تیتر امروز

علی شمس اردکانی؛ اولین سفیر امام و مامور مذاکره با «رمزی کلارک»
قسمت دوم از مجموعه گفت‌وگو‌های تاریخ شفاهی دیدارنیوز

علی شمس اردکانی؛ اولین سفیر امام و مامور مذاکره با «رمزی کلارک»

در دومین قسمت از مجموعه گفت‌وگو‌های تاریخ شفاهی دیدارنیوز با شخصیت‌های تاریخی، علی شمس اردکانی ادامه ماجرای ارتباط خود با امام و رفت آمد چندباره از کویت به نوفل‌لوشاتو و بالعکس را تشریح کرد.
پیکر شهید رئیسی در حرم امام رضا آرام گرفت/ مزار رئیس‌جمهور +ویدیو
مراسم خاکسپاری رئیس‌جمهور و همراهان

پیکر شهید رئیسی در حرم امام رضا آرام گرفت/ مزار رئیس‌جمهور +ویدیو

پس از سانحه تلخ و شوکه‌کننده سقوط بالگرد ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور و حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران که امام جمعه تبریز و استاندار آذربایجان شرقی و همراهان در آن حضور داشتند، پیکر...
زنان گریان مراسم تشییع پیکر رییس جمهور
حاشیه‌های مراسم بدرقه پیکر مرحوم ابراهیم رئیسی؛ خیابان‌های فرعی منتهی به دانشگاه تهران

زنان گریان مراسم تشییع پیکر رییس جمهور

گزارش میدانی و حاشیه نویسی متفاوت خبرنگار دیدارنیوز از مراسم تشییع پیکر حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی و دیگر جانباختگان سانحه بالگرد، را بخوانید.
صدای اعتراض بسیاری از متقاضیان مسکن ملی بلند شده است

نماینده نیشابور: مردم از خانه‌دار شدن ناامید شده‌اند

احسان ارکانی، نماینده مردم نیشابور در مجلس با اشاره به اینکه سازمان امور اراضی با سنگ اندازی‌های غیرکارشناسانه مانع از اجرای برنامه ساخت مسکن ملی شده، گفت: مردم از خانه‌دار شدن ناامید شده‌اند.

کد خبر: ۱۶۴۸۳۶
۲۰:۲۳ - ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۳

نماینده نیشابور: مردم از خانه‌دار شدن ناامید شده‌اند

دیدارنیوز: نماینده مردم نیشابور در مجلس گفت: صدای اعتراض بسیاری از متقاضیان مسکن ملی بلند شده چرا که با گذشت ۳ سال از ثبت نام در طرح نهضت ملی مسکن، اما هنوز زمینی برای ساخت مسکن برای آن‌ها تهیه نشده و این امر باعث شده تا آن‌ها از خانه دار شدن ناامید شوند.

احسان ارکانی در گفتگو با سایت خانه ملت، مهمترین عامل در توقف و تعلل ساخت و ساز و عملیاتی شدن وعده رئیس جمهور در طرح نهضت ملی مسکن که از طرح‌های مهم دولت سیزدهم است را سنگ اندازی‌های غیرکارشناسانه و غیرفنی سازمان امور اراضی وزارت جهاد کشاورزی دانست و گفت: این نهاد به عنوان یک ترمز مانع از تهیه زمین برای ساخت مسکن در شهر‌ها شده است، در صورتی که اگر این تصمیمات ناخواسته هم باشد باعث تقویت مافیای احتکار زمین در کشور می‌شود.

نماینده مردم نیشابور، فیروزه و زبرخان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: صدای اعتراض بسیاری از متقاضیان مسکن ملی بلند شده چرا که با گذشت ۳ سال از ثبت نام در طرح نهضت ملی مسکن، اما هنوز زمینی برای ساخت مسکن برای آن‌ها تهیه نشده است و این امر باعث شده تا آن‌ها از خانه دار شدن ناامید شوند.

ارکانی با تأکید بر اینکه باید دولت برای حل این مشکل فکری کند، اضافه کرد: این درست نیست که دولت برنامه‌ای را اعلام کند و دستگاهی مانند وزارت راه و شهرسازی متولی اجرای آن باشد و از طرف دیگر مجموعه‌ای مانند امور اراضی وزارت جهاد مانع اجرای تمام برنامه‌ها شود در صورتی که جزئی از برنامه‌های دولت است.

وی ادامه داد: ادامه یافتن این وضعیت از یک طرف قطعا منجر به شکست شعار اصلی دولت فعلی در اجرایی ساختن طرح نهضت ملی مسکن خواهد شد و از طرف دیگر باعث بدبینی مردم می‌شود، اگر دولت وعده ساخت مسکن و وزارت راه و شهرسازی شعار آن را می‌دهد، حال چرا قسمتی از همین دولت مانع از اجرای برنامه‌ها می‌شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی