تیتر امروز

حامد طاهری‌کیا: مردم به ظاهر ساده احمدی‌نژاد رای دادند/ محقق نشدن شعار
گفت‌وگوی دیدارنیوز در برنامه جامعه پلاس با یک جامعه شناس:

حامد طاهری‌کیا: مردم به ظاهر ساده احمدی‌نژاد رای دادند/ محقق نشدن شعار "به عقب برنمی‌گردیم" مردم را ناامید کرد/ اصلاح‌طلبان و اصولگریان از کارکرد تهی شده‌اند

برنامه جامعه پلاس در یکی دیگر از برنامه‌های خود یک مهمان، از طیف جامعه شناسان داشت، حامد طاهری کیا. او معتقد است: مردم دیگر امیدی به صندوق‌های رای ندارند.
انتخابات ۸ تیر؛ مناظره چهارم تمام شد/ درخواست زنگنه برای مناظره با جلیلی
خبرها و حواشی انتخابات ریاست جمهوری ایران

انتخابات ۸ تیر؛ مناظره چهارم تمام شد/ درخواست زنگنه برای مناظره با جلیلی

مصطفی پورمحمدی، مسعود پزشکیان، سعید جلیلی، علیرضا زاکانی، محمدباقر قالیباف و سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی شش نامزدی هستند که صلاحیت آن‌ها برای انتخابات ریاست جمهوری تایید شده است. امروز دوشنبه...
مناظره کامبیز مهدی‌زاده و حسن الله‌وردی نژاد
برنامه انتخاباتی دیدارنیوز؛ با حضور نمایندگان دو جریان سیاسی

مناظره کامبیز مهدی‌زاده و حسن الله‌وردی نژاد

در استودیو دیدارنیوز، میزبان دو فعال سیاسی از دو جریان اصولگرا و اعتدالی بودیم. کامبیز مهدی‌زاده از چهره‌های نزدیک به حسن روحانی و حسن الله‌وردی‌نژاد از جریان نیروهای انقلاب با هم درباره نقاط...
فداحسین مالکی نماینده مجلس مطرح کرد

اسرائیل می‌خواهد پای ایران را به جنگ فرسایشی بکشاند

فداحسین مالکی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه در ماجرای حمله اسرائیل به کنسولگری کشورمان در دمشق، صبر ایران به معنای عقب‌نشینی نیست، گفت: اسرائیلی‌ها به دنبال جنگ افروزی بوده و می‌خواهند پای بسیاری از کشور‌های قدرتمند منطقه و به خصوص ایران را به جنگ فرسایشی خود بکشانند، اما بدانند که جمهوری اسلامی ایران به خوبی شرایط را مدیریت می‌کند.

کد خبر: ۱۶۳۴۷۸
۱۲:۳۴ - ۱۷ فروردين ۱۴۰۳

اسرائیل می‌خواهد ایران را به جنگ فرسایشی بکشاند

دیدارنیوز: عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: قطعاً مقابله به مثل جمهوری اسلامی ایران با اسراییل سر جای خودش است و به موقع انجام خواهد شد.

«فداحسین مالکی» عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، در واکنش به حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در سوریه، اظهار کرد: اقدام غیراصولی و خارج از چارچوب عرف بین‌المللی که توسط رژیم صهیونیستی صورت گرفت، مبین این واقعیت است که استراتژی رژیم صهیونیستی به خصوص دولت افراطی نتانیاهو بر هم زدن معادلات منطقه است.

وی توضیح داد: تاکنون و در طول تاریخ سابقه نداشته که مراکز قانونی و دیپلماتیک یک کشور مورد هدف نظامی آن هم به این صورت قرار گیرد. صهیونیست‌ها که طی ماه‌های اخیر مردم بیگناه غزه و فلسطین را به خاک و خون کشیده‌اند، می‌خواهند منطقه را دچار چالش و آشوب نظامی کرده و دنیا را به یک بن‌بست سیاسی بکشانند.

اسرائیل می‌خواهد ایران را به جنگ فرسایشی بکشاند

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: قطعاً مقابله به مثل جمهوری اسلامی ایران با اسرائیل سر جای خودش است و به موقع انجام خواهد شد. اسرائیلی‌ها به دنبال جنگ افروزی بوده و می‌خواهند پای بسیاری از کشور‌های قدرتمند منطقه و به خصوص ایران را به جنگ فرسایشی خود بکشانند، اما بدانند که جمهوری اسلامی ایران به خوبی شرایط را مدیریت می‌کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اسرائیل مدت‌ها به ویژه در پی حوادث خونین اخیر در غزه به دنبال آن است تا به نوعی پای ایران را به طور مستقیم به یک جنگ تمام عیار بکشاند و بعد خودش را کنار بکشاند و ایران را در مقابل آمریکا قرار دهد؛ این راهبرد کاملاً سوخته و استراتژی آشکاری است که اسرائیلی‌ها دنبال می‌کنند، اما ایران تاکنون مدیریت خوبی نسبت به موضوع داشته است و در ادامه هم خواهد داشت.

مالکی تاکید کرد: صبر و متانت جمهوری اسلامی ایران به معنای عقب نشینی کشورمان از استراتژی پاسخ به اسرائیل نیست، بلکه به معنای مدیریت و کنترل شرایط از سوی ایران است و از سوی دیگر با این هدف است تا دنیا بیشتر متوجه خباثت‌های اسرائیلی‌ها شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره پیگیری حقوقی جنایات رژیم صهیونیستی در حمله به کنسولگری ایران، گفت: ایران، سوریه و سایر کشور‌های منطقه باید سریعاً نسبت به برگزاری اجلاسی مشترک در تهران یا دمشق به دلیل این کار خلاف عرف و قانون اسرائیل اقدام کنند.

مالکی با اشاره به اینکه روز قدس امسال بسیار مهم است و باید مردم همه کشور‌های مسلمان و حتی غیرمسلمان نسبت به دادخواهی و حمایت از مردم مظلوم فلسطین اقدام کنند، گفت: روز جهانی قدس که پیش رو داریم قطعاً نسبت به روز قدس سال‌های قبل متفاوت و باشکوه‌تر خواهد بود، چرا که دنیا با جنایت جدیدی از سوی رژیم صهیونیستی مواجه است.

وی متذکر شد: چندین ماه است که رژیم صهیونیستی از هیچ اقدام و حمله‌ای به مردم مظلوم فلسطین مضایقه نکرده و افکار عمومی را متأثر کرده است. بر این اساس، علاوه بر کشور‌های اسلامی، مردم کشور‌های غیراسلامی هم باید در راهپیمایی روز جهانی قدس حضور یافته و علیه رژیم صهیونیستی شعار دهند. در روز جهانی قدس امسال قطعاً حضور ملت‌های اسلامی نسبت به گذشته پرشورتر و پرمعناتر از قبل خواهد بود.

منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی