تیتر امروز

فوری؛ سانحه برای بالگرد حامل رئیس‌جمهور/ وزیر بهداشت: منطقه شدیدا مه دارد/ تیم‌ها در حال جستجو +ویدیو
این گزارش بروزرسانی می‌شود

فوری؛ سانحه برای بالگرد حامل رئیس‌جمهور/ وزیر بهداشت: منطقه شدیدا مه دارد/ تیم‌ها در حال جستجو +ویدیو

برخی خبرها حاکی از آن است که بالگرد حامل ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور در آذربایجان شرقی دچار سانحه شده است. با این حال برخی همراهان رئیس جمهور در این بالگرد توانسته‌اند تماسی با مرکز برقرار کنند...
«جوانی جمعیت ایران» از رویا تا واقعیت
«دیدارنیوز» در گفت‌وگو با آسیب‌شناس اجتماعی بررسی می‌کند:

«جوانی جمعیت ایران» از رویا تا واقعیت

عضو هیات علمی دانشگاه علامه‌طباطبایی معتقد است تا زمانی که چالش‌های درمانی، آموزشی و رفاهی را حل نکنند نمی‌توان انتظار افزایش جمعیت داشت.
سیل غارتگر اومد، از تو رودخانه گذشت ...
دیدار آنچه در مشهد اتفاق افتاد را بررسی می‌کند

سیل غارتگر اومد، از تو رودخانه گذشت ...

چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت، مشهد، ساعت حدود دو بعدازظهر؛ باران شروع می‌شود، سیل می‌آید، ۹ نفر جان خود را از دست می‌دهند، اما مدیران شهری می‌گویند: آبگرفتگی بود نه سیل!.
جمهوری اسلامی کشتار بیش از سی و پنج هزار انسان بی‌گناه را به شدت محکوم می‌کند

بیانیه وزارت خارجه ایران به مناسبت «روز نکبت»

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به مناسبت روز نکبت نوشته است: «رژیم جعلی صهیونیستی که نماد بارز تروریسم سازمان یافته رسمی در جهان است، هر بار صفحه ننگین تازه‌ای بر دفتر قطور جنایات بین‌المللی خود می‌افزاید.»

کد خبر: ۱۶۵۳۶۹
۰۹:۲۷ - ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳

ایران

دیدارنیوز: وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به مناسبت روز نکبت (یوم النکبه) - ١۴٠٣ بیانیه‌ای منتشر کرد.

در بیانیه وزارت خارجه جمهوری اسلامی آمده است: «چهاردهم می ۱۹۴۸ میلادی سرآغاز دوره نکبت بار اشغال خاک فلسطین و نقض آشکار حقوق مردم مظلوم آن بویژه حق تعیین سرنوشت آنهاست که ۷۶ سال است تبعات شوم آن، دامن منطقه و جهان اسلام را فراگرفته و به زخمی عمیق و رنج‌آور بر پیکره جهان اسلام بدل شده است.

روز نکبت (یوم النکبه)، سالروز ایجاد رژیم آپارتاید و اشغالگر صهیونیستی در قلب جهان اسلام با توطئه خباثت آمیز استعمار انگلیس و یادآور شروع دوره خونبار نسل‌کُشی، قتل عام، آوارگی، اشغال و هتک حرمت سرزمین مقدس فلسطین با چراغ سبز و حمایت مستقیم و غیرمستقیم قدرت‌های استعماری جهان و در راس آن‌ها ایالات متحده آمریکا است.

رژیم جعلی صهیونیستی که نماد بارز تروریسم سازمان یافته رسمی در جهان است، هر بار صفحه ننگین تازه‌ای بر دفتر قطور جنایات بین‌المللی خود می‌افزاید؛ کشف گور‌های دسته‌جمعی در بیمارستان‌های ناصر و شفا در نوار غزه، تصویری دهشتناک از جنایت این رژیم سفاک علیه بشریت را به تصویر می‌کشد.

ارتکاب جنایات بین‌المللی از جمله جنایات جنگی، نسل‌کُشی و جنایات علیه بشریت، مغایر با ارزش‌های بنیادین سازمان ملل متحد و تمامی هنجارها، اصول و موازین شناخته شده بین‌المللی محسوب شده و بدون تردید موجبات مسئولیت کیفری مرتکبین آن‌ها را فراهم ساخته و ادامه بی کیفری جنایتکاران صهیونیستی، مغایر مقررات حقوق بین‌الملل محسوب می‌شود.

جمهوری اسلامی ایران کشتار بیش از سی و پنج هزار انسان بی‌گناه اعم از زن و کودک و مردان بی‌دفاع و مجروح شدن هفتاد و پنج هزار نفر و آواره ساختن صد‌ها هزار انسان بی پناه در مناطق اشغالی فلسطین توسط رژیم صهیونیستی با حمایت همه جانبه سیاسی، نظامی، اطلاعاتی و اقتصادی آمریکا در بیش از هفت ماهه گذشته را به شدت محکوم می‌کند و اقدام آمریکا در کارشکنی و اخلال در روند توقف جنگ و کشتار علیه غزه و مخالفت اخیر آن با شناسایی دولت فلسطین در سازمان ملل متحد را غیر قابل قبول، غیرمسئولانه و در تضاد با درخواست جامعه جهانی می‌داند.

اکنون که از تصویر واقعی رژیم آپارتاید اسرائیل پس از سال‌ها مظلوم‌نمایی منافقانه در پشت قاب تصویر یهودستیزی پرده برافتاده و افکار و وجدان‌های بیدار جهان از پس غبار سال‌ها تبلیغ رسانه‌ای، پی به ماهیت واقعی این موجودیت پلید برده‌اند و از دیگر سو تشتُّت و اختلاف درونی بیش از هر زمان در میان ارکان این موجودیت جعلی هویدا گشته، امید می‌رود این نکبت و هولوکاست واقعی علیه ملت مظلوم، مقاوم، آزاده و شجاع فلسطین با جشن روز آزادی این سرزمین تاریخی پایان یابد.

مجمع عمومی سازمان ملل متحد روز جمعه ٢١ اردیبهشت ۱۴۰۳ قطعنامه‌ای را تصویب کرد که در آن تأیید شد کشور فلسطین شرایط عضویت کامل در سازمان ملل را مطابق با ماده چهار منشور متحد داراست.

در این راستا وزارت امور خارجه با تأکید بر موضع ثابت جمهوری اسلامی ایران در قبال موضوع فلسطین و رژیم جعلی و نامشروع صهیونیستی و حمایت از مبارزات رهایی بخش مردم فلسطین، بار دیگر همبستگی خود را با آرمان ملت فلسطین  اعلام و تاکید می‌کند مسئله فلسطین در رأس مسائل جهان اسلام قرار دارد.  

همچنین جمهوری اسلامی ایران حمایت خود را از عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل اعلام و پذیرش فلسطین به عنوان عضو کامل سازمان ملل متحد را اولین گام و نقطه عطفی در رسیدگی به بی‌عدالتی‌های تاریخی می‌داند که مردم فلسطین با صبر و توکل متحمل شده‌اند.

وقوع حوادث اخیر از طوفان الاقصی تا عملیات مقتدرانه وعده صادق در تنبیه رژیم متجاوز صهیونیستی و خروش جنبش مقاومت در منطقه، زمینه‌ساز حوادث آینده سازی است که با خروش و فریاد حمایت و دفاع ملت‌های آزاده بخصوص نخبگان و اقشار مختلف مردم در اقصی نقاط جهان از جمله اساتید و دانشجویان شجاع و آزاده در غرب و شرق عالَم و بیداری افکار عمومی جهان،  به رفع کامل اشغال از سرزمین فلسطین و احقاق حقوق تاریخی ملت آن بویژه تشکیل دولت مستقل و یکپارچه فلسطین در کل این سرزمین تاریخی به پایتختی قدس منجر خواهد شد.»

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی