تیتر امروز

مگر اسب قرار است با برق و اینترنت کار کند؟
افاضات اضافه

مگر اسب قرار است با برق و اینترنت کار کند؟

این روزها بعد از انتخابات، بحث‌ «اسب زین‌شده» و قطع برق و اینترنت خیلی سروصدا کرده اما عوام الملک می‌گوید: عیبی ندارد. اسب زین‌شده هم ممکن است بعضی وقت‌ها ناراحت باشد و جفتک بیندازد. ضمن اینکه...
عبدالرحیم سلیمانی اردستانی: «بزرگترین دستاورد پیامبر باطن اعلامیه جهانی حقوق بشر است»
ویژه برنامه دیدارنیوز با حضور یک دین‌پژوه؛

عبدالرحیم سلیمانی اردستانی: «بزرگترین دستاورد پیامبر باطن اعلامیه جهانی حقوق بشر است»

در استودیو دیدارنیوز میزبان عبدالرحیم سلیمانی اردستانی استاد حوزه و دانشگاه بودیم و درباره باورش به نسخه متفاوتی از اسلام با او گفت‌وگو کردیم.

وضعیت دما و بارش‌ها تا اواسط تیرماه

طبق اعلام پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور، بیشترین بارش کشور در هفته اول خرداد و در یک سوم شمالی رخ می‌دهد و پس از آن بارش تا هفته اول تیر در سطح کشور کمتر از نرمال خواهد بود.

کد خبر: ۱۶۵۷۸۳
۱۸:۴۹ - ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۳

وضعیت دما و بارش‌ها تا اواسط تیرماه

دیدارنیوز: پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور اعلام کرد: بیشترین بارش کشور در هفته اول خرداد و در یک سوم شمالی رخ می‌دهد و پس از آن بارش تا هفته اول تیر در سطح کشور کمتر از نرمال خواهد بود. میانگین دمای هوای نیمه شمالی کشور در نیمه اول خرداد کمتر از نرمال و برای سایر مناطق بین نرمال تا بیش از آن پیش بینی شده است.

پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور اعلام کرد: طی هفته آینده (۳۱ اردیبهشت تا ۶ خرداد) بارش در یک سوم شمالی کشور شامل شمال غرب، زاگرس شمالی، دوسوی کوه‌های البرز و شمال شرق کشور رخ می‌دهد همچنین بارش انباشته در بخش‌هایی از نیمه غربی البرز و شمال‍ غرب با احتمال حدود ۵۰ درصد بین ۵۰ تا ۸۰ میلیمتر است. سایر مناطق کشور بی‌بارش یا بارش آن‌ها قابل توجه نیست.

در هفته دوم بارش کشور کمتر از نرمال و محدود به سواحل خزر و شمال غرب است. سایر مناطق بی‌بارش یا بارش موثری ندارند. احتمال وقوع بارش انباشته بیش از ۵۰ میلیمتر در سطح کشور کمتر از ۲۵ درصد است. در هفته‌های سوم تا ششم بارش کشور کمتر از نرمال و در اغلب مناطق کشور به‌جز سواحل خزر، شمال غرب و جنوب شرق ناچیز است.

بر اساس جدیدترین نقشه‌های پیش‌بینی هفتگی دمای هوای کشور بر مبنای نقشه‌های احتمالاتی توسط پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور طی هفته اول آینده (۳۱ اردیبهشت تا ۶ خرداد) دمای هوا در جنوب شرق ۱ تا ۲ درجه بیش از نرمال، در سایر مناطق نیمه جنوبی در محدوده نرمال و در نیمه شمالی کشور ۱ تا ۵ درجه کمتر از نرمال خواهد بود. بیشترین کاهش (۳ تا ۵ درجه سانتیگراد) در شمال غرب و شمال شرق کشور رخ می‌دهد.

همچنین دمای هوای هفته دوم در شمال غرب، سواحل خزر و شمال شرق در محدوده نرمال تا یک درجه کمتر از آن و در سایر مناطق ۱ تا ۵ درجه بیش از نرمال است. بیشترین افزایش (۳ تا ۵ درجه سانتیگراد) در مناطق مجاور دریای عمان رخ می‌دهد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور، دمای هوا در هفته‌های سوم و چهارم در استان‌های واقع در نوار شمالی و جنوبی کشور در محدوده نرمال و در سایر مناطق ۱ تا ۳ درجه بیشتر از نرمال خواهد بود. دمای هوای کشور در هفته‌های پنجم و ششم در نوار ساحلی دریای عمان و خزر در محدوده نرمال و در سایر مناطق ۱ تا ۳ درجه بیش از نرمال برآورد می‌شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی