تیتر امروز

سهم خواهی؛ مانع ارتباطی پزشکیان با متخصصان
در کارگروه تعیین وزیر نیرو چه خبر است؛ گزارش دیدارنیوز را بخوانید

سهم خواهی؛ مانع ارتباطی پزشکیان با متخصصان

یکی از کارگرو‌های پر حاشیه این روز‌های رئیس جمهور منتخب کارگروه انتخاب وزارت نیرو است. این گزارش به این موضوع می‌پردازد.
معدن و صنایع وابسته، لوکوموتیو پیشران اقتصاد کشور است/ایران و کشور‌های حوزه خلیج فارس نفرین شده نفت هستند
گفت‌وگوی دیدار با کارشناس حوزه معدن و صنایع وابسته

معدن و صنایع وابسته، لوکوموتیو پیشران اقتصاد کشور است/ایران و کشور‌های حوزه خلیج فارس نفرین شده نفت هستند

برنامه گفت‌وگوی اقتصادی دیدارنیوز، میزبان امیربیژن یثربی استاد پیشین دانشگاه، عضو سابق هیات پژوهشی دانشگاه اگزتر انگلستان در گروه ژئوتکنیک و مسئول تجاری‌سازی رشته صنایع و معادن پارک علم و فناوری...
سلیمانی اردستانی: هر پرچمی که بنام اسلام برداشته شود یا حقوق بشری است و یا اسلامی نیست
در گفت‌وگوی دیدار اندیشه با یک فقیه و استاد دانشگاه و حوزه، مطرح شد:

سلیمانی اردستانی: هر پرچمی که بنام اسلام برداشته شود یا حقوق بشری است و یا اسلامی نیست

عبدالرحیم سلیمانی اردستانی در برنامه دیدار اندیشه گفت: اصرار بر حق تعیین سرنوشت مهمترین دلیل امتناع امام‌ حسین (ع) بر عدم بیعت با حاکم بود.
اگر اختلاس و نجومی‌بگیر در کشور نباشد، مردم هم به قانون احترام می گذارند

جوادی آملی: مشکل حجاب با «بگیر و ببند» حل نمی‌شود

آیت الله جوادی آملی، در دیدار با حجت الاسلام حکمتعلی مظفری، رئیس دیوان عدالت اداری گفت: مسائلی مانند حجاب و امثال آن با بگیر و ببند حل نمی‌شود، با ادب و عدل حل می‌شود.

کد خبر: ۱۶۷۴۸۵
۱۷:۳۴ - ۰۲ تير ۱۴۰۳

جوادی آملی: مشکل حجاب با «بگیر و ببند» حل نمی‌شود

دیدارنیوز: آیت الله جوادی آملی تصریح کرد: باید توجه داشت مسائلی مانند حجاب و امثال آن با بگیر و ببند حل نمی‌شود، با ادب و عدل حل می‌شود.

جوادی آملی در دیدار با حجت الاسلام حکمتعلی مظفری رئیس دیوان عدالت اداری اظهار داشتند: قطب فرهنگی یک ملت عقل آن ملت است، مردم باید بدانند دین چیست و چگونه جامعه به وسیله احکام دین اداره می‌شود، همچنین مردم باید به قانون نیز آشنا باشند؛ یعنی این قانون اساسی یک کتاب روز باشد که بدانند در این مملکت قانون چیست و وقتی مردم قانون را شناختند و قانونی بار آمدند، نه بیراهه می‌روند و نه راه کسی را می‌بندند.

او افزود: ما باید مواظب باشیم که عمر خود را روی مباحث غیر علمی صرف نکنیم؛ باید توجه داشت که زمان و مکان در استنباط موضوع هم بی اثر نیست و باید در مسائل قضایی این نکته را در نظر داشت.

وی بیان داشت: مدیریت یک نعمت اساسی است که آدم چگونه بتواند کشور را اداره کند، شهید بهشتی را باید خوب شناخت، او سر تا پا مدیریت بود، ادبش، انسانیتش زبانزد بود.

جوادی آملی با بیان اینکه با مدیریت خوب می‌توان از هدر رفت استعداد‌ها جلوگیری کرد، اذعان داشت: نمونه مدیریت خوب، سید رضی و سید مرتضی هستند که حوزه علمیه ایجاد کرده و استعداد‌ها را شناخته و آن‌ها را تقویت می‌کردند، اگر مدیریت خوب انجام نشود، خیلی از استعداد‌ها در کشور هدر می‌رود.

وی ابراز داشت: اگر کار در دست مدیر مدبّر باشد، اختلاس و نجومی در کشور نباشد، ضعف مدیریت داخلش نباشد، مردم هم به قانون احترام می‌گذارند؛ چون این حرف همه‌ی متمدن‌ها است که هر کسی در هر کشوری زندگی می‌کند باید به قانون آن کشور احترام بگذارد.

جوادی آملی بیان داشت: مولا اباعبدالله الحسین فرمودند حتی اگر دین ندارید حداقل آزاده باشید؛ ما مردم ایران، مردمی بزرگ و بزرگ زاده هستیم و هر جا صحبت از علم بوده آنجا حضور داشته ایم، ما در کشوری حساب شده هم زندگی می‌کنیم که سرمایه‌ای همچون خون پاک شهدا را داریم، مردم آزاده در دنیا به قانون کشورشان احترام گذاشته و عمل می‌کنند، لذا باید توجه داشت مسائلی مانند حجاب و امثال آن با بگیر و ببند حل نمی‌شود، با ادب و عدل حل می‌شود.

در ابتدای این دیدار حجت الاسلام والمسلمین مظفری رئیس دیوان عدالت اداری گزارشی از برنامه‌ها و فعالیت‌های این مجموعه قضائی ارائه داد.

حجت الاسلام والمسلمین علی مظفری رئیس کل دادگستری استان قم هم در این دیدار حضور داشت.

منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی