تیتر امروز

حامد طاهری‌کیا: مردم به ظاهر ساده احمدی‌نژاد رای دادند/ محقق نشدن شعار
گفت‌وگوی دیدارنیوز در برنامه جامعه پلاس با یک جامعه شناس:

حامد طاهری‌کیا: مردم به ظاهر ساده احمدی‌نژاد رای دادند/ محقق نشدن شعار "به عقب برنمی‌گردیم" مردم را ناامید کرد/ اصلاح‌طلبان و اصولگریان از کارکرد تهی شده‌اند

برنامه جامعه پلاس در یکی دیگر از برنامه‌های خود یک مهمان، از طیف جامعه شناسان داشت، حامد طاهری کیا. او معتقد است: مردم دیگر امیدی به صندوق‌های رای ندارند.
انتخابات ۸ تیر؛ مناظره چهارم تمام شد/ درخواست زنگنه برای مناظره با جلیلی
خبرها و حواشی انتخابات ریاست جمهوری ایران

انتخابات ۸ تیر؛ مناظره چهارم تمام شد/ درخواست زنگنه برای مناظره با جلیلی

مصطفی پورمحمدی، مسعود پزشکیان، سعید جلیلی، علیرضا زاکانی، محمدباقر قالیباف و سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی شش نامزدی هستند که صلاحیت آن‌ها برای انتخابات ریاست جمهوری تایید شده است. امروز دوشنبه...
مناظره کامبیز مهدی‌زاده و حسن الله‌وردی نژاد
برنامه انتخاباتی دیدارنیوز؛ با حضور نمایندگان دو جریان سیاسی

مناظره کامبیز مهدی‌زاده و حسن الله‌وردی نژاد

در استودیو دیدارنیوز، میزبان دو فعال سیاسی از دو جریان اصولگرا و اعتدالی بودیم. کامبیز مهدی‌زاده از چهره‌های نزدیک به حسن روحانی و حسن الله‌وردی‌نژاد از جریان نیروهای انقلاب با هم درباره نقاط...

هشدار صداوسیما؛ بدون مجوز برنامه‌ها را پخش نکنید

تقی سهرابی، معاون حقوقی و امور مجلس سازمان صداوسیما به خبرگزاری‌ها و سکو‌های صوت و تصویر فراگیر در استفاده بدون مجوز از آثار، تولیدات و برنامه‌های صداوسیما هشدار جدی داد.

کد خبر: ۱۶۶۴۰۷
۱۹:۵۶ - ۱۲ خرداد ۱۴۰۳

هشدار صداوسیما؛ بدون مجوز برنامه‌ها را پخش نکنید

دیدارنیوز: معاون حقوقی و امور مجلس سازمان صداوسیما به خبرگزاری‌ها و سکو‌های صوت و تصویر فراگیر در استفاده بدون مجوز از آثار، تولیدات و برنامه‌های صداوسیما هشدار جدی داد.

سیدتقی سهرابی با اعلام اینکه برخی خبرگزاری‌ها و سکو‌های صوت و تصویر فراگیر در گذشته و به ویژه اخیرا بدون کسب اجازه و اخذ مجوز از این سازمان اقدام به استفاده از تولیدات رسانه ملی به خصوص ویژه‌برنامه‌های انتخاباتی کرده‌اند، هشدار داد با این اقدام غیرقانونی برخورد قانونی خواهد شد.

او با اشاره به اصول چهل و چهارم و یکصدوهفتادپنجم و قانون اساسی، نظریه تفسیری شورای نگهبان درخصوص اصول مذکور و ماده ۷ اساسنامه سازمان صداوسیما گفت: انتشار و پخش برنامه‌های صوت و تصویر از طریق سامانه‌های فنی قابل انتشار فراگیر برای مردم غیر از سازمان صداوسیما بر اساس اصول مذکور خلاف قانون محسوب میشود.

به نقل از رسانه صداوسیما، وی همچنین به بند ۴ ماده واحده تعیین الزامات ساماندهی حوزه صوت و تصویر فراگیر مصوب شورای عالی انقالب فرهنگی تاریخ ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ اشاره و تصریح کرد: تولید و پخش زنده برنامه‌ها و نیز صدور مجوز و نظارت بر پخش زنده در فضای مجازی در انحصار سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران است؛ لذا با عنایت به اینکه تولیدات صداوسیما متعلق به آحاد مردم است این سازمان اجازه نمی‌دهد که اشخاص حقیقی و حقوقی از این سرمایه عمومی درآمدزایی کرده و سوء استفاده خصوصی کنند.

معاون حقوقی و امور مجلس سازمان صداوسیما در عین حال گفت: سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی (ساترا) به خبرگزاری‌ها و سکو‌های فعال صوت و تصویر فراگیر دارای مجوز امکان استفاده از قاب اختصاصی برنامه‌های انتخاباتی صداوسیما از جمله مناظره‌ها را فراهم کرده است؛ بنابراین برای فعالیت رسانه‌ای در چارچوب قانون و با مجوز رسانه ملی مانعی وجود ندارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی