تیتر امروز

معدن و صنایع وابسته، لوکوموتیو پیشران اقتصاد کشور است/ایران و کشور‌های حوزه خلیج فارس نفرین شده نفت هستند
گفت‌وگوی دیدار با کارشناس حوزه معدن و صنایع وابسته

معدن و صنایع وابسته، لوکوموتیو پیشران اقتصاد کشور است/ایران و کشور‌های حوزه خلیج فارس نفرین شده نفت هستند

برنامه گفت‌وگوی اقتصادی دیدارنیوز، میزبان امیربیژن یثربی استاد پیشین دانشگاه، عضو سابق هیات پژوهشی دانشگاه اگزتر انگلستان در گروه ژئوتکنیک و مسئول تجاری‌سازی رشته صنایع و معادن پارک علم و فناوری...
سلیمانی اردستانی: هر پرچمی که بنام اسلام برداشته شود یا حقوق بشری است و یا اسلامی نیست
در گفت‌وگوی دیدار اندیشه با یک فقیه و استاد دانشگاه و حوزه، مطرح شد:

سلیمانی اردستانی: هر پرچمی که بنام اسلام برداشته شود یا حقوق بشری است و یا اسلامی نیست

عبدالرحیم سلیمانی اردستانی در برنامه دیدار اندیشه گفت: اصرار بر حق تعیین سرنوشت مهمترین دلیل امتناع امام‌ حسین (ع) بر عدم بیعت با حاکم بود.
انگیزه‌های سوءقصد به ترامپ چیست؟/ افشاگری طیب‌نیا درباره نقش جلیلی در به تصویب نرسیدن FATF
مجله خبری تحلیلی دیدار نیوز با اجرای محمدرضا حیاتی

انگیزه‌های سوءقصد به ترامپ چیست؟/ افشاگری طیب‌نیا درباره نقش جلیلی در به تصویب نرسیدن FATF

این یازدهمین برنامه مجله خبری تحلیلی دیدارنیوز است که با اجرای محمدرضا حیاتی و با حضور کارشناسان و صاحب نظران تقدیم مخاطبان گرامی می‌شود.
ریاست جمهوری را برای زاکانی و قاضی‌زاده هاشمی زود می‌دانم

حمایت علی مطهری از پزشکیان؛ «قالیباف در مجلس بماند»/ رئیس‌جمهور فرد روحانی نباشد

علی مطهری، نماینده ادوار مردم تهران در مجلس به حمایت از مسعود پزشکیان در انتخابات ریاست جمهوری پرداخت و نوشت: محمدباقر قالیباف را یک مدیر اجرایی قوی می‌دانم، ولی معتقدم بهتر است ایشان مقام ریاست مجلس را حفظ کند تا مجلسی معتدل‌تر داشته باشیم.

کد خبر: ۱۶۷۵۲۸
۱۲:۵۴ - ۰۳ تير ۱۴۰۳

حمایت علی مطهری از پزشکیان

دیدارنیوز: نماینده ادوار مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با انتشار بیانیه‌ای، مسعود پزشکیان را نامزد اصلح انتخابات ریاست جمهوری دانست و از وی حمایت کرد.

علی مطهری، نماینده ادوار مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای پیرامون انتخابات ریاست جمهوری نوشت: «در مجموع ایشان را فردی باتقوا و متدین و دلسوز و پاکدست و ساده زیست و متخصص در رشته خود و آشنا با مسائل کلان کشور و کسی که می‌تواند توازن میان دو جناح سیاسی کشور برقرار کند می‌دانم و با توجه به شرایط موجود کشور و احتمال روی کار آمدن ترامپ در آمریکا و ضرورت وجود یک رئیس‌جمهور عاقل و باتدبیر در ایران که بتواند در سیاست خارجی توازن میان غرب و شرق ایجاد کند، از نظر اینجانب مسعود پزشکیان نامزد اصلح انتخابات ریاست جمهوری است.»

متن کامل بیانیه علی مطهری به شرح ذیل است:

نظر به سؤالات مکرر از اینجانب درباره نامزد‌ها و نامزد اصلح انتخابات ریاست جمهوری، بدین‌وسیله نظر خود را درباره نامزد‌های اعلام می‌کنم:

۱. اینجانب از سال ۱۳۵۵ که وارد دانشکده فنی دانشگاه تبریز شدم آقای مسعود پزشکیان را که در دانشکده پزشکی این دانشگاه مشغول تحصیل بود، می‌شناسم. در دوره‌های هشتم، نهم و دهم مجلس شورای اسلامی نیز همکار بودیم و در دوره دهم ایشان نایب‌رئیس اول و من نایب‌رئیس دوم بودم. در مجلس هشتم در موضوع سؤال از رئیس‌جمهور که می‌خواست برای اولین بار در جمهوری اسلامی انجام شود و سختی‌های فراوان داشت تا آخر همراه ما بود و عقب نکشید و به طور کلی در ایام نمایندگی نسبت به حقوق ملت (مصرّح در فصل سوم قانون اساسی) از جمله نوع برخورد با منتقدان حساس بوده و آنجا که لازم بود وارد می‌شد. در دوره نایب رئیسی از طرف رئیس مجلس مأمور به حل مشکل مطالبات مردم از مؤسسات خلق‌الساعه اعتباری که از سال‌ها پیش پدید آمده بود، شد و به عنوان عضو شورایی مرکب از نمایندگان بانک مرکزی و مؤسسات اعتباری و ... به خوبی از عهده برآمد و این مشکل کاهش محسوسی پیدا کرد.

در مجموع ایشان را فردی باتقوا و متدین و دلسوز و پاکدست و ساده زیست و متخصص در رشته خود و آشنا با مسائل کلان کشور و کسی که می‌تواند توازن میان دو جناح سیاسی کشور برقرار کند می‌دانم و با توجه به شرایط موجود کشور و احتمال روی کار آمدن ترامپ در آمریکا و ضرورت وجود یک رئیس‌جمهور عاقل و باتدبیر در ایران که بتواند در سیاست خارجی توازن میان غرب و شرق ایجاد نماید، از نظر اینجانب مسعود پزشکیان نامزد اصلح انتخابات ریاست جمهوری است.

۲. آقای محمدباقر قالیباف را یک مدیر اجرایی قوی می‌دانم، ولی معتقدم بهتر است ایشان مقام ریاست مجلس را حفظ کند تا مجلسی معتدل‌تر داشته باشیم و دولت آینده مشکل کمتری با مجلس داشته باشد.

۳. آقای پورمحمدی در مناظرات تلویزیونی خوش درخشیده‌ است، اما معتقدم طبق نظر شهید آیت‌الله مطهری، رئیس جمهور بهتر است فرد روحانی نباشد مگر اضطرارا و اکنون چنین اضطراری در کار نیست.

۴. آقای جلیلی را فردی متدین و پایبند به اصول می‌دانم. اما تأکید ایشان صرفاً بر فرصت‌ها و توان داخلی و کم‌توجهی به فرصت‌های خارجی و روابط بین‌الملل و وحشت داشتن از توافقاتی مثل برجام و سازوکار‌های مالی بین‌المللی مانند اف‌ای تی‌اف باعث می‌شود که کشور از توسعه لازم باز بماند و احیاناً تحریم‌ها اضافه شود.

۵. اما درباره آقایان زاکانی و قاضی‌زاده هاشمی، ریاست جمهوری را برای آن‌ها زود می‌دانم و نیاز به کسب تجربه بیشتری دارند. با آرزوی انتخاباتی پرشور سوم تیر ۱۴۰۳

منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی