تیتر امروز

انقلابیون ۵۷ فهم درستی از اقتصاد نداشتند/ حضور مطالبه گرانه مردم هم به نفع پزشکیان و هم نظام است/ اینکه کسی بگوید عضو حزب و تشکلی نیست افتخار ندارد
در هفتمین برنامه دیدار اندیشه با دکتر محمد رضا یوسفی اقتصاددان و استاد دانشگاه و حوزه مطرح شد:

انقلابیون ۵۷ فهم درستی از اقتصاد نداشتند/ حضور مطالبه گرانه مردم هم به نفع پزشکیان و هم نظام است/ اینکه کسی بگوید عضو حزب و تشکلی نیست افتخار ندارد

با حجت‌الاسلام محمدرضا یوسفی اقتصاددان و استاد دانشگاه و حوزه در هفتمین برنامه دیدار اندیشه در خصوص امکان یا امتناع اقتصاد اسلامی گفت‌وگو کردیم.
مگر اسب قرار است با برق و اینترنت کار کند؟
افاضات اضافه

مگر اسب قرار است با برق و اینترنت کار کند؟

این روزها بعد از انتخابات، بحث‌ «اسب زین‌شده» و قطع برق و اینترنت خیلی سروصدا کرده اما عوام الملک می‌گوید: عیبی ندارد. اسب زین‌شده هم ممکن است بعضی وقت‌ها ناراحت باشد و جفتک بیندازد. ضمن اینکه...
آمریکا را خدا تصور نکنید

ظریف در گرگان: پزشکیان دلش برای ایران می‌تپد/ ۲ گروه پروژه‌بگیر را جمعه ناامید خواهیم کرد

محمدجواد ظریف، عضو ستاد انتخاباتی مسعود پزشکیان، نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در جمع مردم گرگان گفت: پزشکیان انسانی فرهیخته، انسانی وطن‌دوست، انسانی پاک‌دست، انسانی متخصص و انسانی آگاه است که دلش برای ایران می‌تپد؛ دلش برای شما می‌تپد. می‌خواهد دولت وحدت ملی تشکیل دهد، نه دولت اختلاف نه دعوا.

کد خبر: ۱۶۷۴۹۹
۲۱:۱۰ - ۰۲ تير ۱۴۰۳

ظریف در گرگان:

دیدارنیوز: عضو ستاد انتخاباتی پزشکیان نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه ما می‌دانیم نباید وعده‌های دروغین داد، تأکید کرد: انتخابات نباید بر اساس امید‌های دروغین باشد.

محمدجواد ظریف عصر امروز -شنبه- در جمع مردم گرگان، گفت: یاد و خاطره شهدای انقلاب، امام شهدا، شهید قاسم سلیمانی، شهدای خدمت و شهید امیرعبداللهیان برادر گرانمایه‌ام، سایر شهدای گلستان و نمایندگان شهید گلستان در مجلس شورای اسلامی را گرامی می‌داریم، چه شده؟ آب در لانه مورچگان افتاده است.

عضو ستاد انتخاباتی پزشکیان اضافه کرد: همراه شو عزیز، تنها نمان به دَر که این درد مشترک هرگز جدا جدا درمان نمی‌شود، عرض سلام و احترام دارم به برادران و خواهران گرامی دوستان موافق و مخالف، زنده باد مخالف من.

وی خطاب به جمع حاضر بیان کرد: دوستان! ما مثل اقلیت پر سر و صدا نیستیم، ما ایران را برای همه ایرانیان از جمله مخالفان خود می‌خواهیم، این اقلیت هستند که اگر پای صندوق رای حاضر نشوید احساس اکثریت می‌کنند و با چماق بر سر ما می‌کوبند.

ظریف یادآور شد: دوستان عزیزم هوا گرم است، مخالفانی که داد می‌زنید مسأله‌ای در اسلام وجود دارد به نام حق‌الناس، خداوند از حق خودش می‌گذرد، اما از حق‌الناس نمی‌گذرد، شما باعث شدید این جماعت که برای شنیدن سخن به این مکان آمدند وقت‌شان در این گرما تلف شود.

وی یادآور شد: ما می‌خواهیم ایرانی آباد داشته باشیم، ما می‌خواهیم ایرانی سربلند داشته باشیم، ما ایرانی می‌خواهیم که در جهان سربلند باشد و هیچ قدرتی جرات تهدید یک ایران و ایرانی را نداشته باشد.

مشاور پزشکیان ادامه داد: دوستان عزیز! چه کسی مخالف حضور شما پای صندوق‌های رای است؟ یک گروه پروژه‌بگیر که با خون شما می‌خواهند بر سر شما بمب بریزند از دولت‌های خارجی پول می‌گیرند تا تبدیل تحریم به جنگ کنند و گروه دیگر هم می‌خواهند اقلیتی بر شما حاکم باشند؛ این ۲ گروه پروژه‌بگیر را جمعه ناامید خواهیم کرد.

عضو ستاد انتخاباتی پزشکیان، گلستان را شاهراه اقوام ایران دانست و افزود: اینجا نگارستان ایران و سرزمین صلح است نه سرزمین دعوا. اینجا همه اقوام و عشایر ایرانی دست در دست هم برای ایرانی زیباتر، مهربان‌تر و پرامیدتر گرد هم آمدند تا هیچ مردی شب نگران گرسنگی فرزندانش نباشد. هیچ بانویی نگران بیرون رفتن از خانه‌اش نباشد و هیچ مرد و زنی در فراق فرزند مهاجرش، داغ نداشته باشد، ایرانی داشته باشیم که همه به ایران بیایند، این طبیعت زیبا، مناظر قشنگ و آثار فرهنگی و مختومقلی شما می‌تواند جاذبه داشته باشد.

وی با بیان اینکه میانه‌روی نتیجه خودباوری و تندروی نتیجه خودکم‌بینی است، گفت: شهید ناظر است و بر این امت وسط نگران است و رسول خدا بر رفتار ما شاهد و شهید است ما می‌خواهیم امت وسط و میانه‌رو باشیم.

عضو ستاد انتخاباتی پزشکیان با اشاره به آیاتی از قرآن گفت: چرا به بیراهه می‌رویم چرا تندروی می‌کنیم چرا زمینه را برای ایران‌ستیزی، ایران‌هراسی و اسلام‌هراسی فراهم می‌کنیم؟ چرا اجازه می‌دهیم صهیونیست‌ها این همه در جهان ظلم کنند و داد مظلومیت بزنند؟

ظریف با بیان اینکه نظام قدرت جهانی نظام ظلم و ستم است، تصریح کرد: هر وقت اسرائیل با دولت‌ها مبارزه کرد توانست در مدت ۶ تا ۳۰ روز بر دولت‌ها پیروز شود، ولی هشت ماه است با وجود همه سلاح‌های اتمی در برابر ۲ میلیون فلسطینی نتوانسته موفق شود، این قدرت مردم و انقلاب و پیام انقلاب ما است.

عضو ستاد انتخاباتی پزشکیان افزود: این مردم را دست کم نگیرید این مردم قدرت ما هستند این مردم زمینه بازدارندگی ما هستند این مردم فلسطین بودند که در برابر اسرائیل تا به دندان مسلح و جنایتکار و کودک کش مقاومت کردند.

مشاور پزشکیان افزود: مردم را جدی بگیرید، مردم قدرت خودتان را باور کنید این قدرت پای صندوق رای خود را نشان می‌دهد ما به دنبال تشنج و تنش نیستیم ایران نیازی به تشنج و تنش ندارد ایران نیاز به آرامش دارد جنگ افروزان، آن‌ها که در نفرت و اختلاف می‌دمند آن‌ها که نمی‌گذارند حتی یک جلسه در کشور برگزار شود این‌ها آینده خوبی را برای این کشور ترسیم نمی‌کنند.

وی گفت: اهل گفتگو و مدارا هستیم آسایش دو گیتی تفسیر این ۲ حرف است با دوستان مروت با دشمنان مدارا، ما منادی گفتگو بوده‌ایم، تساهل و تسامح غربی سخن نمی‌گویم من از قرآن می‌گویم دیدگاه‌مان دعوت به گفتگو، به همبستگی و دعوت به مقابله با ظلم و پرستش یکتا پرستی و دعوت به دیدن هیچ اربابی و بزرگتری جز خدا بوده است و هیچ کس را جز خدا نبینیم.

ظریف اظهار کرد: آمریکا را خدا تصور نکنید کسانی که فکر می‌کنند اگر مذاکره با آمریکا کردیم حتما شکست می‌خوریم برای این است که آمریکا را جای خدا نشاندند و برای همین است که حتی اگر رئیس جمهور آمریکا بگوید کلاه سر ما رفته است این‌ها می‌گویند مگر سر آمریکا هم کلاه می‌رود؟ دوستان این یعنی چی این یعنی خودکم بینی، ناخودباوری این یعنی احساس حقارت این یعنی آمریکا را ابر قدرت دیدن به خدا آمریکا ابر قدرت نیست.

عضو ستاد انتخاباتی پزشکیان ادامه داد: حرف‌های خودمان را باور کنیم ادعا‌های خود را باور کنیم در دل باور کنیم به خود باوری برسیم میراث امام راحل و پیام مقام معظم رهبری خودباوری است مگر مقام معظم رهبری سیاست خارجی را بر سه اصل عزت، حکمت و مصلحت نگذاشته اند؟ آیا نمی‌توانستند این را بر اساس اصل ستیزه و جنگ بگذارند، اما بر اساس اصل حکمت، عزت و مصلحت گذاشتند.

وی گفت: حکمت و مصلحت راه رسیدن به عزت است ستیزه‌جویی راه رسیدن به عزت نیست ما مردمی هستیم که در طول تاریخ هرکس به ایران حمله کرده پشیمان شده است. من نمی‌گویم به ایران حمله نکردند، حمله کردند؛ اما پشیمان شدند. هیچگاه ما رنگ مهاجمین را نگرفتیم بلکه مهاجمین رنگ ما را گرفتند. نگاه کنید مغول‌ها کجا هستند مغلوستان برای درک تاریخ خودش به ایران می‌آید ما ایرانیم ما یک کشور بزرگ هستیم، چنگیز کجاست؟ اسکندر کجاست؟ ما ماندیم به خاطر اینکه ما مردم ایران این فرهنگ را نگه داشتیم.

مشاور پزشکیان بیان کرد: به من گفتند که چند برابر جمیعتی که داخل مسجد نشستند بیرون هستند. دوستانی که بیرون هستند هوای بیرون خنک‌تر است و شاید دوستان داخل هم دوست داشتند می‌آمدند بیرون کمتر عرق می‌ریختند (خنده حضار) واقعا شرمنده شما هستم، ستاره صبحگاهی به صبح می‌نگرد شعله اش جهانی را روشن می‌کند گلستان این ستاره صبحگاهی است که به صبح می‌نگرد.

ظریف گفت: دوستان عزیز از پزشکیان حمایت کنید. پزشکیان انسانی فرهیخته، انسانی وطن‌دوست، انسانی پاک‌دست، انسانی متخصص و انسانی آگاه است که دلش برای ایران می‌تپد؛ دلش برای شما می‌تپد. می‌خواهد دولت وحدت ملی تشکیل دهد، نه دولت اختلاف نه دعوا. دوستان عزیز ما می‌دانیم راه درازی در پیش است؛ ما می‌دانیم مردم سختی‌ها کشیدند. ما می‌دانیم که فشار‌ها بر این مردم آمده است؛ ما می‌دانیم نباید وعده‌های دروغین داد؛ اما انتخابات نباید بر اساس امید‌های دروغین باشد بر اساس واقعیات باید باشد و پزشکیان واقعیت روبروی ماست.

عضو ستاد انتخاباتی پزشکیان افزود: دوستان! انشالله روز جمعه همه شما نه تنها خودتان پای صندوق رای می‌روید اگر نمی‌خواستید بروید این گرما را تحمل نمی‌کردید؛ اما وظیفه من و شما خیلی بیشتر از این هاست. وظیفه من و شما این است هر کس را که می‌شناسیم هر کس را که می‌دانیم همه را به پای صندوق رای ببریم. گفتم گلستان چهار راه اقوام و عشایر ایرانی است سیستانی، بلوچ، ترکمن صحرا، کرد، لر از همه جا همه چیز در گلستان هست همه شما در سرتاسر ایران قوم و خویش دارید. اقوام خود را به پای صندوق‌های رای بفرستید و اطمینان حاصل کنید که در کمال آرامش و امنیت و در کمال احترام به همه نامزد‌ها به پای صندوق رای می‌روید و به پزشکیان رای می‌دهید و فردایی بهتر را رقم خواهید زد.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی