تیتر امروز

تغییر احکام‌ اجتماعی از منظر دین عقلایی؛ پروژه اتمام یافته یا شروع یک پروسه اصلاحی مادام العمر؟
اولین برنامه دیدار اندیشه با حضرت آیت الله ایازی

تغییر احکام‌ اجتماعی از منظر دین عقلایی؛ پروژه اتمام یافته یا شروع یک پروسه اصلاحی مادام العمر؟

در اولین برنامه «دیدار اندیشه»، حسین جعفری به شهر قم رفته و گفتگویی جالب و شنیدنی با آیت الله ایازی از مدرسین و محققین و اندیشه ورزان حوزه علمیه در قم داشته، که در ادامه می‌خوانید.
یکشنبه طوفانی در آئینه رسانه‌ها
مطبوعات جهان درباره سقوط بالگرد حامل رئیسی و همراهان چه گفتند

یکشنبه طوفانی در آئینه رسانه‌ها

سانحه سقوط منجر به درگذشت حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی و همراهان، علاوه بر انتظار حدود ده ساعته و واکنش‌های داخلی، بازخورد خبری در سطح جهان را هم به دنبال داشت
اندیشکده آمریکایی: برای پیروزی در جنگ اوکراین، باید نخست پنج مساله راهبردی را حل و فصل کرد (قسمت پایانی)
از چشم جهان (۱۵۱)

اندیشکده آمریکایی: برای پیروزی در جنگ اوکراین، باید نخست پنج مساله راهبردی را حل و فصل کرد (قسمت پایانی)

در قسمت اول مقاله «اندیشکده آمریکایی: برای شکست روسیه در جنگ اوکراین، باید نخست پنج مساله راهبردی را حل و فصل کرد» به دو مساله اشاره شد و در این مطلب، سه مساله راهبردی دیگر و پایانی را می‌خوانید.

نکونام در مسیر فرهاد و ژنرال

استقلالِ نکونام در صورت حفظ صدرنشینی تا هفته پایانی لیگ، به رکورد ۱۶ هفته صدرنشینی می‌رسد و پس از استقلال لیگ بیست‌ویکم با مجیدی و استقلال لیگ دوازدهم با امیر قلعه‌نویی، در رده سوم صدرنشینی‌های پیاپی این تیم در یک فصل قرار می‌گیرد.

کد خبر: ۱۶۴۱۱۹
۱۰:۴۲ - ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۳

نکونام در مسیر فرهاد و ژنرال

دیدارنیوز: استقلال نکونام با پیروزی مقابل شمس‌آذر، برای دهمین هفته پیاپی صدرنشین لیگ برتر ماند. اتفاقی که پیش از این، ۵ بار دیگر برای این تیم رقم خورده بود.

استقلال فصل پیش، یکی از مدعیان اصلی قهرمانی بود، اما هیچ‌وقت، به صدر جدول لیگ برتر نرسید. این فصل اما، تیم جواد نکونام توانست از نیم‌فصل اول، صدرنشینی را تجربه کند و نیم‌فصل دوم اجازه نداده هیچ تیم دیگری، به صدر جدول برسد. استقلال هفته پانزدهم، صدرنشین لیگ برتر شده و با صدرنشینی در هفته بیست‌وچهارم، توانسته صدرنشینی‌های پیاپی خود را دو رقمی کند. بیشتر از ۱۰ هفته صدرنشینی پیاپی، معمولا پایان خوبی هم برای استقلال داشته، اما گاهی اوقات، آن‌ها با وجود چنین کارنامه‌ای نتوانسته‌اند جام قهرمانی را به دست آورند.

رکورد در اختیار فرهاد

استقلال در ۲۳ دوره لیگ، در ۶ فصل توانسته صدرنشینی‌هایش را دو رقمی کند. رکورد صدرنشینی‌های پیاپی استقلال، در اختیار استقلال فرهاد مجیدی در لیگ بیست‌ویکم است. استقلال در آن فصل، قهرمانی لیگ را با ۲۰ هفته صدرنشینی پیاپی به دست آورد و یک رکورد فوق‌العاده از خود به جا گذاشت. امیر قلعه‌نویی هم دو بار، توانست بیشتر از ۱۰ هفته استقلال را در صدرجدول نگه دارد و هر دو بار هم، آخر فصل به قهرمانی رسید. لیگ هشتم استقلال ۱۴ هفته پیاپی صدرنشین بود و لیگ دوازدهم، ۱۷ هفته متوالی در صدرجدول قرار داشت. استقلال نکونام در صورت حفظ صدرنشینی تا هفته پایانی لیگ، به رکورد ۱۶ هفته صدرنشینی می‌رسد و پس از استقلال لیگ بیست‌ویکم با مجیدی و استقلال لیگ دوازدهم با امیر قلعه‌نویی، در رده سوم صدرنشینی‌های پیاپی این تیم در یک فصل قرار می‌گیرد.

دو تجربه تلخ

استقلالی‌ها دو تجربه تلخ هم با صدرنشینی‌های پیاپی دارند. دو فصلی که بیشتر لیگ، صدرنشین بودند، اما در نهایت جام قهرمانی را واگذار کردند. مشهورترین نمونه، به دوره اول لیگ برتر مربوط می‌شود. فصلی که استقلال ۱۴ هفته در صدر جدول قرار داشت، اما در هفته پایانی لیگ، به ملوان باخت و پرسپولیس قهرمان شد. لیگ یازدهم هم استقلالِ کهکشانی مظلومی، بیشتر هفته‌ها صدرنشین بود و ۱۳ هفته به شکل متوالی، در صدرجدول ماند. تیمِ مظلومی، اما پس از شکست در دربی مشهور با هت‌تریک ایمون زاید، رده اول را از دست داد و با افتی ادامه‌دار، فصل را در رده سوم تمام کرد. دو خاطره تلخ، که نکونام نمی‌خواهد برای تیم او در این فصل تکرار شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی