تیتر امروز

نسبت مردم با انتخابات و فضای حاکم بر رقابت‌ها
دیدارنیوز در برنامه "کنکاش" با حضور کارشناسان بررسی می‌کند:

نسبت مردم با انتخابات و فضای حاکم بر رقابت‌ها

"کنکاش" اسم برنامه جدیدی از "دیدارنیوز" با اجرای "حامد شجاعی" است، این برنامه قرار است به صورت نشست‌های تخصصی برگزار و منتشر شود، نخستین قسمت این برنامه امروز سه شنبه (بیست و نهم خرداد) منتشر...
تقی آزاد ارمکی: رئیس جمهور باید تنش زدایی کند/ جامعه به اجبار مسیر خودش را پیش می‌برد/ وظیفه دولت‌ها ساخت مسکن نیست
گفت‌وگوی دیدار در برنامه جامعه پلاس با یک جامعه شناس:

تقی آزاد ارمکی: رئیس جمهور باید تنش زدایی کند/ جامعه به اجبار مسیر خودش را پیش می‌برد/ وظیفه دولت‌ها ساخت مسکن نیست

جامعه پلاس در یکی دیگر از برنامه‌های خود میزبان تقی آزاد ارمکی، جامعه شناس و استاد دانشگاه بود، او در این گفت‌وگو که پیش از اعلام نتایج احراز صلاحیت‌ها انجام شد، شرایط کنونی جامعه را در مواجه...
تبعات جنگ غزه: مردم ایران به سلاح هسته‌ای گرایش پیدا کرده‌اند
از چشم جهان (۱۵۵)

تبعات جنگ غزه: مردم ایران به سلاح هسته‌ای گرایش پیدا کرده‌اند

حمید بهرامی، تحلیل‌گر مستقل در حوزه روابط بین‌الملل در مطلبی در رسانه میدل ایست مانیتور، به تبعات جنگ غزه و گرایش مردم ایران به سلاح هسته‌ای اشاره کرده که با ترجمه حمید رضا بابایی در دیدارنیوز...
ناصر ایمانی، فعال سیاسی اصولگرا مطرح کرد

لاریجانی با این اتفاق‌ها کنار نمی‌رود/ شورای نگهبان همیشه غیرقابل پیش‌بینی بوده!

ناصر ایمانی، فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه شورای نگهبان همیشه غیرقابل پیش‌بینی بوده و این‌بار هم همین‌طور اتفاق افتاد، گفت: لاریجانی یک رجل سیاسی فعال باقی خواهد ماند. قطعا با این اتفاق‌ها کنار نخواهد رفت و نباید هم اینطور باشد.

کد خبر: ۱۶۶۸۹۴
۰۸:۳۳ - ۲۲ خرداد ۱۴۰۳

.

دیدارنیوز: فعال سیاسی اصولگرا گفت: حدس زده می‌شد که لاریجانی به یک شکلی از طریق شورای نگهبان یا از طریق دیگر اطمینان پیدا کرد که تأیید صلاحیت می‌شود وگرنه یک رجل سیاسی باتجربه مثل لاریجانی اگر احتمال می‌داد که تأیید صلاحیت نمی‌شود، هرگز ثبت نام نمی‌کرد. ولی شورای نگهبان همیشه غیرقابل پیش‌بینی بوده و این‌بار هم همین‌طور اتفاق افتاد.

ناصر ایمانی، فعال سیاسی اصولگرا در گفتگو با ایلنا، در ارزیابی ردصلاحیت علی لاریجانی آن هم به گونه‌ای که با انتشار پستی قبل از ثبت نام نهایی در انتخابات این برداشت شده بود که از نهاد‌های بالا دستی تضمین تایید صلاحیت خود را گرفته، اما در نهایت ردصلاحیت شد، گفت: البته لاریجانی ردصلاحیت نشد بلکه احراز صلاحیت نشد. اما همانطور که شما گفتید، حدس زده می‌شد که لاریجانی به یک شکلی از طریق شورای نگهبان یا از طریق دیگر اطمینان پیدا کرد که تأیید صلاحیت می‌شود وگرنه یک رجل سیاسی باتجربه مثل لاریجانی اگر احتمال می‌داد که تأیید صلاحیت نمی‌شود، هرگز ثبت نام نمی‌کرد. ولی شورای نگهبان همیشه غیرقابل پیش‌بینی بوده و این‌بار هم همین اتفاق افتاد. خودم شخصا تأسف می‌خورم که چرا لاریجانی را جزو کاندیدا‌ها نداریم.

وی در خصوص ارزیابی از آینده سیاسی لاریجانی گفت: لاریجانی یک رجل سیاسی فعال باقی خواهد ماند. قطعا با این اتفاق‌ها کنار نخواهد رفت و نباید هم اینطور باشد. چون ایشان یک سرمایه بزرگی است و برایش کم هزینه نشده که به این موقعیت برسد. برای همین حتما در سیاست باقی خواهد ماند. امیدواریم در ادامه راه لاریجانی صبر پیشه کند. بالاخره آینده طولانی خواهیم داشت که بتوان از ایشان در مناصب دیگری استفاده کرد. ضمن اینکه بستگی دارد چه کسی رئیس جمهور دولت بعدی باشد و این احتمال وجود دارد که در کرسی مهمی از لاریجانی در دولت بعدی استفاده شود.

ایمانی در مورد گمانه‌زنی‌هایی صورت گرفته مبنی بر اینکه برخی مراجع قم رایزنی‌هایی در جهت تایید صلاحیت لاریجانی داشتند، گفت: من چنین چیزی را نشنیدم و بعید می‌دانم این اخبار درست باشد. در گذشته هم سابقه نداشته که مراجع بخواهند برای تایید صلاحیت فردی پادرمیانی کنند. مگر یک مورد که مربوط به سال‌ها پیش بود که به ذکر آن احتیاجی نیست به خاطر اینکه گذشته است. اما معمولا مراجع در این موارد دخالت نمی‌کنند و به نظرم خبر درستی هم نیست.

این فعال سیاسی اصولگرا در پاسخ به این سوال که آیا شاهد فضای دوقطبی در انتخابات خواهیم بود، گفت: تصور نمی‌کنم فضا اینطور باشد که دوقطبی شکل بگیرد. دوقطبی شاید بین نوعی رادیکالیسم و جریان معتدل شکل بگیرد، اما احتمال دوقطبی‌های دیگر کم است. چون برخی از آقایان دیدگاه‌هایشان به همدیگر نزدیک است و احتمال اینکه این دو قطبی شکل بگیرد کم خواهد بود.

ایمانی در پاسخ به این سوال که رقابت اصلی در انتخابات ریاست جمهوری بین کدام نامزد‌ها خواهد بود، گفت: کمی زود است در این مورد اظهارنظر کنم. باید حداقل یک دور مناظره‌ها را ببینیم تا ببینیم رقابت بین چه کسانی خواهد بود.

منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی