تیتر امروز

مگر اسب قرار است با برق و اینترنت کار کند؟
افاضات اضافه

مگر اسب قرار است با برق و اینترنت کار کند؟

این روزها بعد از انتخابات، بحث‌ «اسب زین‌شده» و قطع برق و اینترنت خیلی سروصدا کرده اما عوام الملک می‌گوید: عیبی ندارد. اسب زین‌شده هم ممکن است بعضی وقت‌ها ناراحت باشد و جفتک بیندازد. ضمن اینکه...
عبدالرحیم سلیمانی اردستانی: «بزرگترین دستاورد پیامبر باطن اعلامیه جهانی حقوق بشر است»
ویژه برنامه دیدارنیوز با حضور یک دین‌پژوه؛

عبدالرحیم سلیمانی اردستانی: «بزرگترین دستاورد پیامبر باطن اعلامیه جهانی حقوق بشر است»

در استودیو دیدارنیوز میزبان عبدالرحیم سلیمانی اردستانی استاد حوزه و دانشگاه بودیم و درباره باورش به نسخه متفاوتی از اسلام با او گفت‌وگو کردیم.
سیل در خراسان رضوی

مخبر در مشهد؛ اسکان مردم آسیب‌دیده تا دو هفته آینده

محمد مخبر، معاون اول رئیس‌جمهور در جریان بازدید از مناطق سیل زده شهر مشهد گفت: ظرف دو هفته آینده تمامی مردم آسیب دیده ناشی از سیل اخیر اسکان داده می‌شوند.

کد خبر: ۱۶۵۶۷۵
۱۳:۱۵ - ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۳

مخبر در مشهد؛ اسکان مردم آسیب‌دیده در دو هفته آینده

دیدارنیوز: معاون اول رئیس جمهور تاکید کرد که در اسرع وقت اعتباری برای جبران خسارت آسیب دیدگان سیل مشهد از بودجه استانی اختصاص یابد.

محمد مخبر ظهر امروز (یکشنبه) در ادامه بازدید از مناطق سیل زده شهر مشهد و در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان خراسان رضوی که با حضور استاندار خراسان رضوی، قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی، فرماندار و شهردار مشهد و مسئولان محلی برگزار شد، با تسلیت به خانواده‌های داغدار و آسیب دیده از سیل و همچنین قدردانی از تلاش‌های نیرو‌های میدانی و جهادی و همچنین نهاد‌های عمومی و انقلابی تصریح کرد: جبران خسارات وارده به مردم و همچنین امدادرسانی به سیل زدگان اولویت اصلی مسئولان استانی و وزارتخانه‌ها است.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به جبران خسارات وارده به لوازم خانگی و اثاثیه منازل سیل زدگان استان خراسان رضوی توسط دولت، نهاد‌های عمومی و انقلابی از جمله آستان قدس رضوی، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و بنیاد مستضعفان، تأکید کرد: بازگشت مردم به روال عادی زندگی از مهمترین وظایف مسئولان استانی است که باید ظرف چند روز آینده نیاز‌های اساسی مردم با هماهنگی بین دستگاه‌ها هر چه سریعتر فراهم شود.

مخبر ادامه داد: اعتبارات لازم برای منازل آسیب دیده از سیل اخیر دیده شده است و مبالغ مورد نیاز و در نظر گرفته شده به خانوار‌هایی که منازل آنان قابل سکونت نیست در قالب رهن داده شود و همچنین امکانات لازم برای جابجایی و اسکان مستأجران در اختیار آنان قرار گیرد و ظرف دو هفته آینده تمامی هموطنان آسیب دیده ناشی از سیل اخیر اسکان داده خواهند شد.

معاون اول رئیس جمهور با تأکید بر جبران خسارات وسایل نقلیه مردم و اصناف دستور داد: در اسرع وقت اعتباری برای جبران خسارت این بخش از آسیب دیدگان سیل از بودجه استانی اختصاص یابد.

مخبر با اشاره به قطعی ارتباط راه‌های برخی مناطق استان خراسان رضوی تاکید کرد: استانداری و به ویژه وزارت راه و شهرسازی و بنیاد مسکن موظف هستند تا پس از جمع بندی خسارت‌های وارد شده به زیرساخت‌های استان در این سیل گزارش‌ها را به دولت اعلام کنند تا در سطح ملی و هیات دولت تصمیمات مورد نیاز اتخاذ شود.

همچنین در این جلسه مسئولان استانی ضمن ارائه گزارش از اقدامات انجام شده در حوزه وصل مجدد آب، برق و گاز شهری، ترمیم مسیر‌های آسیب دیده و پاکسازی معابر و خانه‌ها از گل و لای و آثار سیل؛ از اتصال راه‌های مواصلاتی این استان به ویژه جاده درگز- رودآب و سبزه طبق گزارشات رسیده تا پایان امشب خبردادند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی