تیتر امروز

از چشم جهان (۱۶۰)

"بیمارستان‌ها، قلتگاه کودکان اوکراینی"

ارتش روسیه در هشتم ژولای به یک بیمارستان کودکان اوکراین که خدمات تخصصی درمان سرطان و دیگر امراض ارائه می‌کند، حمله کرد. من به این بیمارستان رفتم تا ببینم چه اتفاقی رخ داده است.
انقلابیون ۵۷ فهم درستی از اقتصاد نداشتند/ حضور مطالبه گرانه مردم هم به نفع پزشکیان و هم نظام است/ اینکه کسی بگوید عضو حزب و تشکلی نیست افتخار ندارد
در هفتمین برنامه دیدار اندیشه با دکتر محمد رضا یوسفی اقتصاددان و استاد دانشگاه و حوزه مطرح شد:

انقلابیون ۵۷ فهم درستی از اقتصاد نداشتند/ حضور مطالبه گرانه مردم هم به نفع پزشکیان و هم نظام است/ اینکه کسی بگوید عضو حزب و تشکلی نیست افتخار ندارد

با حجت‌الاسلام محمدرضا یوسفی اقتصاددان و استاد دانشگاه و حوزه در هفتمین برنامه دیدار اندیشه در خصوص امکان یا امتناع اقتصاد اسلامی گفت‌وگو کردیم.
بدون شک، زاکانی و قاضی‌زاده کنار خواهند رفت

تاجرنیا: فرصت ۴ برابری برای نامزدهای اصولگرا «بی‌عدالتی» است

علی تاجرنیا، رئیس ستاد انتخاباتی تهران مسعود پزشکیان معتقد است که فرصت ۴ برابری برای نامزدهای اصولگرا شروع بی‌عدالتی است و آقایان نباید از صحبت درباره نامزد پوششی عصبانی نشوند.

کد خبر: ۱۶۷۵۱۰
۱۰:۰۲ - ۰۳ تير ۱۴۰۳

تاجرنیا:

دیدارنیوز: رئیس ستاد تهران مسعود پزشکیان گفت: دو نفری که بیشترین احتمال برای کناره‌گیری‌شان وجود دارد آقایان زاکانی و قاضی‌زاده هاشمی است. این را ما نمی‌گوییم، خود دوستان می‌گویند که نباید در جبهه انقلاب همه کاندیدا‌ها بمانند و رأی همدیگر را بشکنند. وقتی خود افراد این بحث را مطرح می‌کنند، طبیعتا باید کاندیدایی کنار برود. وقتی قرار باشد کاندیدایی کنار برود، کاندیدایی کنار خواهد رفت که از پایین‌ترین آرا برخوردار است؛ بنابراین این مسأله نباید دوستان را عصبانی کند که ما بگوییم کاندیدایی به نفع شما کنار می‌رود.

علی تاجرنیا، رئیس ستاد انتخاباتی تهران مسعود پزشکیان، در گفتگو با ایلنا، در مورد ارزیابی خود از تناقض رفتاری صدا و سیما در مواجهه با رفتار‌های زاکانی علیه پزشکیان با محمد فاضلی مشاور فرهنگی پزشکیان و قطع میکرفون گفت: یک واقعیتی وجود دارد که ما به هیچ عنوان، از نظر تبلیغات و فضاسازی‌های صداوسیما، یک برخورد عادلانه و بی‌طرفانه‌ای نمی‌بینیم. عدالت و بی‌طرفی فقط این نیست که در مناظرات به افراد وقت مساوی داده شود، مهم این است که برخوردها، یکسان باشد. بسیاری از مسئولین اجرایی و نظارتی انتخابات توصیه می‌کنند که تخریبی علیه کاندیدا‌ها صورت نگیرد و به نوعی شرایط انتخابات، اثباتی باشد و نه نفی دیگران.

وی افزود: وقتی ما کاندیدایی را مثل زاکانی می‌بینیم که بی‌پروا، بار‌ها و بار‌ها نسبت به کاندیدای دیگر مطالبی را عرض می‌کند، نسبت‌هایی را به دیگران می‌دهد یا مطالبی مطرح می‌کند که مستلزم پیگیری است و مجری برنامه باید حتما از بیان آن‌ها جلوگیری کند و این کار را نمی‌کند، در عوض ماجرا ما شاهد هستیم که در میزگرد فرهنگی، یک فردی که به اسم کارشناس در آنجا نشسته است، هدفش بیان مسائل غیرمرتبط و خصوصی و همچنین عصبانی‌کردن فاضلی بوده و ما نگاه می‌کنیم که به راحتی حرف‌های خود را می‌زند، اما وقتی فاضلی می‌خواهد جواب بدهد میکروفون قطع می‌شود. یک واقعیتی وجود دارد که بی‌ادبان اگر همفکر و هم‌جناح با صداوسیما باشند، می‌توانند هر صحبتی مطرح کرده و در بیان آن آزاد هستند و دیگران نه‌تن‌ها نمی‌توانند آن‌ها را نقد کنند، حتی مجالی برای دفاع از خود و فرصت گفتگو پیدا نمی‌کنند.

وی با توجه به پرسش پزشکیان از زاکانی، به نظر شما کدام کاندیدا‌ها پوششی و کدام کاندیدا‌ها تا انتها حضور خواهند داشت، گفت: آنچه که مسلم است اینکه این ۶ نفر تا انتهای انتخابات باقی نخواهند ماند. دو نفری که بیشترین احتمال برای کناره‌گیری‌شان وجود دارد آقایان زاکانی و قاضی‌زاده هاشمی هستند. این را ما نمی‌گوییم، خود دوستان می‌گویند که نباید در جبهه انقلاب همه کاندیدا‌ها بمانند و رأی همدیگر را بشکنند. وقتی خود افراد این بحث را مطرح می‌کنند، طبیعتا باید کاندیدایی کنار برود. وقتی قرار باشد کاندیدایی کنار برود، کاندیدایی کنار خواهد رفت که از پایین‌ترین آرا برخوردار است؛ بنابراین این مسأله نباید دوستان را عصبانی کند که ما بگوییم کاندیدایی به نفع شما کنار می‌رود. وقتی خود شما این اظهارنظر را انجام می‌دهید، طبیعتا در حوزه سیاسی تحلیل‌ها هم خود را نشان می‌دهد. به نظر من بدون شک، زاکانی و قاضی‌زاده کنار خواهند رفت و هرچه به زمان انتخابات نزدیک‌تر شویم، فضا یک مقدار قطبی‌تر خواهد شد.

رییس ستاد استان تهران پزشکیان افزود: من امیدوارم با مشارکت حداکثری مردم، انتخابات به گونه‌ای رقم بخورد که کاندیدای موردنظر ما آقای پزشکیان بتواند رأی کافی داشته باشند. فکر می‌کنم جدا از اینکه در انتخابات چه کسی کنار می‌رود و نمی‌رود، شکل چیدمانی که ما یک فرصت ۴ برابری را برای یکسری از کاندیدا‌های یک جبهه سیاسی ایجاد می‌کنیم و در مقابل آن، یک پنجم فرصت برای کاندیدای اصلاح‌طلب است، شروع یک بی‌عدالتی است. در جبهه اصلاحات کاندیدا‌های مطرح دیگری هم بودند که می‌توانستند همین شرایط را مثل کاندیدا‌های اصولگرایی رقم بزنند. می‌توانستند تأیید شوند و از فرصت‌ها برای گفتگو استفاده کنند. می‌توانستند بخشی از مطالبی که توسط آقای پزشکیان گفته نمی‌شود را پوشش دهند. اما شرایط به گونه‌ای است که در چند انتخابات گذشته معمولا چند کاندیدای اصولگرا، یک یا دو کاندیدای اصلاح‌طلب و مستقل وجود دارد؛ بنابراین عملا از شروع انتخابات شاهد یک بی‌عدالتی هستیم.

تاجرنیا در پاسخ به این سوال که آیا احتمال ائتلاف پزشکیان و پورمحمدی در انتخابات آتی وجود دارد، گفت: به نظر من پورمحمدی در تراز یک کاندیدای ریاست جمهوری عمل می‌کند و بدون‌شک نظراتی که ایشان دارد، بسیار کارشناسی و قابل قبول است. از اینکه خود پورمحمدی سعی می‌کند فضای انتخابات را به سمت مباحث مهم و کارشناسی و کلان ببرد، استقبال می‌کنیم. اینکه در نهایت مسیر انتخابات به چه سمت و سویی خواهد رفت، پایگاه رأی این دو بزرگوار با هم متفاوت است. اما اگر مصلحت این باشد، در ادامه مسیر کار روشن است. آنچه که واضح است، پزشکیان تا انتها مسیر را ادامه خواهد داد. مهم این است که در حوزه‌های کاری و رقابتی تفاهمی بین پورمحمدی و پزشکیان شکل بگیرد که این موضوع منتفی نیست.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی