تیتر امروز

سهم خواهی؛ مانع ارتباطی پزشکیان با متخصصان
در کارگروه تعیین وزیر نیرو چه خبر است؛ گزارش دیدارنیوز را بخوانید

سهم خواهی؛ مانع ارتباطی پزشکیان با متخصصان

یکی از کارگرو‌های پر حاشیه این روز‌های رئیس جمهور منتخب کارگروه انتخاب وزارت نیرو است. این گزارش به این موضوع می‌پردازد.
معدن و صنایع وابسته، لوکوموتیو پیشران اقتصاد کشور است/ایران و کشور‌های حوزه خلیج فارس نفرین شده نفت هستند
گفت‌وگوی دیدار با کارشناس حوزه معدن و صنایع وابسته

معدن و صنایع وابسته، لوکوموتیو پیشران اقتصاد کشور است/ایران و کشور‌های حوزه خلیج فارس نفرین شده نفت هستند

برنامه گفت‌وگوی اقتصادی دیدارنیوز، میزبان امیربیژن یثربی استاد پیشین دانشگاه، عضو سابق هیات پژوهشی دانشگاه اگزتر انگلستان در گروه ژئوتکنیک و مسئول تجاری‌سازی رشته صنایع و معادن پارک علم و فناوری...
سلیمانی اردستانی: هر پرچمی که بنام اسلام برداشته شود یا حقوق بشری است و یا اسلامی نیست
در گفت‌وگوی دیدار اندیشه با یک فقیه و استاد دانشگاه و حوزه، مطرح شد:

سلیمانی اردستانی: هر پرچمی که بنام اسلام برداشته شود یا حقوق بشری است و یا اسلامی نیست

عبدالرحیم سلیمانی اردستانی در برنامه دیدار اندیشه گفت: اصرار بر حق تعیین سرنوشت مهمترین دلیل امتناع امام‌ حسین (ع) بر عدم بیعت با حاکم بود.
اینکه مردم پای صندوق‌های رأی بیایند عوامل مختلفی دارد

نماینده مجلس: مردم کارنامه ۳ ساله دولت سیزدهم را دیدند و ناراضی هستند

مصطفی پوردهقان، نماینده اردکان در مجلس گفت: مردم ۳ سال کارنامه دولتی را دیدند که برای اولین بار همه قوا و نهاد‌ها با آن همراه بودند، همه قوا و نهاد‌های ما در سطح مجلس و قوه قضائیه و سایر دستگاه‌ها. واقعیت این است که مردم ناراضی و گله‌مند هستند، آن‌ها در حوزه‌هایی همچون معیشت و موضوعات اجتماعی و سیاسی گله دارند.

کد خبر: ۱۶۷۵۲۰
۱۱:۲۶ - ۰۳ تير ۱۴۰۳

نماینده مجلس:

دیدارنیوز: نماینده اردکان در مجلس شورای اسلامی گفت: مردم ۳ سال کارنامه دولتی را دیدند که برای اولین بار همه قوا و نهاد‌ها با آن همراه بودند، مردم قضاوت می‌کنند و یک نمره‌ای می‌دهند به این مدلی که سال‌ها می‌گفتند اگر همه قوا یکدست شوند همه چیز خوب می‌شود و شرایط آرمانی به وجود می‌آید این را دیگر مردم باید جواب دهند.

مصطفی پوردهقان در گفتگو با ایلنا، درباره این‌که با نامزد‌ها از سوی شورای نگهبان باید این گزاره را در نظر گرفت که شاید صحنه سیاسی کشور تغییر خواهد کرد؟ یا این‌که رئیس جمهور بعدی ادامه دهنده راه دولت سیزدهم خواهد بود، گفت: جواب این مسئله را مردم می‌دهند، اما چیزی که واضح است این است که مردم ۳ سال کارنامه دولتی را دیدند که برای اولین بار همه قوا و نهاد‌ها با آن همراه بودند، همه قوا و نهاد‌های ما که در سطح مجلس و قوه قضائیه و سایر دستگاه‌ها.

نماینده اردکان تاکید کرد: مردم قضاوت می‌کنند و یک نمره‌ای می‌دهند به این مدلی که سال‌ها می‌گفتند اگر همه قوا یکدست شوند همه چیز خوب می‌شود و شرایط آرمانی به وجود می‌آید این را دیگر مردم باید جواب دهند. آن چیزی که ما الان در عرصه سیاست نگاه می‌کنیم شرایط آرمانی مردم نیست. مردم انتظار داشتند سلایق مختلف در انتخابات حضور داشته باشند و با همین حداقل‌هایی که تائید شدند ان‌شاالله اگر مشارکت خوبی را در بحث حضور مردم داشته باشیم قصه‌های متفاوتی را در پیش رو خواهیم داشت.

وی درخصوص عوامل افزایش مشارکت مردم گفت: اینکه مردم پای صندوق‌های رأی بیایند عوامل مختلفی دارد، یک بحثش به انباشته شدن درخواست‌هایی که مردم از مسئولان و حاکمیت داشتند بازمی‌گردد که اکثریت آن‌ها انجام نشده است و اینکه بخواهیم در ایام انتخابات فضایی را باز کنیم و در عرض یکماه بگوییم همه این‌ها انجام می‌شود مردم بیایید خیلی شرایط سختی است.

پوردهقان تاکید کرد: واقعیت این است که مردم ناراضی و گله‌مند هستند، آن‌ها در حوزه‌هایی همچون معیشت و موضوعات اجتماعی و سیاسی گله دارند و یک بخشی از جامعه تا این موضوعات حل نشود قرار نیست پای صندوق‌های رأی حاضر شوند. یک بخشی از افراد بلاتکلیف هستند حالا درد معیشت، اقتصادی و منطقه‌ای دارند و این‌ها را می‌شود در ایام انتخابات جذب کرد.

وی درخصوص مقایسه چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با انتخابات خرداد ۷۶ اظهار داشت: من بیشتر این حرف‌ها را در جهت اهداف تبلیغاتی می‌دانم. فضا بسیار عوض شده است. بازی زمین سال ۷۶ یک قصه‌های دیگری داشت و الان قصه‌های دیگری است و اگر بخواهیم بر حسب آن جلو برویم قطعا متفاوت است و قطعا سیاست اجتماعی اشتباهی است. به نظرم زمین بازی، زمین بازی چپ و راست نیست، شاید یکسری از مردم بر حسب موضوعات و مخالفت با یک جناحی بخواهند بیایند رأی دهند، اما این افراد محدودند، زمین بازی متفاوت است.

نماینده اردکان درباره این‌که آیا امروز مردم از جناح‌های چپ و راست عبور کرده‌اند، گفت: نه امروز مردم یک دهه است از چپ و راست عبور کرده‌اند، من فکر می‌کنم از سال ۹۴ مردم عبور کرده‌اند.

وی درباره وضعیت پزشکیان، بیان کرد: این‌که یک فرد از جناح اصلاح طلب تائید شد خوب بود منتها برای این که یک فردی پدیده شود نیاز به خود شخصیت فرد و حرف‌هایی که او می‌زند و یا نوع قول‌هایی که می‌دهد دارد. روح حرفی که فرد در مناظرات می‌زند می‌تواند اثرگذار باشد تا یک فرد پدیده شود، در همه انتخابات این گونه بوده است. احمدی‌نژاد در مناظرات با مواضعی که گرفت پدیده شد یا خاتمی با نوع نظراتی که داشت دقیقا روی نبض خواسته‌های جامعه دست گذاشت.

پوردهقان درخصوص این‌که عده‌ای عنوان می‌کردند روح اصلاح‌طلبی مرده است، اما امروز مشاهده می‌کنیم اجماعی میان اصلاح طلبان در انتخابات اخیر شکل گرفته است، نظر شما در این خصوص چیست، گفت: حتما خوشایند است، برای این‌که شرایط کشور داشت به یک سمتی می‌رفت که همه ما درگیر انفعال، انزوا و بی‌تفاوتی شده بودیم و این تلخی اولین جایی که بازخوردش را نشان می‌دهد روی خود ماست، زیرا به هر حال در این کشور زندگی می‌کنیم مسائل و مواردی داریم و اگر بخواهیم بی تفاوت باشیم سختی‌هایش به خودمان بازمی‌گردد حتما این اجماع خوب است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی