تیتر امروز

سهم خواهی؛ مانع ارتباطی پزشکیان با متخصصان
در کارگروه تعیین وزیر نیرو چه خبر است؛ گزارش دیدارنیوز را بخوانید

سهم خواهی؛ مانع ارتباطی پزشکیان با متخصصان

یکی از کارگرو‌های پر حاشیه این روز‌های رئیس جمهور منتخب کارگروه انتخاب وزارت نیرو است. این گزارش به این موضوع می‌پردازد.
معدن و صنایع وابسته، لوکوموتیو پیشران اقتصاد کشور است/ایران و کشور‌های حوزه خلیج فارس نفرین شده نفت هستند
گفت‌وگوی دیدار با کارشناس حوزه معدن و صنایع وابسته

معدن و صنایع وابسته، لوکوموتیو پیشران اقتصاد کشور است/ایران و کشور‌های حوزه خلیج فارس نفرین شده نفت هستند

برنامه گفت‌وگوی اقتصادی دیدارنیوز، میزبان امیربیژن یثربی استاد پیشین دانشگاه، عضو سابق هیات پژوهشی دانشگاه اگزتر انگلستان در گروه ژئوتکنیک و مسئول تجاری‌سازی رشته صنایع و معادن پارک علم و فناوری...
سلیمانی اردستانی: هر پرچمی که بنام اسلام برداشته شود یا حقوق بشری است و یا اسلامی نیست
در گفت‌وگوی دیدار اندیشه با یک فقیه و استاد دانشگاه و حوزه، مطرح شد:

سلیمانی اردستانی: هر پرچمی که بنام اسلام برداشته شود یا حقوق بشری است و یا اسلامی نیست

عبدالرحیم سلیمانی اردستانی در برنامه دیدار اندیشه گفت: اصرار بر حق تعیین سرنوشت مهمترین دلیل امتناع امام‌ حسین (ع) بر عدم بیعت با حاکم بود.
امروز در آستانه انتخاب بزرگ هستیم

جلیلی: کاری می‌کنیم دشمن از تحریم پشیمان شود

سعید جلیلی، کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری که درگیری لفظی شدیدی با مصطفی پورمحمدی، نامزد دیگر انتخابات در مناظره‌های اخیر داشت، گفت: سرمایه عظیم ما مردم و دانشمندان و کشاورزان و دامداران هستند هر روستای ما باید یک سلول جهش کشور بشود نه تنها تحریم را خنثی می‌کنیم بلکه با همین ابزار اقتصادی کاری می‌کنیم که دشمن از تحریم کردن پشیمان شود.

کد خبر: ۱۶۷۶۷۲
۱۳:۳۴ - ۰۶ تير ۱۴۰۳

جلیلی: عده‌ای به جای عذرخواهی، طلبکار شده‌اند

دیدارنیوز: نامزد انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: امروز در آستانه انتخاب بزرگ هستیم هنر مردم ایران این بوده که در دوران معاصر با انتخاب‌های بزرگ خود، دنیا را به شگفتی آورده است.

«سعید جلیلی» نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در جمع مردم شیراز با بیان اینکه در آستانه انتخاب بزرگ هستیم، گفت: خدا را سپاس می‌گویم که امروز در جمع شما مردم خونگرم استان فارس و عشایر عزیز قرار گرفتم.

وی در ادامه بیان کرد: امروز در آستانه انتخاب بزرگ هستیم هنر مردم ایران این بوده که در دوران معاصر با انتخاب‌های بزرگ خود، دنیا را به شگفتی آورده است. انتخاب بزرگ مردم ما انقلاب اسلامی بود و اسلام را انتخاب کردند در دفاع مقدس مردم ما در برابر عروسکی مثل صدام ایستادند. در این سال‌ها دشمنان ما هر چه داشتند در برابر ما قرار دادن، اما مردم ما در برابر آن‌ها ایستادند.

جلیلی خاطر نشان کرد: آخرین انتخاب بزرگ مردم ما ۳ سال قبل با انتخاب شهید رییسی بود. شهید رییسی کار را در شرایطی تحویل گرفت که ۸ سال متوسط رشد اقتصادی کشور صفر و منفی شده بود ما ۸ سال تاخیر تاریخی داشتیم بسیاری از سرمایه‌ها راکد مانده بود می‌خواستند با اتکا به برخی قدرت‌ها برخی مشکلات را به زعم خود حل کنند.

حداقل کمی سیاست خارجی بلد باشید

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: اگر کسی حوصله هم صحبتی با صاحب نظران را نداشته باشد چگونه می‌تواند جنبه‌های مختلف یک امر را در نظر بگیرد؟ اگر کسی بخواهد با کمترین تشر عقب نشینی کند چگونه می‌خداهد کشور را پیشرفت دهد؟ می‌گویند آمریکا پیچ تحریم را شل کرده می‌گوییم آقا ۹ ماه از دولت آن‌ها همزمان با شما بود حداقل کمی سیاست خارجی بلد باشید می‌گوییم آقا این فرد که الان سر کار است حتی یک تحریم ترامپ را لغو نکرده است بعد آن‌ها می‌گویند اگر فلانی چند ماه دیگر در فلان کشور بر سر کار بیاید، چه کنیم؟

کاری می‌کنیم دشمن از تحریم پشیمان شود

جلیلی بیان کرد: سرمایه عظیم ما مردم و دانشمندان و کشاورزان و دامداران هستند هر روستای ما باید یک سلول جهش کشور بشود نه تنها تحریم را خنثی می‌کنیم بلکه با همین ابزار اقتصادی کاری می‌کنیم که دشمن از تحریم کردن پشیمان شود.

باید قدرت منطقه‌ای‌مان را به سطح جهانی برسانیم

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: همین جوانان ما در جنگ مردانه ایستادند و کسی جرأت نمی‌کند نگاه چپ به ما کند این است عظمت ملت. حال سوال من این است ملتی که در سخت‌ترین عرصه مانند جنگ این موفقیت بزرگ را شکل می‌دهد در صنعت و کشاورزی و اقتصاد چنین موفقیتی را شکل دهد؟ چه کسی می‌خواهد این بحث‌ها را مدیریت کند؟ امروز در یک انتخاب هستیم.

وی در ادامه بیان کرد: استان فارس برایمان گویای بسیاری از هویت‌های تاریخی دینی و فرهنگی است و ما به هویت ملتمان افتخار می‌کنیم. جوانان می‌توانند در عرصه‌های فناورانه افتخارات زیادی را کسب کنند و نه تنها موفق شوند بلکه قدرت کشور را در جهان ارتقا دهند خود غربی‌ها می‌گویند عرصه‌های «های تک» می‌تواند کشور‌ها را ار در سطح قدرت‌های جهانی قرار دهند امروز هم در کنگره‌های علمی اروپا مثل گذشته دنبال این هستند که پیشرفت‌های علمی را محدود کنند و اگر ما عقب بیفتیم ۴ سال که نه، چه بسا ۴۰ سال عقب بیفتیم باید در عرصه‌های مختلف فناورانه حضور پرقدرت داشته باشیم و قدرت امروز منطقه‌ای‌مان را به سطح جهانی برسانیم.

دوباره می‌خواهید رکود کارخانه‌ها را داشته باشید؟

جلیلی گفت: خودشان گفتند نتیجه برجام تقریبا هیچ بود تولیدات هپکو شده تقریبا هیچ آن هم زمانی که قبل از دولت آن‌ها در سال ۱۸۰۰ دستگاه ماشین الات تولید می‌کردند دوباره می‌خواهید رکود کارخانه‌ها را داشته باشید؟ می‌خواهید کشور را معطل چند کشور کنید؟ دنیا فقط ۳ قدرت نیست ۲۰۰ کشور است ما می‌خواهیم با همه دنیا تعامل داشته باشیم شهید رییسی در سفر به سریلانکا نشان داد چگونه جوانان ما توانستند صادرات نیم میلیارد دلاری خدمات فنی مهندسی داشته باشند و برای کشور اشتغال و ارزآوری کنند.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی