تیتر امروز

کیانوش جهانپور:تداوم مهاجرت متخصصان، یعنی از بین رفتن ساختار نظام پزشکی/تولیدکنندگان داخلی سرخورده شدند/خبر جلوگیری از واردات واکسن کرونا کذب محض بود
گفت و گوی دیدار در برنامه جامعه پلاس با سخنگوی پیشین وزارت بهداشت:

کیانوش جهانپور:تداوم مهاجرت متخصصان، یعنی از بین رفتن ساختار نظام پزشکی/تولیدکنندگان داخلی سرخورده شدند/خبر جلوگیری از واردات واکسن کرونا کذب محض بود

جامعه پلاس در یکی دیگر از برنامه‌های خود به میزبان دکتر کیانوش جهانپور، سخنگوی پیشین وزارت بهداشت بود، او از هجمه‌های خبرهای فیک و فشار‌های زیاد در دوران کرونا گفت.
تغییر احکام‌ اجتماعی از منظر دین عقلایی؛ پروژه اتمام یافته یا شروع یک پروسه اصلاحی مادام العمر؟
اولین برنامه دیدار اندیشه با حضرت آیت الله ایازی

تغییر احکام‌ اجتماعی از منظر دین عقلایی؛ پروژه اتمام یافته یا شروع یک پروسه اصلاحی مادام العمر؟

در اولین برنامه «دیدار اندیشه»، حسین جعفری به شهر قم رفته و گفتگویی جالب و شنیدنی با آیت الله ایازی از مدرسین و محققین و اندیشه ورزان حوزه علمیه در قم داشته، که در ادامه می‌خوانید.
یکشنبه طوفانی در آئینه رسانه‌ها
مطبوعات جهان درباره سقوط بالگرد حامل رئیسی و همراهان چه گفتند

یکشنبه طوفانی در آئینه رسانه‌ها

سانحه سقوط منجر به درگذشت حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی و همراهان، علاوه بر انتظار حدود ده ساعته و واکنش‌های داخلی، بازخورد خبری در سطح جهان را هم به دنبال داشت
در حاشیه آیین تجلیل از قهرمانان و مدال‌آوران مطرح شد

تاج: حضور بانوان در ورزشگاه‌ها منع نمی‌شود

مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال درباره ممنوعیت‌های اخیر برای ورود زنان به ورزشگاه‌ها گفت: خیر چنین چیزی نیست و منع نخواهد شد. چیزی نیست که بشود منع شود، ولی ضابطه‌مند می‌شود و باشگاه‌ها باید مسئولیت بپذیرند و بانوان خود را به ورزشگاه بیاورند، بنشانند و به خوبی و خوشی آن‌ها را بدرقه کنند. این که خودشان همین‌طوری بیایند و بروند، نمی‌شود و به هر قیمتی ورود بانوان عملی نیست.

کد خبر: ۱۶۵۰۴۴
۱۲:۱۳ - ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۳

تاج: حضور بانوان در ورزشگاه‌ها منع نمی‌شود

دیدارنیوز: رئیس فدراسیون فوتبال گفت: دولت به دنبال اجرای دستور مقام معظم رهبری درباره "ورزش قوی برای ایران قوی" است.

مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال صبح سه‌شنبه در حاشیه آیین تجلیل از قهرمانان و مدال‌آوران سال ۱۴۰۲ در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز جلسه بسیار خوبی برای مدال آوران بود و دارند اجرایی می‌کنند ورزش قوی برای ایران قوی که دستور مقام معظم رهبری است.

او ادامه داد: فوتبال الان حال خوبی دارد. جای تیم ملی ما هم در این‌جا خالی است یعنی در واقع اگر بازی با قطر را از دست نداده بودیم امروز تیم ملی بزرگسالان ما هم به عنوان قهرمان بود. فوتبال ساحلی ما قهرمان آسیا شد. فوتسال قهرمان شد. هم‌چین فوتبال ساحلی ما سوم جهان شد. بانوان که ما همیشه مورد انتقاد بودیم که به این رشته رسیدگی نمی‌کنیم، اما الان ما هشتم دنیا هستیم که این اعتبار بسیار مهمی است. درست است که به آن‌ها مدال ندادند، چون فقط به قهرمان مدال می‌دهند، اما شما می‌دانید هشتم دنیا در رنکینگ فیفا با سرمایه‌گذاری ژاپنی‌ها، عربستان و قطر اعتبار خوبی خواهد بود.

تاج افزود: بهترین نتیجه تاریخی بازی‌های گروهی جهان که سومی فوتبال بود را کسب کردیم. این نتایج را مدیون وزیر محترم ورزش هستیم که خیلی جدی دنبال این بود که فوتبال ساحلی به جمع مدال‌آوران بیاید.

رئیس فدراسیون فوتبال درباره این که قرار است نظارت بیش‌تری روی لیگ صورت بگیرد و وزیر ورزش در این باره نامه زده است، بیان کرد: البته جواب نامه وزیر را دادم. ایشان یک نامه‌ای به ما زدند و نگران بودند از وضعیت باشگاه‌ها و حرکتی که باید در باشگاه‌ها از نظر فرهنگی صورت بگیرد که اتفاق نیافتاده است. بنده در جواب گفتم یک سری اقدامات را بعد از نامه ایشان انجام خواهیم داد. جلسه در همین دو سه روز گذاشتیم. هم با خلیج فارس و هم با بانک شهر جلسه گذاشتیم. امروز هم دوباره جلسه دیگری خواهیم داشت. به همه هم اعلام کردیم اگر کسی نمی‌تواند کرامت بانوان را حفظ کند و آن‌ها راحت به ورزشگاه بروند و مشکلی پیش نیاید ممکن است ما ورود را منع کنیم و این را بدانید لیگ آینده را با ۴ مشخصه برگزار خواهیم کرد. یک حتما باید بلیت الکترونیکی باشد دوم هرکسی باید روی صندلی خودش بنشیند و خوشبختانه ثبت احوال این همکاری را با ما دارد. سوم ما باید در مجموعه کانون هواداران را در هر باشگاهی داشته باشیم. بحث‌های دیگری هم در حوزه فوتبال وجود دارد که باید با وزیر جلسه بگذاریم، چون اخیرا کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرده هر باشگاهی باید فقط فوتبال داشته باشد و اگر بخواهد رشته دیگری داشته باشد باید به مجموعه دیگری برای تاسیس رشته جدید برود. این یک مشکل جدی را برای باشگاه‌های ما ایجاد می‌کند.

رییس فدراسیون فوتبال درباره منع حضور بانوان در ورزشگاه‌ها توضیح داد: خیر چنین چیزی نیست و منع نخواهد شد. چیزی نیست که بشود منع شود، ولی ضابطه‌مند می‌شود و باشگاه‌ها باید مسئولیت بپذیرند و بانوان خود را به ورزشگاه بیاورند، بنشانند و به خوبی و خوشی آن‌ها را بدرقه کنند. این که خودشان همین‌طوری بیایند و بروند، نمی‌شود و به هر قیمتی ورود بانوان عملی نیست.

مطلب مرتبط:

تماشاگران زن و سیاست‌های جنسیتی

نساجی - پرسپولیس تماشاگر زن ندارد!

او درباره VAR گفت: ما این دستگاه‌ها را آوردیم و نزدیک دو ماه است که در گمرک است. ورزشگاه‌ها برای ما نیست؛ چه استادیوم آزادی و چه نقش جهان برای شرکت توسعه و تجهیز است.

تاج درباره حواشی حضور بانوان در ورزشگاه‌ها از جمله حاشیه‌سازی هوادار سپاهان بیان کرد: ما او را ۱۰ سال محروم کردیم. این جرایمی که ما می‌دهیم، استثنا است و بسیار جدی است. در خصوص آقایان هم باید هر کسی رعایت شئونات را انجام دهد. از سال بعد این قضیه با کد ملی صورت می‌گیرد و هر کسی خطایی انجام دهد، ما به صورت دقیق متوجه می‌شویم. LOC کنفدراسیون آسیا باید اجرا شود یعنی فرمانده میدان ناظر بازی می‌شود و آقای وزیر هم تایید کرده است و همه کاره میدان LOC خواهد بود.

وی اضافه کرد: ارکان قضایی باید جرائم را ببرند. با تصویب هیات رییسه، این جرایم قطعی و قانونی است و من امروز قبل از حضورم در این مراسم، نامه را به کمیته انضباطی ابلاغ کردم و آن‌ها مسئول تصویب و اجرای آن خواهند بود.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی