تیتر امروز

حامد طاهری‌کیا: مردم به ظاهر ساده احمدی‌نژاد رای دادند/ محقق نشدن شعار
گفت‌وگوی دیدارنیوز در برنامه جامعه پلاس با یک جامعه شناس:

حامد طاهری‌کیا: مردم به ظاهر ساده احمدی‌نژاد رای دادند/ محقق نشدن شعار "به عقب برنمی‌گردیم" مردم را ناامید کرد/ اصلاح‌طلبان و اصولگریان از کارکرد تهی شده‌اند

برنامه جامعه پلاس در یکی دیگر از برنامه‌های خود یک مهمان، از طیف جامعه شناسان داشت، حامد طاهری کیا. او معتقد است: مردم دیگر امیدی به صندوق‌های رای ندارند.
انتخابات ۸ تیر؛ مناظره چهارم تمام شد/ درخواست زنگنه برای مناظره با جلیلی
خبرها و حواشی انتخابات ریاست جمهوری ایران

انتخابات ۸ تیر؛ مناظره چهارم تمام شد/ درخواست زنگنه برای مناظره با جلیلی

مصطفی پورمحمدی، مسعود پزشکیان، سعید جلیلی، علیرضا زاکانی، محمدباقر قالیباف و سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی شش نامزدی هستند که صلاحیت آن‌ها برای انتخابات ریاست جمهوری تایید شده است. امروز دوشنبه...
مناظره کامبیز مهدی‌زاده و حسن الله‌وردی نژاد
برنامه انتخاباتی دیدارنیوز؛ با حضور نمایندگان دو جریان سیاسی

مناظره کامبیز مهدی‌زاده و حسن الله‌وردی نژاد

در استودیو دیدارنیوز، میزبان دو فعال سیاسی از دو جریان اصولگرا و اعتدالی بودیم. کامبیز مهدی‌زاده از چهره‌های نزدیک به حسن روحانی و حسن الله‌وردی‌نژاد از جریان نیروهای انقلاب با هم درباره نقاط...

توضیحات سلاجقه درباره تالاب هامون و حقابه هیرمند و هورالعظیم

علی سلاجقه، رئیس سازمان محیط زیست درباره حقابه هیرمند و هورالعظیم توضیحاتی ارایه کرد و گفت: باتوجه به بارش‌های اخیر تقریبا تالاب هامون حدود ۵۰ درصد مرطوب شده است.

کد خبر: ۱۶۵۲۲۳
۱۰:۴۸ - ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳

توضیحات سلاجقه درباره تالاب هامون و حقابه هیرمند و هورالعظیم

دیدارنیوز: رئیس سازمان محیط زیست گفت: باتوجه به بارش‌های اخیر تقریبا تالاب هامون حدود ۵۰ درصد مرطوب شده است.

علی سلاجقه، درباره میزان حقابه هیرمند و هورالعظیم گفت: در بحث حقابه‌ها در قسمت هیرمند باید بگویم، بارش‌ها بارش‌های مناسبی بود. بر اساس آنچه که کشور ما دریافت کرد چه از بارش‌هایی که به صورت مستقیم بود و چه از آوردی که از هیرمند داشتیم؛ تقریبا تالاب هامون حدود ۵۰ درصد مرطوب شده است و امیدوارم با کانالی که وزارت نیرو آنجا تعبیه کرده است با توجه به این‌که بحث آب شرب در منطقه در اولویت است، شرایط به نحوی شود که اگر چند وقتی پمپاژ نشود و آب شرب مناسب باشد، می‌تواند تا حدودی سطح مرطوب کردن هامون را افزایش دهد و امیدواریم این اتفاق بیفتد.

رئیس سازمان محیط زیست در خصوص هورالعظیم بیان کرد: در مورد هورالعظیم در بخش ایران مشکلی نداریم، بیشتر مشکل مخصوصا آتش سوزی‌هایی که اتفاق می‌افتد در بخش عراقی است و در کشور عراق ما مشکل داریم.

وی تاکید کرد: با کشور عراق رایزنی‌های مفصلی انجام شده است در یک بازه زمانی رایزنی ما بسیار فشرده و در عین حال راهگشا بود به نحوی که قرار شد در ۲ استان در کشور عراق و ۲ استان در کشور جمهوری اسلامی ایران به عنوان الگو کار شود و با مشارکت کارشناسان طرفین این کار اتفاق بیفتد، بحث تغییر دولت‌ها که صورت می‌گیرد تا به خط اول بازگردیم زمان می‌برد ما مرتب کارمان را انجام می‌دهیم؛ زیرا خوشبختانه کارگروه عملیاتی بین دو کشور تشکیل شد و امیدوارم وارد فاز عملیاتی شود.

منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی