تیتر امروز

تغییر احکام‌ اجتماعی از منظر دین عقلایی؛ پروژه اتمام یافته یا شروع یک پروسه اصلاحی مادام العمر؟
اولین برنامه دیدار اندیشه با حضرت آیت الله ایازی

تغییر احکام‌ اجتماعی از منظر دین عقلایی؛ پروژه اتمام یافته یا شروع یک پروسه اصلاحی مادام العمر؟

در اولین برنامه «دیدار اندیشه»، حسین جعفری به شهر قم رفته و گفتگویی جالب و شنیدنی با آیت الله ایازی از مدرسین و محققین و اندیشه ورزان حوزه علمیه در قم داشته، که در ادامه می‌خوانید.
یکشنبه طوفانی در آئینه رسانه‌ها
مطبوعات جهان درباره سقوط بالگرد حامل رئیسی و همراهان چه گفتند

یکشنبه طوفانی در آئینه رسانه‌ها

سانحه سقوط منجر به درگذشت حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی و همراهان، علاوه بر انتظار حدود ده ساعته و واکنش‌های داخلی، بازخورد خبری در سطح جهان را هم به دنبال داشت
اندیشکده آمریکایی: برای پیروزی در جنگ اوکراین، باید نخست پنج مساله راهبردی را حل و فصل کرد (قسمت پایانی)
از چشم جهان (۱۵۱)

اندیشکده آمریکایی: برای پیروزی در جنگ اوکراین، باید نخست پنج مساله راهبردی را حل و فصل کرد (قسمت پایانی)

در قسمت اول مقاله «اندیشکده آمریکایی: برای شکست روسیه در جنگ اوکراین، باید نخست پنج مساله راهبردی را حل و فصل کرد» به دو مساله اشاره شد و در این مطلب، سه مساله راهبردی دیگر و پایانی را می‌خوانید.
نرخ ارز در ایران

دلار ۲ هزار تومان ریزش کرد

قیمت دلار روز شنبه هشتم اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳، کاهش قیمت دو هزار تومانی داشت، اما در بازار آزاد همچنان بالای ۶۰ هزار تومان معامله می‌شود.

کد خبر: ۱۶۴۵۱۸
۱۷:۳۰ - ۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۳

دلار ۲ هزار تومان ریزش کرد

دیدارنیوز: قیمت دلار در شروع اولین روز هفته با روند کاهشی بازگشایی شد. این اسکناس تا پایان معاملات با روند نزولی پلکانی افت دو هزار تومانی را تجربه کرد. معامله‌گران، روند تقاضا را پایین‌تر از عرضه می‌دانند و می‌گویند، افت و خیز‌های دلار در هفته‌های اخیر بسیاری از فعالان بازار را در لاک احتیاطی فرو برده است.

قیمت دلار روز شنبه هشتم اردیبهشت کاهش قیمت دو هزار تومانی داشت و در آخرین معامله اولین روز هفته دلار به پله پایانی کانال اول از کریدور ششم برگشت.

کسری بودجه جبران و دلار ارزان شد؟

سیاست‌گذار، افزایش ریسک‌های سیاسی را دلیل شکل‌گیری روند افزایشی قیمت دلار در هفته‌های گذشته عنوان می‌کند. این در حالی است که بسیاری از معامله‌گران تلاطمات سیاسی هفته‌های اخیر را بهانه خوبی برای سیاست گذار، جهت ایجاد روند صعودی انواع ارز و نوسانگیری عنوان می‌کنند. آن‌ها رفتار بازار ارز را در هفته‌های اخیر مشابه الگوی جهش قیمت دلار در سال‌های گذشته می‌دانند و معتقدند بخشی از کسری بودجه و تسویه حساب‌ها با این شیوه جبران خواهد شد.

کارشناسان اقتصادی همواره به مسائل سیاسی به عنوان یکی از محرک‌های موثر بر قیمت دلار اشاره می‌کنند. اما با وجود ریسک‌های سیاسی که همواره اقتصاد ایران را تهدید می‌کند، چالش اصلی که بازار‌های مالی همواره با آن مواجه هستند را در سیاست‌های غلط پولی، رشد بی‌رویه نقدینگی و تصمیمات نادرستی می‌دانند که سیاست‌گذار در حوزه بانک‌ها اتخاذ کرده و منجر به ناترازی در بانک‌ها و کسری بودجه شده است.

درهم ۱۶ هزار تومانی شد

قیمت درهم روز شنبه ۸ اردیبهشت کاهش ۳۳۰ تومانی داشت و به کانال ۱۶ هزار تومانی برگشت. درهم در آخرین معامله نقدی اولین روز هفته با رقم ۱۶ هزار و ۷۹۰ تومان بسته شد. تتر با کاهش هزار و ۷۵۰ تومانی کانال ۶۳ هزار تومانی را از دست داد و با رقم ۶۲ هزار و ۵۰ تومان معامله شد.

قیمت پوند انگلیس با کاهش هزار و ۵۰۰ تومانی روی رقم ۷۷ هزار و ۱۸۰ تومانی ایستاد. یورو نیز روز شنبه نزدیک دو هزار تومان کاهش داشت و با رقم ۶۶ هزار و تومانی بسته شد.

گفتنی است اسکناس و حواله دلار روز شنبه برخلاف بازار آزاد افزایش داشت. اسکناس و حواله دلار هر یک با افزایش ۱۶۰ تومانی به ترتیب با رقم ۴۴ هزار و ۱۹۸ تومان و ۴۱ هزار و ۲۶۸ تومان عرضه شدند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی