تیتر امروز

صدای گروهی اقلیت در حوزه بدلیل ارتباط با نهاد‌های انتصابی بسیار بلند است/ تمامی راه‌های ارتباطی روحانیت منتقد با مردم بسته شد
در نهمین برنامه دیدار اندیشه و دومین‌ گفت‌وگو با محمدرضا یوسفی اقتصاددان و استاد دانشگاه و حوزه مطرح شد:

صدای گروهی اقلیت در حوزه بدلیل ارتباط با نهاد‌های انتصابی بسیار بلند است/ تمامی راه‌های ارتباطی روحانیت منتقد با مردم بسته شد

در نهمین گفت‌وگوی دیدار اندیشه با محمدرضا یوسفی استاد دانشگاه و حوزه، محقق و قرآن‌پژوه به ادامه بحث در خصوص امکان یا امتناع اقتصاد اسلامی پرداخته شد.
کامران طالبی: دولت نمی‌تواند بیش از حد، حقوق کارگران را بالا ببرد و این دلیل دارد...
گفت‌وگوی دیدارنیوز با کامران طالبی کارشناس اقتصادی

کامران طالبی: دولت نمی‌تواند بیش از حد، حقوق کارگران را بالا ببرد و این دلیل دارد...

کامران طالبی تحلیلگر اقتصادی و محقق حقوق کارگران، در گفت‌وگو با دیدارنیوز از زوایای جدید و انتقادی به موضوع حقوق کارگران و مکانیسم و پروسه سالیانه تعیین حقوق و دستمزد کارگران در شورای عالی کار...
آقای علیرضا! تا آخر می‌مانی؟
افاضات اضافه

آقای علیرضا! تا آخر می‌مانی؟

عوام الملک در هفته‌ای که گذشت همه اتفاقات کشور و خارج از آن را زیر ذره‌بین برده و درباره جدل بین خواص‌البلد تهران نوشته: نرجس از عملکرد علیرضا انتقاد کرد و باعث شد طرفداران علیرضا ناراحت بشوند....
در مراسم بهره‌برداری از سد قیز قلعه‌سی مطرح شد

رئیسی: پیوند ایران و جمهوری آذربایجان هرگز گسسته نخواهد شد

ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور کشورمان در آیین بهره‌برداری از سد قیز قلعه‌سی درباره روابط ایران و جمهوری آذربایجان گفت: این پیوند و رابطه مستحکم از آنجا که ریشه در تاریخ، تمدن، فرهنگ و باور‌ها و اعتقادات دو ملت و دو کشور دارد هرگز گسسته نخواهد شد و روز به روز گسترش خواهد یافت.

کد خبر: ۱۶۵۶۶۷
۱۲:۳۷ - ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۳

رئیسی

دیدارنیوز: رئیس جمهور با بیان اینکه سد قیز قلعه‌سی نماد توسعه در منطقه و نشانه عزم و اراده دو کشور و دو ملت برای گسترش همکاری است، تصریح کرد: بهره‌برداری از این طرح موجب ایجاد امید میان مردم عزیز ایران و جمهوری آذربایجان و ناامیدی دشمنان دو ملت و دو کشور خواهد شد.

سید ابراهیم رئیسی روز یکشنبه در آیین بهره‌برداری از سد قیز قلعه‌سی که با حضور رئیس جمهور آذربایجان برگزار شد، ضمن تبریک ایام ولادت امام رضا (ع) و عرض احترام به دو ملت ایران و جمهوری آذربایجان افتتاح این طرح بزرگ و بهره‌مندی دو ملت از آن را از جمله رویداد‌های به یادماندنی در تاریخ روابط دو کشور عنوان کرد و افزود: رودخانه ارس همواره کانونی برای پیوند میان مردم ایران و جمهوری آذربایجان بوده که از احداث سد ارس در ۵۰ سال پیش آغاز شده و تا امروز که به احداث مشترک این طرح بزرگ رسیده است.

رئیس جمهور تامین ۲ میلیارد مترمکعب آب شرب و کشاورزی، تامین ۲۷۰ گیگاوات برق در ۴ نیروگاه و اشتغالزایی برای ۴۰ هزار نفر را از جمله ویژگی‌های طرح مشترک سد قیز قلعه‌سی میان دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان برشمرد و افزود: این طرح که نماد توسعه در منطقه و نشانه عزم و اراده دو کشور و دو ملت برای گسترش همکاری است، موجب ایجاد امید میان مردم عزیز ایران و جمهوری آذربایجان و ناامیدی دشمنان دو ملت و دو کشور خواهد شد.

رئیسی با بیان اینکه روابط دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان دوستانه، برادرانه و به تعبیر رهبری معظم انقلاب اسلامی فراتر از روابط همسایگی، مبتنی بر روابط خویشاوندی است، تصریح کرد: این پیوند و رابطه مستحکم از آنجا که ریشه در تاریخ، تمدن، فرهنگ و باور‌ها و اعتقادات دو ملت و دو کشور دارد هرگز گسسته نخواهد شد و روز به روز گسترش خواهد یافت.

رئیس جمهور در ادامه با بیان اینکه امروز دستاورد‌ها و پیشرفت‌های مهندسان و متخصصان ایرانی از جمهوری اسلامی ایران کشوری فن‌آور و پیشرفته ساخته است نسبت به انتقال و اشتراک‌گذاری این پیشرفت‌ها با جمهوری آذربایجان اعلام آمادگی کرد و افزود: این سد که نمونه همکاری مشترک میان دو کشور و نماد توانایی مهندسان ایرانی است که ما را جزو ۴ کشور بزرگ دارای علم و فن‌آوری سدسازی در دنیا قرار داده زمینه‌ای برای توسعه همکاری میان جمهوری اسلامی ایران و آذربایجان است و ما برای صدور خدمات مهندسی به جمهوری آذربایجان برای آبادانی این منطقه آمادگی داریم.

رئیسی همچنین احداث کریدور راهبردی ارس میان دو کشور را از دیگر نماد‌های همکاری مشترک ایران و آذربایجان برشمرد و بر ضرورت تسریع در تکمیل این طرح به منظور بهره‌مندی دو ملت از منافع آن تاکید کرد.

رئیس جمهور همچنین به همکاری مشترک جمهوری اسلامی ایران و آذربایجان در سطح منطقه‌ای و بین المللی از جمله سازمان اکو و پیمان شانگ‌های اشاره کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در قبال مسئله فلسطین و حمایت از مردم مظلوم غزه مواضع مشترک دارند و گسترش همکاری‌های دو کشور در جهت رفع مشکلات جهان اسلام نیز حائز اهمیت است.

رئیسی با تاکید بر اینکه ممکن است برخی تقویت پیوند‌ها و ارتباطات میان دو کشور را نپسندند، اما آنچه برای ما اهمیت دارد منافع دو ملت خواهد بود، تصریح کرد: دشمنان ما نه پیشرفت ملت ایران را می‌خواهند و نه پیشرفت ملت آدربایجان را، اما ساخت سد، نیروگاه، جاده، توسعه حمل و نقل، روابط تجازی، اقتصادی و فرهنگی و هر پیشرفتی در آذربایجان پیشرفت ما محسوب می‌شود.

رئیس جمهور در ادامه تاکید کرد: ما معتقدیم مرز‌های دو کشور نه محل نگرانی بلکه باید محل امید و فرصت برای توسعه دو کشور باشد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی