تیتر امروز

سهم خواهی؛ مانع ارتباطی پزشکیان با متخصصان
در کارگروه تعیین وزیر نیرو چه خبر است؛ گزارش دیدارنیوز را بخوانید

سهم خواهی؛ مانع ارتباطی پزشکیان با متخصصان

یکی از کارگرو‌های پر حاشیه این روز‌های رئیس جمهور منتخب کارگروه انتخاب وزارت نیرو است. این گزارش به این موضوع می‌پردازد.
معدن و صنایع وابسته، لوکوموتیو پیشران اقتصاد کشور است/ایران و کشور‌های حوزه خلیج فارس نفرین شده نفت هستند
گفت‌وگوی دیدار با کارشناس حوزه معدن و صنایع وابسته

معدن و صنایع وابسته، لوکوموتیو پیشران اقتصاد کشور است/ایران و کشور‌های حوزه خلیج فارس نفرین شده نفت هستند

برنامه گفت‌وگوی اقتصادی دیدارنیوز، میزبان امیربیژن یثربی استاد پیشین دانشگاه، عضو سابق هیات پژوهشی دانشگاه اگزتر انگلستان در گروه ژئوتکنیک و مسئول تجاری‌سازی رشته صنایع و معادن پارک علم و فناوری...
سلیمانی اردستانی: هر پرچمی که بنام اسلام برداشته شود یا حقوق بشری است و یا اسلامی نیست
در گفت‌وگوی دیدار اندیشه با یک فقیه و استاد دانشگاه و حوزه، مطرح شد:

سلیمانی اردستانی: هر پرچمی که بنام اسلام برداشته شود یا حقوق بشری است و یا اسلامی نیست

عبدالرحیم سلیمانی اردستانی در برنامه دیدار اندیشه گفت: اصرار بر حق تعیین سرنوشت مهمترین دلیل امتناع امام‌ حسین (ع) بر عدم بیعت با حاکم بود.
۴۰ روز پس از شهادت رئیس‌جمهور منتشر شد

گزارش المیادین از برگزاری انتخابات در ایران

شبکه خبری المیادین لبنان، گزارشی درباره برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ایران پس از درگذشت ابراهیم رئیسی در سانحه هوایی منتشر کرده است.

کد خبر: ۱۶۷۷۶۸
۱۵:۴۹ - ۰۸ تير ۱۴۰۳

گزارش المیادین از برگزاری انتخابات در ایران

دیدارنیوز: شبکه لبنانی المیادین که انتخابات ایران از تهران و چندین استان را به شکل زنده پوشش می‌دهد در ویژه برنامه «روز انتخابات» اعلام کرد که ایران در فاصله فقط چهل روز از درگذشت رئیس‌جمهور شهید، انتخابات را برگزار کرد.

شبکه خبری المیادین لبنان که انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری در ایران را در یک هفته گذشته تحت پوشش ویژه خود داشت و حتی جزئیات رقابت و مناظرات نامزد‌ها را پوشش داد، امروز جمعه با اعزام خبرنگاران خود به چند استان ایران، روز اخذ رأی را نیز برای صد‌ها میلیون مخاطب عرب‌زبان منطقه و دنیا، در قالب ویژه‌برنامه‌ای از صبح تحت پوشش قرار داده است.

این شبکه خبرنگاران خود را در تهران و مراکز استان‌هایی مثل تبریز، اصفهان، مشهد و شیراز مستقر کرده و به شکل زنده از مراکز اخذ رأی این انتخابات را به شکل زنده برای مخاطبان خود گزارش می‌کند و حتی در لحظاتی تصاویری از اخذ رأی ایرانیان در کشور‌های دیگر مثل ترکیه (در استانبول) را پخش کرد.

میهمان امروز استودیو تهران شبکه المیادین، مختار حداد، مدیر روزنامه عربی الوفاق ایران در برنامه امروز اشاره کرد که مردم ایران اهمیت این انتخابات را می‌دانند و طرفداران نامزد‌ها تا آخرین ساعات تبلیغات در خیابان و مکان‌های عمومی مشغول تبلیغ بودند و احتمال این هست که مشارکت بالا برود. نکته مهم این است که مردم اصرار دارند که از این حق دموکراتیک خود استفاده کنند. نکته مهم دیگر این است که این انتخابات در شرایط ویژه و استثنایی برگزار می‌شود. یکی از اموری که در پی این انتخابات روشن شد این است که ایران قادر است از مراحل بحرانی عبور کند و امور کشور را به روانی پیش ببرد. پیشتر هم ایران تجربه شهادت رئیس‌جمهور خود را داشته و اکنون نیز ایران در فاصله چهل روز از درگذشت رئیس‌جمهور فقید، شهید ابراهیم رئیسی این انتخابات را برگزار کرد.

ایران می‌خواهد بگوید که امور کشور در جریان است و مردم حق دموکراتیک خود را که انقلاب اسلامی تحت مردم‌سالاری دینی به ارمغان آورده استفاده می‌کنند و مردم در هر انتخاباتی با رأی خود در حقیقت در یک همه‌پرسی در حمایت از انقلاب اسلامی کشورشان شرکت می‌کنند. شما ببینید که برخی می‌گویند که چرا درصد مشارکت در انتخابات پارلمانی چندان بالا نبود در حالی که شما می‌بینید که انتخابات اخیر فرانسه ۲۴ درصد فقط شرکت کردند. چرا این آمار را کسی توجه نمی‌کند؟ لذا ما شاهدیم که مردم ایران همیشه در انتخابات‌ها خود حاضر بودند و این بار هم در فاصله چهل روز از شهادت رئیس جمهورشان می‌خواهند بگویند که در انتخابات حاضر هستند.

خبرنگار المیادین در استانبول ترکیه گزارش کرد که ایرانیان ترکیه یکی از بزرگترین جمعیت ایرانی‌های خارج از ایران است و حدود ۱۵۰ هزار ایرانی مقیم ترکیه و همچنین دیگر ایرانی‌هایی که برای گردشگری وارد ترکیه شده‌اند صرفا با ارائه گذرنامه خود می‌توانند در این انتخابات شرکت کنند؛ انتخاباتی که نشان می‌دهد ایران آنقدر تواناست که حتی اگر رئیس جمهور خود و شماری از مقامات خود را در یک حادثه از دست داد، می‌تواند امور خود را پیش ببرد و در فاصله اندکی، انتخابات ریاست جمهوری برگزار کند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی