تیتر امروز

فوری؛ سانحه برای بالگرد حامل رئیس‌جمهور/ حادثه در منطقه جنگلی دیزمار بود/ تلاش بیش از ۲۰ تیم امداد و نجات
این گزارش بروزرسانی می‌شود

فوری؛ سانحه برای بالگرد حامل رئیس‌جمهور/ حادثه در منطقه جنگلی دیزمار بود/ تلاش بیش از ۲۰ تیم امداد و نجات

برخی خبرها حاکی از آن است که بالگرد حامل ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور در آذربایجان شرقی دچار سانحه شده است. با این حال برخی همراهان رئیس جمهور در این بالگرد توانسته‌اند تماسی با مرکز برقرار کنند...
«جوانی جمعیت ایران» از رویا تا واقعیت
«دیدارنیوز» در گفت‌وگو با آسیب‌شناس اجتماعی بررسی می‌کند:

«جوانی جمعیت ایران» از رویا تا واقعیت

عضو هیات علمی دانشگاه علامه‌طباطبایی معتقد است تا زمانی که چالش‌های درمانی، آموزشی و رفاهی را حل نکنند نمی‌توان انتظار افزایش جمعیت داشت.
سیل غارتگر اومد، از تو رودخانه گذشت ...
دیدار آنچه در مشهد اتفاق افتاد را بررسی می‌کند

سیل غارتگر اومد، از تو رودخانه گذشت ...

چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت، مشهد، ساعت حدود دو بعدازظهر؛ باران شروع می‌شود، سیل می‌آید، ۹ نفر جان خود را از دست می‌دهند، اما مدیران شهری می‌گویند: آبگرفتگی بود نه سیل!.

هشدار اورژانس درباره افزایش آمار غرق‌شدگی

جعفر میعادفر، رئیس سازمان اورژانس کشور با اعلام مرگ ۱۲۸ نفر به دلیل غرق شدگی در کشور نسبت به افزایش آمار موارد غرق‌شدگی هشدار داد.

کد خبر: ۱۶۵۲۵۳
۱۸:۳۱ - ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳

هشدار اورژانس درباره افزایش آمار غرق‌شدگی

دیدارنیوز: رئیس سازمان اورژانس کشور با اعلام مرگ ۱۲۸ نفر به دلیل غرق شدگی در کشور نسبت به افزایش آمار موارد غرق‌شدگی هشدار داد.

جعفر میعادفر به آمار حوادث مربوط غرق‌شدگی و مرگ و میر ناشی از آن اظهار کرد:‌آمار ماموریت‌های سازمان اورژانس در سراسر کشور حاکی از آن است که از ابتدای سال تا کنون ۲۰۳ نفر دچار حوادث غرق‌شدگی شده‌اند که این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشدی ۲۵ درصدی داشته است.

وی با بیان اینکه از تعداد ۲۰۳ حادثه دیدگی غرق‌شدگی، ۷۵ نفر دچار مصدومیت شده‌اند، گفت: شمار موارد مصدومیت نیز در این مدت رشد ۱۰۳ درصدی داشته است. شمار موارد فوتی ۱۲۸ نفر بوده که این آمار نیز رشد ۱۶ درصدی داشته است.

میعادفر درباره جنسیت افراد غرق شده نیز گفت: برابر آمار‌های ما ۲۴ درصد این افراد زن و ۷۶ درصد نیز مرد بوده‌اند. همچنین میانگین سنی افراد حادثه‌دیده نیز ۲۲ سال بوده است. کم‌سن‌ترین فرد دراین مدت پسربچه‌ای یک ساله بوده و مسن‌ترین فرد نیز مردی ۸۰ ساله بود که هر دو در محل حادثه جان خود را از دست دادند.

رئیس سازمان اورژانس کشور درباره استان‌های دارای بیشترین حادثه‌دیده غرق شدگی و همچنین بیشترین فوتی ناشی از غرق‌شدگی نیز گفت: برخلاف تصور رایج استان‌هایی نظیر گیلان و مازندران در این میان جایی ندارند. بیشترین تعداد افراد حادثه‌دیده در این خصوص به ترتیب مربوط به استان‌های بوشهر با ۲۵ مورد حادثه‌دیده، فارس با ۲۴ مورد، اصفهان با ۲۰ و هرمزگان و تهران هرکدام با ۱۵ مورد حادثه دیده هستند. در مورد موارد مرگ ناشی از غرق‌شدگی نیز استان‌های فارس، اصفهان، آذربایجان غربی و تهران به ترتیب با ۱۶، ۱۳، ۹ و ۹ مورد فوتی قرار دارند.

وی به محل وقوع حوادث نیز اشاره کرد و گفت: رودخانه با ۲۶ درصد بیشترین فراوانی را در محل وقوع حوادث غرق‌شدگی به خود اختصاص داده است. پس از آن دریا و استخر‌های خانگی و شنا به ترتیب به ۱۷ و ۱۶ درصد قرار دارند. استخر کشاورزی با ۱۳، سد و آب‌بند و کانال آب کشاورزی با هفت درصد در رتبه‌های بعدی قرار دارد و درصد باقی مانده نیز مربوط به سایر محل‌هاست.

میعادفر با اشاره به نزدیک شدن به فصل گرما به مردم هشدار داد که برای شنا و آب‌تنی از محل‌های مجاز که غریق‌نجات در آن حضور دارد، استفاده کرده و به هیچ عنوان وارد رودخانه‌ها، سدها، استخر‌ها و کانال‌های آب کشاورزی و دیگر محل‌های غیر مجاز نشوند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی