تیتر امروز

تغییر احکام‌ اجتماعی از منظر دین عقلایی؛ پروژه اتمام یافته یا شروع یک پروسه اصلاحی مادام العمر؟
اولین برنامه دیدار اندیشه با حضرت آیت الله ایازی

تغییر احکام‌ اجتماعی از منظر دین عقلایی؛ پروژه اتمام یافته یا شروع یک پروسه اصلاحی مادام العمر؟

در اولین برنامه «دیدار اندیشه»، حسین جعفری به شهر قم رفته و گفتگویی جالب و شنیدنی با آیت الله ایازی از مدرسین و محققین و اندیشه ورزان حوزه علمیه در قم داشته، که در ادامه می‌خوانید.
یکشنبه طوفانی در آئینه رسانه‌ها
مطبوعات جهان درباره سقوط بالگرد حامل رئیسی و همراهان چه گفتند

یکشنبه طوفانی در آئینه رسانه‌ها

سانحه سقوط منجر به درگذشت حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی و همراهان، علاوه بر انتظار حدود ده ساعته و واکنش‌های داخلی، بازخورد خبری در سطح جهان را هم به دنبال داشت
اندیشکده آمریکایی: برای پیروزی در جنگ اوکراین، باید نخست پنج مساله راهبردی را حل و فصل کرد (قسمت پایانی)
از چشم جهان (۱۵۱)

اندیشکده آمریکایی: برای پیروزی در جنگ اوکراین، باید نخست پنج مساله راهبردی را حل و فصل کرد (قسمت پایانی)

در قسمت اول مقاله «اندیشکده آمریکایی: برای شکست روسیه در جنگ اوکراین، باید نخست پنج مساله راهبردی را حل و فصل کرد» به دو مساله اشاره شد و در این مطلب، سه مساله راهبردی دیگر و پایانی را می‌خوانید.
وزیر علوم اعلام کرد

ادغام دانشگاه‌های کم دانشجو

زلفی‌گل، وزیر علوم اظهار داشت: دانشگاه‌هایی که دانشجو کم دارند یا ظرفیت آن‌ها کاهش پیدا کرده، یا اولویتشان را تغییر می‌دهیم یا اینکه برخی از این دانشگاه‌ها را ادغام می‌کنیم.

کد خبر: ۱۶۵۱۰۷
۱۱:۳۲ - ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۳

ادغام دانشگاه‌های کم دانشجو

دیدارنیوز: وزیر علوم در رابطه با ساماندهی و آمایش آموزشی کشور گفت: دانشگاه‌هایی که دانشجو کم دارند یا ظرفیت آن‌ها کاهش پیدا کرده، یا اولویتشان را تغییر می‌دهیم یا اینکه برخی از این دانشگاه‌ها را ادغام می‌کنیم.

محمدعلی زلفی‌گل وزیر علوم در حاشیه نشست هفتگی هیئت دولت طی سخنانی در جمع خبرنگاران گفت: طرح آمایش آموزشی کشور مرحله به مرحله در حال پیش‌روی است و سعی ما این است که توسعه آموزشی بر اساس نیاز باشد و هر رشته‌ای که خواست تاسیس شود پیوست اشتغال داشته باشد.

وی افزود: همچنین دانشگاه‌هایی که دانشجو کم دارند یا ظرفیت آن‌ها کاهش پیدا کرده را سعی داریم یا اولویت آن‌ها را تغییر دهیم یا اینکه برخی از دانشگاه‌ها را ادغام‌شان کنیم.

زلفی‌گل درباره وضعیت تخصیص ارز دانشگاهی گفت: آقای فرزین در این زمینه بسیار با سخاوت برخورد می‌کند و خودشان پیشنهاد می‌کنند که چه کار‌هایی برای تسهیل تخصیص ارز دانشگاهی صورت گیرد و در این رابطه ما مشکل خاصی نداریم.

وزیر علوم همچنین درباره راه‌اندازی دانشگاه‌های ایرانی در عراق خاطرنشان کرد: خوشبختانه با بازدید‌هایی که مسئولان دانشگاه‌های بزرگ ما از کشور عراق داشتند، با مسئولان علمی این کشور توافق‌نامه‌هایی را برای تاسیس شعب برخی دانشگاه‌های مطرح کشور از جمله صنعتی شریف و دانشگاه تهران امضا شده و مراحل تاسیس در حال انجام است و در این زمینه اتفاقات خوبی افتاده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی