تیتر امروز

مگر اسب قرار است با برق و اینترنت کار کند؟
افاضات اضافه

مگر اسب قرار است با برق و اینترنت کار کند؟

این روزها بعد از انتخابات، بحث‌ «اسب زین‌شده» و قطع برق و اینترنت خیلی سروصدا کرده اما عوام الملک می‌گوید: عیبی ندارد. اسب زین‌شده هم ممکن است بعضی وقت‌ها ناراحت باشد و جفتک بیندازد. ضمن اینکه...
عبدالرحیم سلیمانی اردستانی: «بزرگترین دستاورد پیامبر باطن اعلامیه جهانی حقوق بشر است»
ویژه برنامه دیدارنیوز با حضور یک دین‌پژوه؛

عبدالرحیم سلیمانی اردستانی: «بزرگترین دستاورد پیامبر باطن اعلامیه جهانی حقوق بشر است»

در استودیو دیدارنیوز میزبان عبدالرحیم سلیمانی اردستانی استاد حوزه و دانشگاه بودیم و درباره باورش به نسخه متفاوتی از اسلام با او گفت‌وگو کردیم.
در مسایل فرهنگی تا کی می‌خواهید با زور چماق مردم را به بهشت ببرید؟

عارف: پزشکیان راه‌حل مشکلات است/ چرا به دولت سیزدهم قداست الهی می‌دهید؟

محمدرضا عارف، رئیس بنیاد امید ایرانیان با انتقاد از برخورد‌های دوگانه از سوی کسانی که مسئول برگزاری انتخابات هستند و با اشاره به اینکه پزشکیان مناسب‌ترین برنامه‌ها را برای اداره کشور دارد و ایشان راه حل مشکلات کشور است، گفت: می‌گویند کسی نباید به دولت سیزدهم توهین کنند اولا به هیچ دولتی نباید توهین کرد، ولی دولت سیزدهم چه ویژگی خاصی دارد که می‌خواهید قداست الهی به آن بدهید؟ ما نقد‌های جدی به دولت سیزدهم داریم.

کد خبر: ۱۶۷۵۸۲
۱۲:۱۶ - ۰۴ تير ۱۴۰۳

عارف: پزشکیان راه‌حل مشکلات است

دیدارنیوز: رئیس بنیاد امید ایرانیان با انتقاد شدید از برخورد‌های دوگانه از سوی کسانی که مسئول برگزاری انتخابات هستند و باید بی طرف باشند، تاکید کرد: می‌گویند کسی نباید به دولت سیزدهم توهین کنند اولا به هیچ دولتی نباید توهین کرد، ولی دولت سیزدهم چه ویژگی خاصی دارد که می‌خواهید قداست الهی به آن بدهید؟ ما نقد‌های جدی به دولت سیزدهم داریم.

محمدرضا عارف در جمع اعضای ستاد مرکزی امید ضمن تبریک عید سعید غدیر و قدردانی از تلاش اعضای این ستاد بویژه ستاد‌های استانی و شهرستانی در جهت تلاش برای ارتقاء مشارکت مردم و پیروزی کاندیدای متعلق به گفتمان اصلاح طلبی، با بیان اینکه بعد از دوم خرداد راهبرد حضور و تاثرگذاری ئدر انتخابات به عنوان یک الزام پذیرفته شده بود، گفت: قبول دارم که بخاطر بی مهری‌ها و کج سلیقگی‌های حاکمیت راهبرد مشارکت در انتخابات با یک نگاه انحرافی رو به رو شد که نه در منش گفتمان اصلاح طلبی است و نه در مشی و مرام مردم.

حاکمیت هیچگاه برای ما فرش قرمز پهن نمی‌کند

وی در همین زمینه ادامه داد: حاکمیت هیچگاه برای ما فرش قرمز پهن نمی‌کند و حتی بعضا ما را تحمل می‌کند، ولی این راهبرد بخش‌هایی از حاکمیت نباید باعث شود جریان اصلاحات در موسم انتخابات ضعیف عمل کند چرا که ظرفیت و پتانسیلی که در کشور وجود دارد به ما اجازه برخورد ضعیف و بی تفاوتی را نمی‌دهد.

با قاطعیت می‌گویم شاخص‌های عملکردی دولت اصلاحات با هیچ دوره‌ای قابل نیست

رئیس بنیاد امید ایرانیان با یاددآوری عملکرد دولت اصلاحات، گفت: با قاطعیت می‌گویم شاخص‌های عملکردی دولت اصلاحات با هیچ دوره‌ای قابل مقایسه نیست. با دستاورد‌های ارزنده‌ای که در آن دوره داشتیم نباید روند انتخابات ۸۴ به گونه‌ای رقم می‌خورد که نتیجه اش را ۸ سال دیدیم.

وی با اشاره به انتخابات سال ۹۲، خاطرنشان کرد: بعد از یک دوره یاس و ناامیدی مفرط حماسه ۹۲ رقم خورد و در مقطع فعلی هم با راهبردی که از سال ۹۲ شروع شد که متاسفانه در چند انتخابات گذشته به دلایل مختلف جریان اصلاحات نتوانست آن مسیر را ادامه دهد و اکنون باید امیدوار بود که با میدان آمدن مردم بوِیژه گروه‌های مرجع بتوانیم مسیر آغاز شده از سال ۹۲ را با اولویت قرار دادن مسایل اصلی کشور ادامه دهیم.

بی‌تفاوتی نسبت به شرایط کشور خطرناک است

عارف با بیان اینکه اگر افرادی در یک جریان سیاسی به هر دلیلی خسته می‌شوند باید کنار بکشند و نباید دیگران را با خود همراه کنند، تصریح کرد: هدف گذاری ما در مقطع فعلی باید برگرداندن گروه‌های مرجع همچون دانشجوبان، هنرمندان و ورزشکاران باشد بویژه دانشگاه که سکوت قبرستانی در آن حاکم است و هنرمندان که به خاطر برخورد‌های نادرست حاکمیت با آن‌ها در یک شرایط قهر به سر می‌برند البته نقد‌هایی هم به عملکرد جریان ما دارند که باید نقد‌ها را پذیرفت، ولی بی‌تفاوتی نسبت به شرایط کشور خطرناک است.

با آرامش خاطر احساس کردم پزشکیان مناسب‌ترین فرد برای ریاست جمهوری است است

وی با بیان اینکه در انتخابات ریاست جمهوری به دنبال ارتقاء مشارکت و نیز انتخاب فردی که توانایی اجرای کار و همینطور پاکدست و اهل مبارزه با فساد باشد بودیم، تصریح کرد: واقعا عنایت خداوند بود که در شرایط فعلی به پزشکیان رسیدیم. از نظر گروه ما همه ویژگی‌های مورد نظر را در پزشکیان می‌بینیم هم اخلاق‌مدار هم پاکدست و هم اهل مبازه با فساد است و به هیچ وجه به دنبال بده و بستان نیست. در زمان وزارت بهداشت هم خوش درخشید به همین دلیل با آرامش خاطر احساس کردم ایشان مناسب‌ترین فرد برای ریاست جمهوری است است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با انتقاد شدید از برخورد‌های دوگانه از سوی کسانی که مسئول برگزاری انتخابات هستند و باید بی طرف باشند، تاکید کرد: می‌گویند کسی نباید به دولت سیزدهم توهین کنند اولا به هیچ دولتی نباید توهین کرد، ولی دولت سیزدهم چه ویژگی خاصی دارد که می‌خواهید قداست الهی به آن بدهید؟ ما نقد‌های جدی به دولت سیزدهم داریم. البته کار‌های ارزشمند دولت ادامه باید پیدا کند و کار‌هایی که نتوانستند و انجام نگرفته است باید انجام شود.

وی ادامه د اد: امروز مساله اصلی کشور اقتصاد و معیشت است. برای حل این مشکلات باید برنامه ارائه شود با شعار که نمی‌شود مشکلات را حل کرد. یک کاندیدایی می‌گوید اگر انتخاب شوم این مقدار می‌دهم این سخن یعنی از برنامه و بودجه هیچ چیزی نمی‌داند مگر می‌شود بدون اجازه مجلس اقدامی انجام داد. خوب وقتی از برنامه و بودجه هیچ چیزی نمی‌دانید چرا کاندیدای ریاست جمهوری می‌شوید؟

عده‌ای در مناظره‌های انتخاباتی می‌خواهند مردم را فریب دهند

رئیس بنیاد امید ایرانیان با بیان اینکه عده‌ای در مناظره‌های انتخاباتی می‌خواهند مردم را فریب دهند، خاطرنشان کرد:چرا وعده‌های توخالی می‌دهید. باید با توجه به منابع کشور باید وعده داد هیچ یک از کاندیدا‌هایی که مدعی هستند درباره افزایش ثروت ملی یک کلمه حرف نزدند.

در مسایل فرهنگی تا کی می‌خواهید با زور چماق مردم را به بهشت ببرید؟

وی همچنین با اظهارنگرانی از آسیب‌های اجتماعی که تبدیل به شکاف بین نسلی و شکاف بین مردم و حکومت شده است، گفت: در مسایل فرهنگی تا کی می‌خواهید با زور چماق مردم را به بهشت ببرید؟

پزشکیان راه حل مشکلات کشور است

عارف با اشاره به ویژگی‌های برجسته پزشکیان، تاکید کرد: پزشکیان مناسب‌ترین برنامه‌ها را برای اداره کشور دارد و ایشان راه حل مشکلات کشور است.

در ابتدای این نشست مهندس مقیمی رئیس ستاد امید ضمن بیان عملکرد این ستاد اظهار امیدواری کرد با توجه به صداقت کلامی پزشکیان مردم با حضور حداکثری خود در انتخابات تغییر و تحولی که خواستار آن هستند را با انتخاب دکتر پزشکیان مشاهده کنند.

منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی