیم سلیمانی اردستانی در برنامه دیدار اندیشه گفت: اصرار بر حق تعیین سرنوشت مهمترین دلیل امتناع امام‌ حسین (ع) بر عدم بیعت با حاکم بود.
درخواست زنگنه از دادستان عمومی و انقلاب تهران

وزیر سابق نفت از جلیلی و زاکانی شکایت کرد؛ «تقاضای تعقیب کیفری دارم»

پس از ادعاهای بحث‌برانگیز دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری درباره پرونده کرسنت و اتهام آنها به وزیر سابق نفت، بیژن زنگنه از سعید جلیلی و علیرضا زاکانی شکایت کرد.

کد خبر: ۱۶۷۸۸۱
۱۳:۲۴ - ۱۰ تير ۱۴۰۳

وزیر سابق نفت از جلیلی و زاکانی شکایت کرد

دیدارنیوز: بیژن زنگنه، وزیر سابق نفت از شکایت خود علیه سعید جلیلی و علیرضا زاکانی به دلیل افترا، اهانت، نشر اکاذیب و توهین در مناظره‌های انتخاباتی خبر داد.

پس از مطرح شدن پرونده کرسنت در مناظرات تلویزیونی و بحث‌های پیرامون آن، بیژن زنگنه از جلیلی به‌دلیل افترا و اهانت شکایت کرد.

در متن این شکایت آمده است:

باسمه تعالی
جناب آقای صالحی
دادستان عمومی و انقلاب تهران

با عرض سلام و احترام – به استحضار می‌رساندکه آقایان علیرضا زاکانی و سعید جلیلی در مناظره چهارم نامزد‌های ریاست جمهوری که در تاریخ ۴/۴/۱۴۰۳ به طور مستقیم از صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شد، افترا‌ها و اهانت‌هایی را به اینجانب بیژن زنگنه به عنوان وزیر وقت نفت در دولت‌های هفتم، هشتم، یازدهم و دوازدهم به شرح زیر وارد و اکاذیبی را نشر کردند.

افترا‌ها و اهانت‌های صورت گرفته:

۱- جلیلی در زمان ۱:۱۲:۴۹ تا ۱:۱۳:۳۰ مناظره چهارم اظهار داشت: ” در کرسنت فساد صورت گرفته و اموال کشور را به ثمن بخس فروخته اند و بعد فردی که باید متهم باشد دوباره به عنوان وزیر نفت معرفی می‌شود. ”

۲- جلیلی در زمان ۱:۴۸:۲۸ تا ۱:۵۰:۱۱ همان مناظره بیان داشت: ” امروز دارید از فساد بیّن دفاع می‌کنید. جای متهم در دادگاه است نه اینکه بیاید در تلویزیون مناظره کند. اول برود محاکمه شود، حکمش را بگیرد. اگر قرار باشد هر متهمی را بیاریم و در اختیارش تلویزیون قرار دهیم …البته ایشان هیج وقت به من نگفته بیا مناظره … بگید یک بار که گفته باشد. وقتی ده‌ها میلیارد دلار برای چندین سال سرمایه کشور را به یغما می‌دهند مگر شما می‌توانید نسبت به آن بی تفاوت باشید. خود آقای روحانی در زمان خاتمی نوشت وگفت این مشکل دارد. شما می‌گویید این هیچی. جواب بدهید چرا این فساد پیگیری نشد بله بنده با فساد مبارزه می‌کنم. ”

۳- زاکانی در زمان ۱:۱۹:۴۵ تا ۱:۲۰:۳۰مناظره اظهار داشت: ” خیانت بزرگ در کرسنت صورت گرفته است. کرسنت دست پخت آقای خاتمی، روحانی و آقای زنگنه است. ”

۴- زاکانی در زمان ۱:۵۵:۴۲ تا ۱:۵۷:۴۸ همان مناظره بیان کرد ” دوره آقای خاتمی بزرگ‌ترین خیانت‌های نفتی به کشور شد. توتال، استات اویل و کرسنت باید معلوم شود چه کسی باید سیاهی بر چهره اش بنشیند. بنده مکرر گفته ام چه کسانی خیانت کرده اند.۵۳ میلیارد دلار عدم النفع، دوونیم میلیارد خسارت اولیه و ۱۸ میلیارد طلب دوم. حاضرم با زنگنه و خاتمی و روحانی مناظره کنم تا بگویم چه جنایتی در این کشور اتفاق افتاد.. ”

وزیر سابق نفت از جلیلی و زاکانی شکایت کرد

ملاحظه می‌فرمایید که جلیلی به شرح بند‌های ۱ و ۲ یادشده بالا، اینجانب را به فساد بیّن و به یغما بردن میلیارد‌ها دلار و زاکانی دربند‌های ۳ و ۴ پیش گفته، اینجانب و آقایان خاتمی و روحانی را به بزرگ‌ترین خیانت نفتی و ارتکاب جنایت متهم کردند ضمن آنکه نشر موارد از طریق رسانه ملی به دلیل کذب بودن مصداق بارز نشر اکاذیب است.

با توجه به اینکه افترا‌ها و اظهارات خلاف واقع زاکانی و جلیلی مبنی بر وقوع فساد، خیانت بزرگ، فساد بیّن و یغما بردن میلیارد‌ها دلار و رخ دادن جنایت در کشور، توسط اینجانب ذاتا واقع نشده است و فارغ از آن، اظهارات مزبور بدون اثبات و قطعی شدن در مراجع قضایی، مصداق افترا، اهانت، نشر اکاذیب و توهین به مقامات رسمی کشور است، لذا حسب قانون مجازات اسلامی و قانون تفسیری مجلس شورای اسلامی، عملی مجرمانه و موجب تعقیب کیفری و مجازات برای منتسب کننده اتهام است، بر این اساس مستند به مواد ۶۰۹، ۶۹۷ و ۶۹۸ از کتاب پنجم قانون مجازات اسلامی، تقاضای تعقیب کیفری نامبردگان را دارم.

با احترام – بیژن نامدار زنگنه”

منبع: رویداد24
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی