تیتر امروز

سهم خواهی؛ مانع ارتباطی پزشکیان با متخصصان
در کارگروه تعیین وزیر نیرو چه خبر است؛ گزارش دیدارنیوز را بخوانید

سهم خواهی؛ مانع ارتباطی پزشکیان با متخصصان

یکی از کارگرو‌های پر حاشیه این روز‌های رئیس جمهور منتخب کارگروه انتخاب وزارت نیرو است. این گزارش به این موضوع می‌پردازد.
معدن و صنایع وابسته، لوکوموتیو پیشران اقتصاد کشور است/ایران و کشور‌های حوزه خلیج فارس نفرین شده نفت هستند
گفت‌وگوی دیدار با کارشناس حوزه معدن و صنایع وابسته

معدن و صنایع وابسته، لوکوموتیو پیشران اقتصاد کشور است/ایران و کشور‌های حوزه خلیج فارس نفرین شده نفت هستند

برنامه گفت‌وگوی اقتصادی دیدارنیوز، میزبان امیربیژن یثربی استاد پیشین دانشگاه، عضو سابق هیات پژوهشی دانشگاه اگزتر انگلستان در گروه ژئوتکنیک و مسئول تجاری‌سازی رشته صنایع و معادن پارک علم و فناوری...
سلیمانی اردستانی: هر پرچمی که بنام اسلام برداشته شود یا حقوق بشری است و یا اسلامی نیست
در گفت‌وگوی دیدار اندیشه با یک فقیه و استاد دانشگاه و حوزه، مطرح شد:

سلیمانی اردستانی: هر پرچمی که بنام اسلام برداشته شود یا حقوق بشری است و یا اسلامی نیست

عبدالرحیم سلیمانی اردستانی در برنامه دیدار اندیشه گفت: اصرار بر حق تعیین سرنوشت مهمترین دلیل امتناع امام‌ حسین (ع) بر عدم بیعت با حاکم بود.
در دیدار با جمعی از نماینده ادوار و ایثارگران مطرح شد

پزشکیان: به خاطر مواضع‌ام درباره «مهسا امینی» رد صلاحیت شدم

مسعود پزشکیان، کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۳ گفت: قبل از انتخابات موضع من روشن بود در این دوره هم به خاطر اینکه در جریان ماجرای مهسا امینی علنا در مجلس و صدا و سیما و بیرون موضع نشان داده بودم، صلاحیتم را برای مجلس رد کرده بودند.

کد خبر: ۱۶۷۵۴۱
۱۷:۱۰ - ۰۳ تير ۱۴۰۳

پزشکیان: به خاطر مواضعم درباره «مهسا امینی» رد صلاحیت شدم

دیدارنیوز: نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: در هیچ سنتی پیدا نمی‌کنید به خاطر لباس این برخورد را آدم‌ها کنند اگر فکر می‌کنیم این لباس پوشیدن گناه است رفتاری که با این دختران می‌کنیم صد برابر بیشتر گناه است.

مسعود پزشکیان در دیدار با جمعی از نماینده ادوار مجلس و ایثارگران گفت: وقتی روند جایی که آمدیم را نگاه می‌کنم نمی‌دانم چطور شد صلاحیت ما را تایید کردند ما هستیم و چند نفر دیگر. آن روز هم به آن نامزد گفتم خداوکیلی تا آخر می‌خواهی بمانی؟ چون این روند سابقه دار است می‌آیند حرف می‌زنند بداخلاقی می‌کنند بعد هم انصراف می‌دهند.

وی افزود: در این مبارزه نگاه و باور ما این است که هر کسی عالم‌تر و کارشناس‌تر است حق با او است تقوا یعنی حرکت بدون خطا حرکت بدون خطا ربطی به به باور من ندارد هر کسی در اقتصاد، در پزشکی، در هر حوزه‌ای کار بدون خطا انجام دهد او متقی است. حالا نماز شب و عبادت و روز و نماز هم داشته باشم، اما وقتی عمل جراحی می‌خواهم بکنم و مریض با عارضه بیرون می‌آید یعنی تقوا را رعایت نکردم. تقوا این است که در اقتصاد و صنعت و سیاست وقتی تصمیمی می‌گیری بهترین و مناسب‌ترین و اثربخش‌ترین را در جامعه اجازه بدهی اجرا شود این نیست که نماز خوان و روزه بگیر باشی، اما روزگار آدم‌ها را سیاه کنی.

پزشکیان با اشاره به مواضع خود درباره حجاب گفت: قبل از انتخابات موضع من روشن بود در این دوره هم به خاطر اینکه در جریان ماجرای مهسا امینی علنا در مجلس و صدا و سیما و بیرون موضع نشان داده بودم صلاحیتم را برای مجلس رد کرده بودند.

وی گفت: هیچ یک از ما نمی‌تواند به زور حتی بچه خود را که دوستش دارد هم وادار به انجام کاری کند، چه برسد به آدم‌های بیرون. باور می‌کنید همین دخترم گاهش حرف‌هایی می‌زد جرائت نمی‌کردم با او مخالفت کنم می‌گفتم اگر او هم با من مخالفت کند چه کارش کنم؟ اگر قبول نمی‌کرد چه می‌کردم؟ می‌توانستم بزنم؟ زور بگویم و در خانه اسیرش کنم؟ مجبور بودم با آرامی با او برخورد کنم. این‌ها هم خواهران و دختران من هستند.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: خدا و پیغمبر و دین و مذهب هم همین را می‌گوید در هیچ سنتی پیدا نمی‌کنید به خاطر لباس این برخورد را آدم‌ها کنند اگر فکر می‌کنیم این لباس پوشیدن گناه است رفتاری که با این دختران می‌کنیم صد برابر بیشتر گناه است.

منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی