تیتر امروز

انتخابات ۸ تیر؛ ادای احترام پزشکیان به شهدا/ پورمحمدی: درباره بزرگی کوروش تردید ندارم
انتخابات ریاست جمهوری و تبلیغات نامزد‌ها (بروز رسانی می‌شود)

انتخابات ۸ تیر؛ ادای احترام پزشکیان به شهدا/ پورمحمدی: درباره بزرگی کوروش تردید ندارم

انتخابات ریاست جمهوری هشتم تیرماه در ایران در حالی برگزار می‌شود که شورای نگهبان تنها صلاحیت شش نامزد از مجموع ۸۰ نفر را تایید کرده است. مصطفی پورمحمدی، مسعود پزشکیان، سعید جلیلی، علیرضا زاکانی،...
مناظره انتخاباتی؛ احمد بخارایی مخالف و جهانبخش محبی‌نیا موافق
برنامه انتخاباتی دیدارنیوز؛ موافقان و مخالفان انتخابات ریاست جمهوری

مناظره انتخاباتی؛ احمد بخارایی مخالف و جهانبخش محبی‌نیا موافق

در ادامه برنامه‌های انتخاباتی دیدارنیوز این بار با یک مناظره جذاب بین احمد بخارایی جامعه شناس به عنوان مخالف و جهانبخش محبی‌نیا نماینده ادوار مجلس به عنوان موافق انتخابات، مهمان نگاه‌های گرم...

باقری کنی: رویکرد غیرسازنده برخی کشور‌ها به ضرر هویت آژانس است

علی باقری، سرپرست وزارت امور خارجه گفت: رویکرد غیرسازنده برخی کشور‌های عضو در زمینه استفاده از ظرفیت آژانس در مسیر اهداف سیاسی‌شان قطعا به ضرر هویت آژانس است.

کد خبر: ۱۶۶۵۸۲
۱۱:۴۱ - ۱۶ خرداد ۱۴۰۳

باقری کنی:

دیدارنیوز: باقری کنی درخصوص احتمال صدور قطعنامه ایران تصریح کرد: آژانس یک نهاد فنی است انتظار می‌رود که همه کشور‌ها از جمله اعضای شورای حکام بر اساس رویکرد فنی آژنس برخورد کنند. رویکرد غیرسازنده برخی کشور‌های عضو در زمینه استفاده از ظرفیت آژانس در مسیر اهداف سیاسی شان قطعا به ضرر هویت آژانس و نقش آفرینی آژانس و به ضرر نقش تخصصی آژانس خواهد بود.

علی باقری، سرپرست وزارت امور خارجه در پایان جلسه هیات دولت با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به سفر منطقه‌ای اخیر خود عنوان کرد: جمهوری اسلامی ایران در تححولات منطقه به عنوان یک کشور تاثیرگذار همواره حاضر بوده و نثش ثبات بخش خود را به عنوان یک مسئولیت منطقه‌ای همواره پایبند بوده است در شرایطی که ما مواجه با شهادت آیت الله رئیسی و دکتر امیرعبداللهیان بودیم لازم بود تاکید دیگری بر استمرار و استحکام سیاست جمهوری اسلامی ایران در عرصه ثبات بخشی در منطقه و حمایت از مقاومت به عنوان بازیگر و نهاد ثبات ساز در منطقه تاکید کنیم لذ سفرم به لبنان و سوریه در این ۴ چوب بود ملاقات‌های خوبی با مسئولان عالی رتبه دو کشور انجام شد دیدار‌های خیلی خوب و موفقی هم با بازیگران اصلی صحنه مقاومت در لبنان و فلسطین چه در سوریه و چه در لبنان داشتیم و رویکرد جمهوری اسلامی ایران در عرصه حمیات از جریان مقاومت مجددا مورد تاکید قرار گرفت.

وی در رابطه با نشست وزرای خارجه کشور‌های اسلامی عنوان کرد: این در دستور کار ما قرار دارد در تماس‌هایی که با چند تن از وزرای خارجه کشور‌های عضو سازمان همکاری اسلامی طی چند رو گذشته داشتم مجددا این مساله مورد تاکید قرار گرفته آنا هم با وافقت با این ابتکار و پیشنهاد تلاش می‌کنند نظر دیگی کشور‌های اسلامی را هم نسبت به این مساله جلب کنند.

باقری کنی درخصوص احتمال صدور قطعنامه ایران تصریح کرد: آژانس یک نهاد فنی است انتظار می‌رود که همه کشور‌ها از جمله اعضای شورای حکام بر اساس رویکرد فنی آژنس برخورد کنند رویکرد غیرسازنده برخی کشور‌های عضو در زمینه استفاده از ظرفیت آژانس در مسیر اهداف سیاسی شان قطعا به ضرر هویت آژانس و نقش آفرینی آژانس و به ضرر نقش تخصصی آژانس خواهد بود و ما همواره دولت‌های مختلف را دعوت کرده ایم که اجازه دهند آژانس نقش فنی و تخصصی خود را ادامه دهد و به خاطر ناکامی‌ها و شکست‌هایی که در عرصه‌های خارج از آژانس داشتند آنجا را به محل تسویه حساب سیاسی تبدیل نکنند.

وی ادامه داد: ما همواره ظرفیت‌های متعددی در چارچوب معاهده ان پی تی و توافق پادمان داشتیم و داریم هرگاه بنا بر مصالح کشور و اولویت‌های سازمان انرژی اتمی تشخیص داده شود ظرفیت‌های مورد نظر فعال خواهد شد.

سرپرست وزارت خارجه گفت: دیپلماسی و میدان در واقع دو رکنی هستند که هویت شان و کارآمدی شان در تعامل با هم محقق خواهد شد جداسازی این دو نه عملی است و نه به نفع کشور است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی