تیتر امروز

تغییر احکام‌ اجتماعی از منظر دین عقلایی؛ پروژه اتمام یافته یا شروع یک پروسه اصلاحی مادام العمر؟
اولین برنامه دیدار اندیشه با حضرت آیت الله ایازی

تغییر احکام‌ اجتماعی از منظر دین عقلایی؛ پروژه اتمام یافته یا شروع یک پروسه اصلاحی مادام العمر؟

در اولین برنامه «دیدار اندیشه»، حسین جعفری به شهر قم رفته و گفتگویی جالب و شنیدنی با آیت الله ایازی از مدرسین و محققین و اندیشه ورزان حوزه علمیه در قم داشته، که در ادامه می‌خوانید.
یکشنبه طوفانی در آئینه رسانه‌ها
مطبوعات جهان درباره سقوط بالگرد حامل رئیسی و همراهان چه گفتند

یکشنبه طوفانی در آئینه رسانه‌ها

سانحه سقوط منجر به درگذشت حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی و همراهان، علاوه بر انتظار حدود ده ساعته و واکنش‌های داخلی، بازخورد خبری در سطح جهان را هم به دنبال داشت
اندیشکده آمریکایی: برای پیروزی در جنگ اوکراین، باید نخست پنج مساله راهبردی را حل و فصل کرد (قسمت پایانی)
از چشم جهان (۱۵۱)

اندیشکده آمریکایی: برای پیروزی در جنگ اوکراین، باید نخست پنج مساله راهبردی را حل و فصل کرد (قسمت پایانی)

در قسمت اول مقاله «اندیشکده آمریکایی: برای شکست روسیه در جنگ اوکراین، باید نخست پنج مساله راهبردی را حل و فصل کرد» به دو مساله اشاره شد و در این مطلب، سه مساله راهبردی دیگر و پایانی را می‌خوانید.

توضیح چمران درباره نمایشگاه‌ها، خدمات بهشت زهرا و واگن‌های مترو

مهدی چمران، رئیس شورای شهر تهران در جلسه امروز (یکشنبه) شورای شهر تهران درباره برگزاری نمایشگاه‌های پرمخاطب در محل سئول و آخرین وضعیت تاییدیه واگن‌های وارداتی از چین به تهران صحبت کرد.

کد خبر: ۱۶۵۲۷۲
۰۹:۵۸ - ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳

چمران

دیدارنیوز: رئیس شورای شهر تهران نسبت به برگزاری نمایشگاه‌های پرمخاطب در محل سئول انتقاد کرد.

مهدی چمران صبح امروز پیش از آغاز دویست و سی و پنجمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در جلسه امروز نطق پیش از دستور یکی از اعضای شورای شهر تهران قرائت خواهد شد و در ادامه به سایر موضوعات جلسه شورای شهر تهران از جمله تعیین بهای خدمات بهشت زهرا (س) و نامگذاری برخی از معابر پرداخته خواهد شد.

وی درباره ترافیک ایجاد شده در پی برگزاری نمایشگاه در محل نمایشگاه سئول گفت: در این ارتباط همه می‌گویند ترافیک است، اما همه سکوت می‌کنند و انگار همه چیز عادی است. البته ما تلاش‌های بسیاری برای عدم برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی در این محل انجام داده‌ایم، اما به نتیجه‌ای نرسیده است.

چمران در پاسخ به این پرسش که آیا شهرداری تهران نمی‌تواند از ابزار قانونی برای جلوگیری از نمایشگاه‌های پرمخاطب در محل سئول استفاده کند، گفت: در این ارتباط ما می‌توانیم با توجه به برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی در قالب مزاحمت برای شهروندان به عنوان سد معبر اجازه ندهیم که چنین نمایشگاه‌هایی برگزار شود.

رئیس شورای شهر تهران افزود: البته در سنوات گذشته نیز شهرداری تهران جرات پیدا کرد و از برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی درسطح شهر جلوگیری کرد و انگار این بار هم باز از این روش باید استفاده کنیم.

وی همچنین در ارتباط با آخرین وضعیت تاییدیه واگن‌های وارداتی از چین به تهران گفت: در این باره نیز یکی دیگر از خان‌ها از صدخان واردات واگن‌ها حل و فصل شده است و این در حالی است که هر چقدر ما دیرتر اقدامات لازم را برای واردات واگن‌ها انجام بدهیم این واگن‌ها دیرتر وارد ناوگان حمل و نقل عمومی خواهند شد و مردم ضرر خواهند کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی