تیتر امروز

انتخابات ۸ تیر؛ قاضی‌زاده: ادعای حل تمامی مشکلات یعنی هیچ مشکلی رفع نمی‌شود!/ حمایت وزیر سابق نفت از پزشکیان
انتخابات ریاست جمهوری و تبلیغات نامزد‌ها

انتخابات ۸ تیر؛ قاضی‌زاده: ادعای حل تمامی مشکلات یعنی هیچ مشکلی رفع نمی‌شود!/ حمایت وزیر سابق نفت از پزشکیان

انتخابات ریاست جمهوری هشتم تیرماه در ایران در حالی برگزار می‌شود که شورای نگهبان تنها صلاحیت شش نامزد از مجموع ۸۰ نفر را تایید کرده است. مصطفی پورمحمدی، مسعود پزشکیان، سعید جلیلی، علیرضا زاکانی،...
نیابت فقها فقط در حوزه بیان حکم است نه امر حکمرانی/ ضمانت باور‌های دینی فقط تبشیر و انذار است نه استفاده از قدرت حکومت!
در چهارمین برنامه دیدار اندیشه با محمد هرندی، استاد دانشگاه، محقق و دین‌پژوه مطرح شد:

نیابت فقها فقط در حوزه بیان حکم است نه امر حکمرانی/ ضمانت باور‌های دینی فقط تبشیر و انذار است نه استفاده از قدرت حکومت!

چهارمین برنامه دیدار اندیشه به ادامه گفت‌وگو با محمد هرندی استاد دانشگاه، محقق و دین پژوه در خصوص ارتباط امر حکمرانی با دین و دینمداران اختصاص داشت. این گفت و گوی جذاب را بخوانید و ببینید.
دویست و بیستمین روز طوفان الاقصی

جنایت اسرائیل در اردوگاه جبالیا؛ نبرد در رفح

جنگنده‌های اسرائیلی امروز (دوشنبه) در دویست و بیستمین روز از جنگ غزه همچنان به بمباران مناطق مختلف نوار غزه ادامه می‌دهند و این حملات ده‌ها شهید و مجروح بر جای گذاشتند، همزمان نیرو‌های مقاومت نیز در حال مقابله با ارتش اشغالگران هستند و ضربات سنگینی را در محور‌های مختلف به آن‌ها وارد می‌کنند.

کد خبر: ۱۶۵۳۰۸
۱۲:۱۰ - ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳

جنایت اسرائیل در اردوگاه جبالیا

دیدارنیوز: منابع رسانه‌ای گزارش دادند که حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به جنوب نوار غزه همچنان ادامه دارد و نیرو‌های ارتش رژیم صهیونیستی همچنان در بخش شرقی شهر رفح مستقر هستند و همزمان جنگنده‌های آن‌ها نیز درحال بمباران مرکز شهر هستند.

طبق گزارش خبرگزاری فلسطینی «معا»، حملات به رفح در بیست و چهار ساعت گذشته منجر به شهادت چهار شهروند فلسطینی در مناطق مختلف شهر رفح شد و شهدای دیگری نیز وجود دارند که به دلیل تداوم حملات امکان دسترسی به پیکر آن‌ها وجود ندارد.

نیرو‌های اشغالگر همچنین ساختمان‌هایی را در شرق شهر رفح در جنوب نوار غزه منفجر کردند. در این راستا دفاع مدنی غزه نیز گفت جسد ۱۰ تن از شهدا در محله السلام در شرق رفح بیرون کشیده شد.

ارتش رژیم صهیونیستی همزمان با این حملات همچنان گذرگاه‌های رفح و کرم ابوسالم در جنوب شرق شهر رفح را برای هفتمین روز بدون اجازه ورود کمک‌ها و تردد بیماران و مجروحان بسته است.

در خان یونس نیز ارتش رژیم اشغالگر شهرک «القراره» را با انجام حملات هوایی هدف قرار داد. همزمان با حملات به جنوب نوار غزه، مرکز این باریکه نیز از جنایات رژیم صهیونیستی بی‌نصیب نماند.

جنگنده‌های ارتش رژیم صهیونیستی مرکز پزشکی «بیسان» در اردوگاه «البریج» در مرکز نوار غزه را بمباران کردند. این حمله منجر به شهادت و زخمی شدن دست‌کم چهار فلسطینی شد.

پیکر یک شهید نیز از زیر آوار حملات به منطقه «البیدر» در جنوب چهارراه «نتزاریم» واقع در شمال اردوگاه «النصیرات» بیرون کشیده و به بیمارستان «شهدای الاقصی» منتقل شد.

ادامه درگیری‌ها در محله الزیتون

اما در استان غزه و شمال نوار غزه نیز همچنان حملات و درگیری‌ها میان رزمندگان مقاومت و ارتش رژیم صهیونیستی ادامه دارد.

طبق این گزارش، حملات صهیونیست‌ها به محله «الزیتون» در جنوب شهر غزه برای پنجمین روز متوالی ادامه دارد و همزمان حملات هوایی شدیدی به این محله انجام شد که چندین خانه را هدف قرار داد و منجر به شهادت هفت فلسطینی شد.

حمله جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به محله «الصبره» در جنوب شهر غزه نیز منجر به شهادت سه عضو خانواده «الحمامی» شد.

در نتیجه بمباران یک خانه در محله «الشجاعیه» در شرق شهر غزه نیز یک زن به شهادت رسید و ۱۰ تن دیگر نیز زخمی شدند.

در جبالیا واقع در شمال نوار غزه نیز نیرو‌های اشغالگر با انجام حملاتی به خیابان «السکه»، مرکز این اردوگاه و «بیت لاهیا» به عملیات وحشیانه خود ادامه دادند.

این حملات منجر به شهادت ده‌ها فلسطینی از جمله ۱۷ عضو طایفه «عسلیه» شد.

در همین راستا، شبکه الجزیره گزارش داد که نیرو‌های ارتش رژیم اشغالگر صد‌ها فلسطینی را وادار به ترک اردوگاه جبالیا کرده‌اند.

فلسطینی‌ها درحال ترک اردوگاه جبالیا

طبق گزارش این شبکه، نیرو‌های رژیم صهیونیستی همچنین خودرو‌های امدادی و آمبولانس‌ها که درصدد امدادرسانی در داخل اردوگاه جبالیا بودند را هدف حملات خود قرار دادند.

مدیر امداد رسانی خدمات پزشکی در شمال غزه به الجزیره گفت: بیش از ۲۰ شهید و ده‌ها زخمی را از اردوگاه جبالیا بیرون کشیدیم. نمی‌توانیم به تعداد زیادی از شهدا در این اردوگاه دسترسی داشته باشیم.

خبرنگار الجزیره هم گفت: نیرو‌های اشغالگر به یورش خود در داخل اردوگاه جبالیا ادامه می‌دهند و به مراکز پناهگاهی در این اردوگاه حمله کرده و آوارگان را مجبور به ترک آنجا می‌کنند.

تشدید قحطی و گرسنگی

همزمان با ادامه جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی و در سایه بسته بودن گذرگاه‌ها از زمان حمله به رفح، قحطی و گرسنگی بار دیگر در استان غزه و شمال نوار غزه تشدید شده است.

طبق گزارش رسانه‌های فلسطین، چند روزی است که هیچ کمکی وارد استان غزه و شمال نوار غزه نشده است.

خبرگزاری معا در این باره گزارش داد که استان غزه و شمال نوار غزه از کمبود بسیار شدید کالا‌های اساسی رنج می‌برند.

ادامه ضربات رزمندگان مقاومت به صهیونیست‌ها

همزمان با تلاش ارتش رژیم صهیونیستی برای نفوذ به مناطق بیشتر در غزه عملیات مقاومت فلسطین نیز ادامه دارد و در همین راستا منابع رسانه‌ای صبح امروز از حملات راکتی از غزه به شهرک‌های صهیونیست‌نشین مجاور این باریکه خبر دادند.

طبق این گزارش، آژیر‌های خطر در شهرک «مفلاسیم» در مجاورت نوار غزه به صدا درآمده است.

برخی منابع نیز اعلام کرده‌اند که درگیری‌های شدیدی میان رزمندگان مقاومت و نظامیان صهیونیست در شرق شهر رفح در جریان است.

گردان‌های شهید عزالدین القسام در بیانیه‌ای در این باره اعلام کرد: مجاهدین ما در شرق «خیابان جورج» در محور شرق شهر رفح وارد یک درگیری شدید با نظامیان دشمن شده‌اند.

گردان‌های القسام اعلام کرد که یک نفربر رژیم صهیونیستی را در شرق رفح با راکت «یاسین ۱۰۵» هدف قرار داده و ان را منهدم کرده است.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی