تیتر امروز

انقلابیون ۵۷ فهم درستی از اقتصاد نداشتند/ حضور مطالبه گرانه مردم هم به نفع پزشکیان و هم نظام است/ اینکه کسی بگوید عضو حزب و تشکلی نیست افتخار ندارد
در هفتمین برنامه دیدار اندیشه با دکتر محمد رضا یوسفی اقتصاددان و استاد دانشگاه و حوزه مطرح شد:

انقلابیون ۵۷ فهم درستی از اقتصاد نداشتند/ حضور مطالبه گرانه مردم هم به نفع پزشکیان و هم نظام است/ اینکه کسی بگوید عضو حزب و تشکلی نیست افتخار ندارد

با حجت‌الاسلام محمدرضا یوسفی اقتصاددان و استاد دانشگاه و حوزه در هفتمین برنامه دیدار اندیشه در خصوص امکان یا امتناع اقتصاد اسلامی گفت‌وگو کردیم.
مگر اسب قرار است با برق و اینترنت کار کند؟
افاضات اضافه

مگر اسب قرار است با برق و اینترنت کار کند؟

این روزها بعد از انتخابات، بحث‌ «اسب زین‌شده» و قطع برق و اینترنت خیلی سروصدا کرده اما عوام الملک می‌گوید: عیبی ندارد. اسب زین‌شده هم ممکن است بعضی وقت‌ها ناراحت باشد و جفتک بیندازد. ضمن اینکه...
افزایش تنش‌ها در خاورمیانه

سازمان ملل: لبنان نباید غزه‌ای دیگر شود

درپی افزایش تنش‌ها در خاورمیانه و احتمال حمله اسرائیل به لبنان، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل گفت: «بیایید شفاف باشیم، مردم منطقه و مردم جهان تحمل تبدیل شدن لبنان به غزه دیگری را ندارند.»

کد خبر: ۱۶۷۴۵۹
۰۹:۳۰ - ۰۲ تير ۱۴۰۳

سازمان ملل: لبنان نباید غزه‌ای دیگر شود

دیدارنیوز: آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد با ابراز نگرانی عمیق خود از تشدید تنش‌ها میان اسرائیل و حزب الله لبنان گفت که وقوع «یک اشتباه محاسباتی» می‌تواند منجر به فاجعه‌ای عمیق شود.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد روز جمعه ۲۱ ژوئن با ابراز نگرانی عمیق از تشدید تنش‌ها میان اسرائیل و حزب الله لبنان گفت: «نیرو‌های حافظ صلح سازمان ملل در حال آرام کردن اوضاع و جلوگیری از محاسبات اشتباه هستند.»

او به خبرنگاران گفت: «یک حرکت عجولانه و یک اشتباه محاسباتی می‌تواند فاجعه‌ای را ایجاد کند که بسیار فراتر از مرز‌ها و صادقانه بگویم، فراتر از تصور باشد.» وی ادامه داد: «بیایید شفاف باشیم، مردم منطقه و مردم جهان تحمل تبدیل شدن لبنان به غزه دیگری را ندارند.»

از زمان آغاز جنگ غزه در ماه اکتبر، نیرو‌های حزب الله در همبستگی با متحد فلسطینی خود، حماس، موشک‌هایی را به اسرائیل شلیک کرده و ده‌ها هزار نفر را مجبور به ترک خانه‌های خود کرده‌اند.

ده‌ها هزار لبنانی نیز در پی حملات اسرائیل به جنوب این کشور خانه‌های خود را ترک کرده‌اند.

واکنش هیئت نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد

هیئت نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد روز جمعه با بیان اینکه حزب الله و لبنان توانایی دفاع از خود در برابر اسرائیل را دارند، هشدار داد که «شاید زمان خودباختگی این رژیم نامشروع فرا رسیده است.»

همزمان، نماینده ایران در سازمان ملل متحد در حساب ایکس خود نوشت: «هر تصمیم غیرمحتاطانه رژیم اشغالگر اسرائیل برای نجات خود می‌تواند منطقه را وارد یک جنگ جدید کند.»

یونیفل یا همان نیرو‌های حافظ صلح سازمان ملل متحد مستقر در لبنان و همچنین ناظران فنی غیرمسلح موسوم به (UNTSO) مدت‌هاست که در جنوب لبنان مستقر شده‌اند تا بر خصومت‌ها در امتداد خط مرزی بین لبنان و اسرائیل موسوم به خط آبی نظارت کنند.

دبیرکل سازمان ملل متحد همچنین اعلام کرد: «جهان باید با صدای بلند و واضح بگوید: تنش زدایی فوری نه تنها ممکن بلکه ضروری است.» او تاکید کرد: «هیچ راه حل نظامی وجود ندارد.»

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی