تیتر امروز

کیانوش جهانپور:تداوم مهاجرت متخصصان، یعنی از بین رفتن ساختار نظام پزشکی/تولیدکنندگان داخلی سرخورده شدند/خبر جلوگیری از واردات واکسن کرونا کذب محض بود
گفت و گوی دیدار در برنامه جامعه پلاس با سخنگوی پیشین وزارت بهداشت:

کیانوش جهانپور:تداوم مهاجرت متخصصان، یعنی از بین رفتن ساختار نظام پزشکی/تولیدکنندگان داخلی سرخورده شدند/خبر جلوگیری از واردات واکسن کرونا کذب محض بود

جامعه پلاس در یکی دیگر از برنامه‌های خود به میزبان دکتر کیانوش جهانپور، سخنگوی پیشین وزارت بهداشت بود، او از هجمه‌های خبرهای فیک و فشار‌های زیاد در دوران کرونا گفت.
تغییر احکام‌ اجتماعی از منظر دین عقلایی؛ پروژه اتمام یافته یا شروع یک پروسه اصلاحی مادام العمر؟
اولین برنامه دیدار اندیشه با حضرت آیت الله ایازی

تغییر احکام‌ اجتماعی از منظر دین عقلایی؛ پروژه اتمام یافته یا شروع یک پروسه اصلاحی مادام العمر؟

در اولین برنامه «دیدار اندیشه»، حسین جعفری به شهر قم رفته و گفتگویی جالب و شنیدنی با آیت الله ایازی از مدرسین و محققین و اندیشه ورزان حوزه علمیه در قم داشته، که در ادامه می‌خوانید.
یکشنبه طوفانی در آئینه رسانه‌ها
مطبوعات جهان درباره سقوط بالگرد حامل رئیسی و همراهان چه گفتند

یکشنبه طوفانی در آئینه رسانه‌ها

سانحه سقوط منجر به درگذشت حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی و همراهان، علاوه بر انتظار حدود ده ساعته و واکنش‌های داخلی، بازخورد خبری در سطح جهان را هم به دنبال داشت
باید از نوع اتهام و دلایل آن باخبر باشیم

پوربابایی: پرونده جدیدی علیه «تاجزاده» تشکیل شده است

هوشنگ پوربابایی، وکیل مصطفی تاجزاده درباره آخرین وضعیت پرونده موکل خود گفت: ظاهرا پرونده جدیدی علیه ایشان تشکیل شده است. طی صحبت آقای تاجزاده با همسرش متوجه شد که اتهام جدید و پرونده جدیدی تشکیل شده، اما نکته قابل توجه این است که باید از نوع اتهام و دلایل آن باخبر باشیم.

کد خبر: ۱۶۵۲۹۶
۱۲:۵۶ - ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳

وکیل مصطفی تاجزاده:

دیدارنیوز: وکیل مصطفی تاجزاده آخرین وضعیت پرونده موکل خود را تشریح کرد.

هوشنگ پوربابایی، وکیل مصطفی تاجزاده در گفتگو با ایلنا، درباره ارسال احضاریه جدید برای موکل خود گفت: موکلم به علت اتهامات سابقی که برای آن حکم حبس گرفته بود، در حال دوران تحمل محکومیت است که روز گذشته متوجه شدیم برای ایشان اتهام جدیدی در نظر گرفته شده است. هنوز از نوع و دلیل اتهام بی‌خبر و بی اطلاعیم. اما ظاهرا پرونده جدیدی علیه ایشان تشکیل شده است. طی صحبت آقای تاجزاده با همسرش متوجه شد که اتهام جدید و پرونده جدیدی تشکیل شده، اما نکته قابل توجه این است که باید از نوع اتهام و دلایل آن باخبر باشیم.

وی افزود: اساسا احضار یک نفر در محاکم قضایی به دو مفهوم است. یکی برای آنکه اتهام تفهیم شود و فرد متهم از حقوق قانونی خود برای حق دفاع؛ اطلاع از دلایل اتهام، برخورداری از وکیل و ... استفاده کند که این یک حق برای متهم است.

پوربابایی یادآور شد: دومین آثار احضار و جلب این است که دادگاه یا مقام قضایی برای فردی که با اتهام مواجه است قرار تامین صادر می‌کند. تاجزاده هم اکنون در داخل زندان است و بازپرس می‌تواند قرار تامین را صادر کند و به او ابلاغ کند. اگر اتهام متوجه ایشان بود و قراری صادر شد و تودیع نکرد منتهی به بازداشت خواهد شد که اساسا وی در بازداشت است، زیرا قراری شدیدتر از بازداشت نداریم. اما اینکه تاجزاده نمی‌خواهد از حق دفاع خود استفاده کند حق قانونی خودش است چه آنکه سابقا هم در محاکم دیگری به علت شکایات اشخاص حقیقی ایشان در دادگاه حاضر نشد، ولی فرآیند دادرسی متوقف نشد و نمی‌شود در دادگاه‌های سال ۱۴۰۱ و سال ۸۸ هم ایشان در هیچ دادگاهی از خود دفاع نکرد حتی به احکام صادره هم اعتراض نکرد.

وی تصریح کرد: چرا برای متهم دستور جلب صادر می‌شود، برای آنکه علاوه بر استفاده از حق دفاع، دستور جلب برای زمانی است که دادسرا مطمئن شود، بابت قرار تامین، بتواند ضمانتی را اخذ کند.

پوربابایی درباره آخرین وضعیت تاجزاده در زندان گفت: ایشان با تلفن شرایط را توضیح می‌دهد. در حال حاضر هم علیرغم آنکه از تیرماه ۱۴۰۱ تا به امروز در بازداشت است، یک روز هم از مرخصی استفاده نکرده است. تاجزاده معتقد است که مرخصی حق زندانی است و این حق را باید به او بدهند و سازمان زندان‌ها ملکف است طبق آئین‌نامه، حداقل مرخصی که برای فرد محبوس مشخص شده به زندانی بدهد و چون این اتفاق نیفتاده درخواستی هم برای اعطا مرخصی نداده‌ است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی