تیتر امروز

سهم خواهی؛ مانع ارتباطی پزشکیان با متخصصان
در کارگروه تعیین وزیر نیرو چه خبر است؛ گزارش دیدارنیوز را بخوانید

سهم خواهی؛ مانع ارتباطی پزشکیان با متخصصان

یکی از کارگرو‌های پر حاشیه این روز‌های رئیس جمهور منتخب کارگروه انتخاب وزارت نیرو است. این گزارش به این موضوع می‌پردازد.
معدن و صنایع وابسته، لوکوموتیو پیشران اقتصاد کشور است/ایران و کشور‌های حوزه خلیج فارس نفرین شده نفت هستند
گفت‌وگوی دیدار با کارشناس حوزه معدن و صنایع وابسته

معدن و صنایع وابسته، لوکوموتیو پیشران اقتصاد کشور است/ایران و کشور‌های حوزه خلیج فارس نفرین شده نفت هستند

برنامه گفت‌وگوی اقتصادی دیدارنیوز، میزبان امیربیژن یثربی استاد پیشین دانشگاه، عضو سابق هیات پژوهشی دانشگاه اگزتر انگلستان در گروه ژئوتکنیک و مسئول تجاری‌سازی رشته صنایع و معادن پارک علم و فناوری...
سلیمانی اردستانی: هر پرچمی که بنام اسلام برداشته شود یا حقوق بشری است و یا اسلامی نیست
در گفت‌وگوی دیدار اندیشه با یک فقیه و استاد دانشگاه و حوزه، مطرح شد:

سلیمانی اردستانی: هر پرچمی که بنام اسلام برداشته شود یا حقوق بشری است و یا اسلامی نیست

عبدالرحیم سلیمانی اردستانی در برنامه دیدار اندیشه گفت: اصرار بر حق تعیین سرنوشت مهمترین دلیل امتناع امام‌ حسین (ع) بر عدم بیعت با حاکم بود.
اسلامی، سخنگوی ستاد انتخابات کشور مطرح کرد

پس از ساعت ۲۴، شمارش آرا آغاز می‌شود

محسن اسلامی، سخنگوی ستاد انتخابات کشور اعلام کرد: پس از ساعت ۲۴، پلمب صندوق‌ها باز شده و شمارش آرا آغاز می‌شود.

کد خبر: ۱۶۷۷۹۳
۲۲:۲۵ - ۰۸ تير ۱۴۰۳

پس از ساعت ۲۴، شمارش آرا آغاز می‌شود

دیدارنیوز: سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: پس از ساعت ۲۴، پلمب صندوق‌ها باز شده و شمارش آرا آغاز می‌شود. شمارش آرا با حضور نماینده نامزد‌ها و بدون دخالت آن‌ها انجام می‌شود.

محسن اسلامی، در ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران گفت: بنابر درخواست ستاد‌های انتخابات استانی برای تمدید مدت زمان اخذ رأی و موافقت وزیر کشور، زمان اخذ رأی دو ساعت دیگر یعنی تا ساعت ۲۴ تمدید شد.

وی ادامه داد: پایان رای گیری از ساعت ۲۲ در شعب روستایی مانعی ندارد، اما در شعب شهری و کلانشهرها، مردم هنوز در شعب حضور دارند و قانون، اجازه تمدید زمان رای گیری را در اختیار وزیر کشور قرار داده و وزیر کشور هم تا ساعت ۲۴ اجازه اخذ رأی داده است. بعد از ساعت ۲۴، در شعبه‌ها بسته می‌شود، اما رای کسانی که در نوبت رای گیری در داخل شعب هستند، اخذ می‌شود.

اسلامی افزود: پس از ساعت ۲۴، پلمب صندوق‌ها باز شده و شمارش آرا آغاز می‌شود. شمارش آرا با حضور نماینده نامزد‌ها و بدون دخالت آن‌ها انجام می‌شود. ابتدا در شعب، آمار صندوق در دستگاه احراز وارد می‌شود و در صورت جلسه ثبت شده و داده این دستگاه به صورت برخط به فرمانداری‌ها می‌رود. در ادامه فرمانداری آمار همه شعبه‌ها را تجمیع می‌کند. سپس آمار به وزارت کشور ارسال می‌شود.

رئیس ستاد انتخابات کشور خاطر نشان کرد: در تهران بیش از ۴ هزار شعبه وجود دارد و این فرایند طول می‌کشد. اگر آمار ۲۵ هزار شعبه تجمیع و نهایی شود، می‌توانیم آمار اولیه را اعلام کنیم.

وی گفت: نامزد پیروز باید اکثریت مطلق یعنی نصف به علاوه یک کل آرا چه آرای صحیح و چه باطله آرا را بدست آورد.

اسلامی بیان کرد: اگر نامزدی نصف به علاوه یک آرا را بدست نیاورد، انتخابات به مرحله دوم می‌رود. در این شرایط پس از اینکه شورای نگهبان اسامی دو نفر اول را به وزارت کشور اعلام کرده و ما این اسامی را منتشر کنیم، فرصت تبلیغات این دو نامزد آغاز شده و تا ۲۴ ساعت قبل از زمان رای گیری یعنی اولین جمعه بعد ادامه می‌یابد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی