تیتر امروز

تغییر احکام‌ اجتماعی از منظر دین عقلایی؛ پروژه اتمام یافته یا شروع یک پروسه اصلاحی مادام العمر؟
اولین برنامه دیدار اندیشه با حضرت آیت الله ایازی

تغییر احکام‌ اجتماعی از منظر دین عقلایی؛ پروژه اتمام یافته یا شروع یک پروسه اصلاحی مادام العمر؟

در اولین برنامه «دیدار اندیشه»، حسین جعفری به شهر قم رفته و گفتگویی جالب و شنیدنی با آیت الله ایازی از مدرسین و محققین و اندیشه ورزان حوزه علمیه در قم داشته، که در ادامه می‌خوانید.
یکشنبه طوفانی در آئینه رسانه‌ها
مطبوعات جهان درباره سقوط بالگرد حامل رئیسی و همراهان چه گفتند

یکشنبه طوفانی در آئینه رسانه‌ها

سانحه سقوط منجر به درگذشت حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی و همراهان، علاوه بر انتظار حدود ده ساعته و واکنش‌های داخلی، بازخورد خبری در سطح جهان را هم به دنبال داشت
اندیشکده آمریکایی: برای پیروزی در جنگ اوکراین، باید نخست پنج مساله راهبردی را حل و فصل کرد (قسمت پایانی)
از چشم جهان (۱۵۱)

اندیشکده آمریکایی: برای پیروزی در جنگ اوکراین، باید نخست پنج مساله راهبردی را حل و فصل کرد (قسمت پایانی)

در قسمت اول مقاله «اندیشکده آمریکایی: برای شکست روسیه در جنگ اوکراین، باید نخست پنج مساله راهبردی را حل و فصل کرد» به دو مساله اشاره شد و در این مطلب، سه مساله راهبردی دیگر و پایانی را می‌خوانید.
مدیر تیم سپاهان از سناریوی تکراری علیه طلایی‌پوشان خبر داد

پاسخ سپاهان به پرسپولیس؛ با رفتار زشت هواداران خود برخورد کنید

رضا فتاحی، مدیر تیم سپاهان درباره اتفاقات جنجالی دیدار با پرسپولیس و بیانیه باشگاه پایتخت علیه سپاهان گفت: جای تأسف است که مسئولان باشگاه پرسپولیس به‌جای حل مشکل، در صدد اختلاف افکنی و افزایش تنش‌ها هستند و به‌جای اینکه فحاشی هزاران نفر از هواداران خود را ببینند، درباره این مسائل، با فرافکنی عمل می‌کنند.

کد خبر: ۱۶۴۸۸۵
۱۸:۱۰ - ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۳

پاسخ سپاهان به پرسپولیس؛ با رفتار زشت هواداران خود برخورد کنید

دیدارنیوز: پس از بیانیه باشگاه پرسپولیس در انتقاد از سپاهان به دلیل توهین زننده به زنان هوادار پرسپولیس در جریان دیدار دو تیم در ورزشگاه آزادی تهران، باشگاه سپاهان به رقیب تهرانی پاسخ داد.

به نقل از رسانه باشگاه سپاهان، رضا فتاحی، مدیر تیم سپاهان با اشاره به اتفاقات صورت گرفته طی روز‌های گذشته بعد از دیدار پرسپولیس و ویدئوی منتشر شده از یک هوادار منتسب به هواداران تیم سپاهان گفت: در ابتدا بابت ویدئویی که از یک هوادار سپاهان منتشر شده، عذرخواهی می‌کنم. البته این هوادار نسبت به گفته‌هایش پشیمان بوده و به صورت رسمی عذرخواهی کرده و باشگاه نیز در این زمینه برخورد لازم را صورت داده و پیگیری‌های مختلف را انجام داده است.

متأسفانه از لحظاتی پس از بازی با پرسپولیس بود که رسانه‌های رنگی و به اصطلاح حرفه‌ای که تیم محبوبشان نتوانسته بود در زمین حرفی برای گفتن داشته باشد، دست به ایجاد یک هجمه رسانه‌ای علیه سپاهان کردند و این موضوع بسیار سنگین و هدفمند بود.

با اشاره به جوسازی‌های صورت گرفته علیه تیم سپاهان: درست در نشست خبری پس از بازی ابتدا سعی داشتند مربی حرفه‌ای تیم را زیر سؤال ببرند که ژوزه مورایس به خوبی آن‌ها را آچمز کرد و در پایان این برخی به اصطلاح خبرنگار بودند که دست خالی نشست را ترک کردند؛ این موضوع باعث شد که سایر اتفاقات نیز رقم بخورد.

با اشاره به ویدئوی منتشر شده از یک شخص که خود را منتسب به تیم سپاهان می‌داند: متأسفانه این افراد غرض‌ورز، پس از این اتفاق دست به انتشار یک ویدیو کردند و علیه تیم سپاهان جوسازی‌های رسانه‌ای خود را شروع کردند. این در حالی است که فحاشی‌های مکرر علیه تمامی ارکان تیم فوتبال و باشگاه سپاهان پیش از شروع مسابقه توسط هواداران پرسپولیس آغاز شد و تا همین الان در صفحات مجازی ادامه دارد.

هرچند که هرگونه رفتار ناشایست از سوی هرکس محکوم می‌شود، اما بدون شک بازنشر و انتشار این سخنان نادرست نیست یک رفتار غیراخلاقی از رسانه است. هواداران همه تیم‌های دنیا ممکن است به صورت انفرادی تحلیل و نگرشی از یک موضوع داشته باشند که اصلاً اخلاقی و حرفه‌ای نباشد، اما هیچ رسانه‌ای حق ندارد با انتشار هدفمند موضوعات، به این فضا دامن بزند و پس از آن، رفتار را به یک گروه یا یک شهر نسبت دهد.

با بیان اینکه این موضوع کاملا یک مسئله شخصی بوده که به یک گروه نسبت داده شده: در مرامنامه خبرنگاری نیز نمایش بی‌اخلاقی به عنوان سوژه جذاب خلاف است و به نوعی گناه راوی و نشر دهنده این موضوع حتی بسیار سنگین است.

با اشاره به فحاشی عجیب و تأسف برانگیز هواداران پرسپولیس: هواداران تیم پرسپولیس الفاظ رکیک و خجالت‌آوری را علیه امید نورافکن، بازیکن تیم سپاهان انجام دادند و به صورت مداوم ویدیوی این فحاشی‌ها را در فضای مجازی وایرال می‌کنند. آن‌ها همچنین علیه سایر بازیکنان سپاهان نیز فحاشی‌های سنگینی صورت دادند و متأسفانه این موضوع در شبکه‌های مجازی امروز در حال انتشار است.

در مورد رفتار دور از شأن هواداران پرسپولیس: ۵ سال پیش نیز درست چنین اتفاقی افتاد و هواداران پرسپولیس را درست بالای سر هواداران سپاهان قرار دادند؛ در حالی که در جلسه پیش از بازی این موضوع را متذکر شدیم، اما متاسفانه بار دیگر این اتفاق تکرار شد و بعد از رفتار ناشایست بانوان هوادار پرسپولیس، در بین دو نیمه آن‌ها را به مکان دیگری منتقل کردند.

پرتاب سنگ و آب جوش، فحاشی و حرکات بسیار ناشایست بانوان هوادار پرسپولیس علیه هواداران سپاهان در تمام مدت مسابقه انجام شد و مستندات نیز به صورت کامل وجود دارد.

با انتقاد از بی‌توجهی باشگاه پرسپولیس به برخورد با این موضوع: با وجود اصرار‌های سپاهان، باشگاه پرسپولیس تا روز گذشته حتی حاضر نبود از این رفتار حتی یک عذرخواهی ساده انجام دهد؛ این باشگاه پس از آن، با گستاخی تمام دست به نوشتن بیانیه‌ای می‌کند که با صداقت فاصله زیادی دارد و در آن به همه مردم اصفهان و هواداران سپاهان انواع و اقسام توهین‌ها را می‌کند.

سال‌ها هوادار سپاهان را در تهران مورد انواع و اقسام آزار قرار دادند، انواع و اقسام الفاظ رکیک را علیه سپاهان استفاده کردند و هیچ برخوردی با آن‌ها نشد؛ مسلم است که اکنون دست پیش را می‌گیرند، رفتار هواداران خود را فراموش کرده و به دنبال ماهی در آب گل‌آلود می‌گردند.

با بیان این‌که باشگاه پرسپولیس تا دو روز حتی شهامت یک عذرخواهی ساده را نداشت: بیانیه نوشتن را خیلی بهتر از آن‌ها بلدیم، اما دوست نداشتیم در آتش ایجاد شده توسط هواداران پرسپولیس بدمیم بلکه می‌خواستیم یک بار برای همیشه از تکرار این رفتار‌های ناشایست جلوگیری کنیم وگرنه فیلم‌های متعدد فحاشی ناموسی علیه هواداران سپاهان توسط پرسپولیسی‌ها در معرض دید همه جامعه فوتبال است.

با اشاره دوباره به بیانیه باشگاه پرسپولیس: این‌که از نام شهدای گرانقدر کشورمان برای پوشاندن رفتار ناشایست هواداران استفاده می‌کنند، خجالت‌آور است و این باشگاه بهتر است بجای مظلوم‌نمایی به دنبال اصلاح رفتار زشت و زننده بازیکنانش باشد که از گذشته زبان‌زد بوده است.

تیمی که خود را مدعی قهرمانی می‌داند، در بسیاری از جنبه‌ها از جمله عدالت، صداقت و احترام به مردم قعرنشین است و می‌خواهد با مسموم کردن فضا به اهداف پوشالی خود که سال‌هاست برای دستیابی به آن تلاش می‌کند، نزدیک شود.

با انتقاد از بیانیه پرسپولیس در خصوص اتفاقات اخیر: جای تأسف است که مسئولان باشگاه پرسپولیس به‌جای حل مشکل، در صدد اختلاف افکنی و افزایش تنش‌ها هستند و به‌جای اینکه فحاشی هزاران نفر از هواداران خود را ببینند، درباره این مسائل، با فرافکنی عمل می‌کنند.

به نظرم انتشار این بیانیه، بیش از آنکه به فرهنگ فوتبالی کمک کند، بر طبل اختلاف‌افکنی باشگاه پرسپولیس می‌کوبد و به نظر من باید در این زمینه دستگاه‌های نظارتی برخورد جدی صورت دهند.

امیدوارم کمیته انضباطی در خصوص الفاظ مطرح شده ورود کند؛ بدون شک رفتار زشت یک هوادار مورد تایید هیچ کس نیست و ما نیز آن‌را محکوم می‌کنیم، اما تعمیم رفتار یک هوادار به کل هواداران سپاهان، کاری ناشایست و محکوم‌ است.

با اشاره به ضرورت بررسی تمامی اتفاقات بازی سپاهان و پرسپولیس در نهاد‌های حقوقی فدراسیون فوتبال: از مسئولان کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال می‌خواهم تمامی اتفاقات بازی روز چهارشنبه را به صورت عادلانه مورد بررسی قرار داده و به تخلفات سنگین هواداران پرسپولیس نیز رسیدگی کنند.

هیچ کس نیست که فحاشی سنگین و طولانی هواداران پرسپولیس علیه بازیکنان سپاهان را ندیده و نشنیده باشد؛ مطمئنم نهاد‌های نظارتی نیز این موضوع را زیر نظر گرفته‌اند درخواست من برخورد جدی، قاطع و فوری با این تخلف آشکار و هتک حرمت سنگین است.

با اشاره به جنگ نابرابر رسانه‌ای علیه تیم سپاهان: چند سال پیش یکی از بزرگان فوتبال گفت با تفنگ بادی نمی‌شود به جنگ ژ۳ رفت؛ حالا ماجرای ما حملات سنگین رسانه‌ای سپاهان است که متأسفانه هیچ کس در این بین از حق سپاهان حمایت نمی‌کند.

مطلب مرتبط:

باشگاه پرسپولیس: اتفاقات چهارشنبه توهین به همه زنان ایران بود

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی