تیتر امروز

نسبت مردم با انتخابات و فضای حاکم بر رقابت‌ها
دیدارنیوز در برنامه "کنکاش" با حضور کارشناسان بررسی می‌کند:

نسبت مردم با انتخابات و فضای حاکم بر رقابت‌ها

"کنکاش" اسم برنامه جدیدی از "دیدارنیوز" با اجرای "حامد شجاعی" است، این برنامه قرار است به صورت نشست‌های تخصصی برگزار و منتشر شود، نخستین قسمت این برنامه امروز سه شنبه (بیست و نهم خرداد) منتشر...
تقی آزاد ارمکی: رئیس جمهور باید تنش زدایی کند/ جامعه به اجبار مسیر خودش را پیش می‌برد/ وظیفه دولت‌ها ساخت مسکن نیست
گفت‌وگوی دیدار در برنامه جامعه پلاس با یک جامعه شناس:

تقی آزاد ارمکی: رئیس جمهور باید تنش زدایی کند/ جامعه به اجبار مسیر خودش را پیش می‌برد/ وظیفه دولت‌ها ساخت مسکن نیست

جامعه پلاس در یکی دیگر از برنامه‌های خود میزبان تقی آزاد ارمکی، جامعه شناس و استاد دانشگاه بود، او در این گفت‌وگو که پیش از اعلام نتایج احراز صلاحیت‌ها انجام شد، شرایط کنونی جامعه را در مواجه...
تبعات جنگ غزه: مردم ایران به سلاح هسته‌ای گرایش پیدا کرده‌اند
از چشم جهان (۱۵۵)

تبعات جنگ غزه: مردم ایران به سلاح هسته‌ای گرایش پیدا کرده‌اند

حمید بهرامی، تحلیل‌گر مستقل در حوزه روابط بین‌الملل در مطلبی در رسانه میدل ایست مانیتور، به تبعات جنگ غزه و گرایش مردم ایران به سلاح هسته‌ای اشاره کرده که با ترجمه حمید رضا بابایی در دیدارنیوز...
اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان خبر داد

ثبت ۳ شی‌ تاریخی در فهرست آثار ملی ایران

معاونت میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان از ثبت ۳ شی‌ تاریخی این استان در فهرست آثار ملی ایران خبر داد.

کد خبر: ۱۶۶۰۵۶
۱۱:۱۵ - ۰۶ خرداد ۱۴۰۳

ثبت ۳ شی‌ تاریخی در فهرست آثار ملی ایران

دیدارنیوز: سرپرست معاونت میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان از ثبت ۳ شی‌ء تاریخی استان سمنان در فهرست آثار ملی ایران خبر داد.

به نقل از رسانه اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی، سروش هاشمی گفت: با تلاش‌ها و پیگیری‌های دفتر ثبت آثار و حریم اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان، سه شی‌ء استان سمنان در اجرای قانون حفظ آثار ملی مصوب آبان ۱۳۰۹ مجلس شورای ملی و نظام‌نامه اجرایی آن، مصوب ۱۳۱۱ هیئت‌وزیران بند (ج) از ماده‌واحده قانون تشکیل سازمان میراث‌فرهنگی کشور مصوب بهمن ۱۳۶۴ مجلس شورای اسلامی و بند ششم از ماده سوم قانون اساسنامه سازمان میراث‌فرهنگی کشور مصوب ۱۳۶۷ مجلس شورای اسلامی، ماده ۲۲ آیین‌نامه حفاظت از میراث‌فرهنگی کشور مصوب ۱۳۸۱ شورای امنیت کشور فصل دوم آیین‌نامه مدیریت سامان‌دهی نظارت و حمایت از مالکان و دارندگان اموال فرهنگی تاریخی منقول مجاز مصوب ۱۳۸۴ هیئت وزیران مراتب ثبت اثر منقول فرهنگی تاریخی پس از تشریفات قانونی لازم در فهرست آثار ملی منقول ایران به ثبت رسیده است.

سرپرست معاونت میراث‌فرهنگی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان افزود: مهر فلزی دکمه‌ای تپه حصار دامغان به شماره ثبت ۲۵۵۲، پیکرک مفرغی بز کوهی به شماره ثبت ۲۵۵۶ و پیکرک مفرغی اسب به شماره ثبت ۲۵۵۷ از محوطه مرسین چال شهرستان مهدی‌شهر، سه شی‌ء تاریخی ثبت‌شده این استان در فهرست میراث ملی منقول ایران است که این اشیا اکنون در مخزن امن نگهداری می‌شود.

او گفت: با ثبت این سه شیء تاریخی از استان سمنان، تعداد اشیای تاریخی ثبت شده این استان در کلاسه آثار منقول تاریخی و فرهنگی، به ۵۹ شی‌ء افزایش یافت.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی