تیتر امروز

«جوانی جمعیت ایران» از رویا تا واقعیت
«دیدارنیوز» در گفت‌وگو با آسیب‌شناس اجتماعی بررسی می‌کند:

«جوانی جمعیت ایران» از رویا تا واقعیت

عضو هیات علمی دانشگاه علامه‌طباطبایی معتقد است تا زمانی که چالش‌های درمانی، آموزشی و رفاهی را حل نکنند نمی‌توان انتظار افزایش جمعیت داشت.
سیل غارتگر اومد، از تو رودخانه گذشت ...
دیدار آنچه در مشهد اتفاق افتاد را بررسی می‌کند

سیل غارتگر اومد، از تو رودخانه گذشت ...

چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت، مشهد، ساعت حدود دو بعدازظهر؛ باران شروع می‌شود، سیل می‌آید، ۹ نفر جان خود را از دست می‌دهند، اما مدیران شهری می‌گویند: آبگرفتگی بود نه سیل!.
هم تشکر می‌کنیم و هم حمایت!
افاضات اضافه

هم تشکر می‌کنیم و هم حمایت!

عوام‌الملک در هفته‌ای که گذشت به «حماسه» بزرگ اخیر در کشور اشاره کرده و گفته بابت این اتفاقات ما فقط باید متشکر باشیم و حمایت کنیم.
در اقتصاد ایران چه خبر است؟

گران‌شدن موبایل حتی با دلار نیمایی!

به‌تازگی اخبار انتقادی از سوی برخی فعالان و کارشناسان در خصوص رشد غیرمنتظره تعدادی از مدل‌های تلفن همراه که تأمین ارز آن‌ها از سامانه نیما و با نرخ مرکز مبادله و طلا و ارز انجام شده، مطرح شده است.

کد خبر: ۱۶۴۲۲۹
۱۱:۰۱ - ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳

گران‌شدن موبایل حتی با دلار نیمایی!

دیدارنیوز: در اواخر سال گذشته همزمان با افزایش التهابات ارزی در حالی شاهد افزایش قیمت برخی مدل‌های تلفن همراه بودیم که تأمین ارز آن‌ها از سامانه نیما با نرخ تقریباً ثابت ۳۸ الی ۴۰ هزار تومان انجام می‌شود.

به‌تازگی در فضای مجازی اخبار انتقادی از سوی برخی فعالان و کارشناسان در خصوص رشد غیرمنتظره تعدادی از مدل‌های تلفن همراه که تأمین ارز آن‌ها از سامانه نیما و با نرخ مرکز مبادله و طلا و ارز انجام شده است، مطرح گردیده است.

لازم به ذکر است: هم‌اکنون تأمین ارز تلفن همراه به‌دوشکل انجام می‌شود؛ برای گوشی‌های وارداتی تا قیمت ۶۰۰ دلار تأمین ارز از سامانه نیما و برای تلفن همراه بالای ۶۰۰ دلار از جمله آیفون و دو مدل از سامسونگ از طریق رویه واردات در مقابل صادرات خود با نرخ آزاد ارز ثبت سفارش و تخصیص صورت می‌گیرد.

بر این اساس قیمت یکی از مدل‌های گوشی چینی ظرف یک ماه حدود ۵۰ درصد افزایش یافته و از حدود ۲۰ میلیون تومان به قیمت تقریبی ۳۰ میلیون تومان در برخی فروشگاه‌های آن‌لاین، افزایش یافته است. این در حالی است که در ماه‌های اخیر در مورد سایر برند‌های تلفن همراه چنین نوسان ملموسی دیده نمی‌شود.

گفتنی است حداکثر سودی که به‌صورت قانونی در لایه واردات لحاظ می‌شود ۱۸ درصد است. یکی از گمانه‌ها درخصوص جهش قیمتی مذکور احتمال افزایش ارزش گمرکی مدل مذکور در سامانه tsc است.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی