تیتر امروز

تغییر احکام‌ اجتماعی از منظر دین عقلایی؛ پروژه اتمام یافته یا شروع یک پروسه اصلاحی مادام العمر؟
اولین برنامه دیدار اندیشه با حضرت آیت الله ایازی

تغییر احکام‌ اجتماعی از منظر دین عقلایی؛ پروژه اتمام یافته یا شروع یک پروسه اصلاحی مادام العمر؟

در اولین برنامه «دیدار اندیشه»، حسین جعفری به شهر قم رفته و گفتگویی جالب و شنیدنی با آیت الله ایازی از مدرسین و محققین و اندیشه ورزان حوزه علمیه در قم داشته، که در ادامه می‌خوانید.
یکشنبه طوفانی در آئینه رسانه‌ها
مطبوعات جهان درباره سقوط بالگرد حامل رئیسی و همراهان چه گفتند

یکشنبه طوفانی در آئینه رسانه‌ها

سانحه سقوط منجر به درگذشت حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی و همراهان، علاوه بر انتظار حدود ده ساعته و واکنش‌های داخلی، بازخورد خبری در سطح جهان را هم به دنبال داشت
اندیشکده آمریکایی: برای پیروزی در جنگ اوکراین، باید نخست پنج مساله راهبردی را حل و فصل کرد (قسمت پایانی)
از چشم جهان (۱۵۱)

اندیشکده آمریکایی: برای پیروزی در جنگ اوکراین، باید نخست پنج مساله راهبردی را حل و فصل کرد (قسمت پایانی)

در قسمت اول مقاله «اندیشکده آمریکایی: برای شکست روسیه در جنگ اوکراین، باید نخست پنج مساله راهبردی را حل و فصل کرد» به دو مساله اشاره شد و در این مطلب، سه مساله راهبردی دیگر و پایانی را می‌خوانید.
مهدی طغیانی می‌گوید نها‌های نظارتی با دقت بیشتری تخلفات صورت گرفته را رصد کنند

ارجاع تفحص از «شستا» به قوه قضائیه

مهدی طغیانی، سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی درباره تحقیق و تفحص از شرکت شستا و زیرمجموعه‌های آن توضیحاتی ارائه داد.

کد خبر: ۱۶۵۴۷۴
۱۳:۵۴ - ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۳

ارجاع تفحص از «شستا» به قوه قضائیه

دیدارنیوز: سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی درباره تحقیق و تفحص از شرکت شستا و زیرمجموعه‌های آن توضیحاتی ارائه داد.

مهدی طغیانی در گفتگو با رسانه خانه ملت، با اشاره به مصوبه مجلس درباره ارسال گزارش تحقیق و تفحص از شرکت شستا وزیر مجموعه‌های آن به قوه قضائیه، گفت: در این تحقیق و تفحص که به کمیسیون اقتصادی ارجاع شده و گزارش آن مورد بررسی قرار گرفت، محور‌های زیادی داشته و در پی این تفحص عملکرد تعداد ۱۳ شرکت زیرمجموعه شستا مورد بررسی قرار گرفته است.

نماینده مردم «اصفهان» در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با توجه به تعداد زیاد شرکت‌های زیر مجموعه شستا بیان کرد: از این رو این تحقیق و تفحص در بازه طولانی مدتی مورد بررسی قرار گرفت و با این حال نیازمند زمان بیشتری بود بنابراین تخلفات احصاء شده از سوی هیئت تحقیق و تفحص مجلس از شستا، تنها بخشی از تخلفات است.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه نهاد‌های نظارتی باید با دقت بیشتری این مجموعه را مورد نظارت قرار دهند، بیان کرد: با این حال در جریان این تحقیق و تفحص شرکت‌هایی نظیر ذوب آهن اصفهان، رایتل، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، شرکت توسعه دارویی تاصیکو، پتروشیمی غدیر، پتروشیمی فناوران، نفت پاسارگاد، نفت ایرانول مورد بررسی قرار گرفتند.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی بیان کرد: ضرورت تغییر مسیر شستا از بنگاهداری به سهامداری، واگذاری بخشی از سهام شرکت‌های پربازده و سودساز جهت رد دیون دولت به سازمان تامین اجتماعی، جلوگیری از فشار‌ها و دخالت‌ها در انتصابات افراد با هر توجیه، تجدید ارزیابی شرکت‌ها با هدف جلوگیری از سود‌های موهوم، پرداخت به موقع تعهدات نهاد‌های حاکمیتی به شرکت‌های زیر مجموعه شستا، تسهیل شرایط خروج از دارایی‌ها و بنگاه‌های غیر مولد ساز و قراردادن آن‌ها در فهرست واگذاری، از محور‌های این تحقیق و تفحص محسوب می‌شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی