تیتر امروز

نسبت مردم با انتخابات و فضای حاکم بر رقابت‌ها
دیدارنیوز در برنامه "کنکاش" با حضور کارشناسان بررسی می‌کند:

نسبت مردم با انتخابات و فضای حاکم بر رقابت‌ها

"کنکاش" اسم برنامه جدیدی از "دیدارنیوز" با اجرای "حامد شجاعی" است، این برنامه قرار است به صورت نشست‌های تخصصی برگزار و منتشر شود، نخستین قسمت این برنامه امروز سه شنبه (بیست و نهم خرداد) منتشر...
تقی آزاد ارمکی: رئیس جمهور باید تنش زدایی کند/ جامعه به اجبار مسیر خودش را پیش می‌برد/ وظیفه دولت‌ها ساخت مسکن نیست
گفت‌وگوی دیدار در برنامه جامعه پلاس با یک جامعه شناس:

تقی آزاد ارمکی: رئیس جمهور باید تنش زدایی کند/ جامعه به اجبار مسیر خودش را پیش می‌برد/ وظیفه دولت‌ها ساخت مسکن نیست

جامعه پلاس در یکی دیگر از برنامه‌های خود میزبان تقی آزاد ارمکی، جامعه شناس و استاد دانشگاه بود، او در این گفت‌وگو که پیش از اعلام نتایج احراز صلاحیت‌ها انجام شد، شرایط کنونی جامعه را در مواجه...
تبعات جنگ غزه: مردم ایران به سلاح هسته‌ای گرایش پیدا کرده‌اند
از چشم جهان (۱۵۵)

تبعات جنگ غزه: مردم ایران به سلاح هسته‌ای گرایش پیدا کرده‌اند

حمید بهرامی، تحلیل‌گر مستقل در حوزه روابط بین‌الملل در مطلبی در رسانه میدل ایست مانیتور، به تبعات جنگ غزه و گرایش مردم ایران به سلاح هسته‌ای اشاره کرده که با ترجمه حمید رضا بابایی در دیدارنیوز...
تحول در اقتصاد کشور نیاز به گام‌های بلند و اصلاحات اساسی دارد

میرتاج‌الدینی: انقلاب اسلامی در حال فتح قله‌هاست

محمدرضا میرتاج‌الدینی، پس از ثبت نام به عنوان داوطلب کاندیداتوری انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران گفت: انقلاب اسلامی در حال فتح قله هاست، اما تا کشور به یک کارگاه بزرگ سازندگی تبدیل نشود و منابع عظیم مورد نیاز آن تامین و مدیریت صحیح نگردد، محرومیت زدایی، توسعه عدالت محور و شکوفایی اقتصادی حاصل نخواهد شد.

کد خبر: ۱۶۶۴۰۱
۱۷:۵۰ - ۱۲ خرداد ۱۴۰۳

میرتاج‌الدینی: انقلاب اسلامی در حال فتح قله‌ها است

دیدارنیوز: یکی از داوطلبان انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری گفت: ایران اسلامی در حال پیشرفت است. انقلاب اسلامی در حال فتح قله‌هاست، اما تا کشور به یک کارگاه بزرگ سازندگی تبدیل نشود و منابع عظیم مورد نیاز آن تامین و مدیریت صحیح نگردد، محرومیت زدایی، توسعه عدالت محور و شکوفایی اقتصادی حاصل نخواهد شد.

محمدرضا میرتاج‌الدینی، عصر شنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ پس از ثبت نام به عنوان داوطلب کاندیداتوری انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران مستقر در ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه با سابقه حضور در خانه ملت برای تداوم راه خدمت به ملت آمده ام، اظهار کرد: با تجربه حضور در دولت برای ساماندهی معیشت مردمی که پای وطن ایستاده اند، آمده‌ام.

وی تاکید کرد: کلید تحول کشور را در دستان معلمانی می‌بینم که با جان و دل نسل‌های آینده را تربیت می‌کنند. راهبرد توسعه اقتصاد کشور را در دستان پینه بسته کشاورزان، کارگران و تولید کنندگان می‌بینم و با شناختی که از وضعیت اقتصادی کشور دارم با صراحت عرض می‌کنم تحول در اقتصاد کشور نیاز به گام‌های بلند و اصلاحات اساسی دارد.

این داوطلب کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری گفت: پایه اصلی انقلاب اقتصادی برنامه ریزی دانش بنیان، مشارکت واقعی مردم در اقتصاد و جهش تولید است که محور اصلی آن عدالت است؛ ثمره ملموس آن پیشرفت کشور، رفاه و رضایتمندی مردم عزیزمان است که کلیات آن در سیاست‌های کلان و اسناد بالادستی به‌خصوص در برنامه هفتم توسعه آمده است، اما برای تحقق آن مدل‌های اجرایی و برنامه‌های عملیاتی لازم داریم.

میرتاج‌الدینی تاکید کرد: در دولت خدمت ما با همراهی نخبگان جامعه جهت تحول در نظامات اقتصادی تلاش مضاعف خواهیم نمود. ایران اسلامی در حال پیشرفت است. انقلاب اسلامی در حال فتح قله هاست، اما تا کشور به یک کارگاه بزرگ سازندگی تبدیل نشود و منابع عظیم مورد نیاز آن تامین و مدیریت صحیح نگردد، محرومیت زدایی توسعه عدالت محور و شکوفایی اقتصادی حاصل نخواهد شد؛ البته با احیاء ظرفیت‌های بالقوه مبتنی بر مزیت‌های نسبی کشور باید منابع جدید ایجاد کرد.

وی اظهار کرد: مردم عزیز ما بدانند بیش از دو برابر بودجه عمومی دولت در حامل‌های انرژی به صورت ناعادلانه هزینه می‌شود که در صورت اجرای عادلانه قانون هدفمندی ۶۰ درصد از این منابع به صورت مستقیم در قالب کارت معیشتی یارانه نقدی و روش‌های مدیریتی دیگر به رفع فقر و محرومیت زدایی منتهی می‌شود. اجرای صحیح این قانون که مورد تایید تمامی نخبگان اقتصادی کشور می‌باشد، ضریب جینی و فاصله طبقاتی را به شدت کاهش می‌دهد و ۴۰ درصد از همین منابع به نیاز‌های اساسی کشور و حمایت از تولید صرف می‌شود که موجب توسعه و اشتغال می‌گردد.

این داوطلب نامزدی انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری افزود: نامزد محترمی که سال‌ها رئیس مجلس بوده اند باید به این سوال پاسخ دهند چرا مانع اجرای این قانون بودند؟ مانع بزرگی که همچون بهمن ویرانگر بر سر اقتصاد کشور آوار گردیده و دیگر کسی جرات نزدیک شدن به آن را ندارد.

میرتاج‌الدینی با بیان اینکه «بخشی از امنیت و اقتدار امروز کشور مدیون مجاهدت‌های سردار جبهه مقاومت شهید قاسم سلیمانی در عرصه بین المللی است» اظهار کرد: مبنای سیاست خارجی ما تعامل گسترده و سازنده برای تحقق منافع و حقوق مردم و رفع تحریم‌های ظالمانه در چارچوب اصول و ارزش‌های انقلاب اسلامی است.

وی در پاسخ گفت: مردم عزیز ایران شایسته سالاری استفاده از شخصیت‌های توانمند و نخبگان مخصوصاً جوانان عزیز و فراهم کردن شرایط برای حضور آنان در مدیریت‌های کلان کشور از اصول برنامه‌های من است. با احترام به همه اقوام عقاید و سلایق باور راسخ دارم برای تحقق عدالت و پیشرفت کشور به ایستادن در کنار هم نیاز داریم.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی