تیتر امروز

نسبت مردم با انتخابات و فضای حاکم بر رقابت‌ها
دیدارنیوز در برنامه "کنکاش" با حضور کارشناسان بررسی می‌کند:

نسبت مردم با انتخابات و فضای حاکم بر رقابت‌ها

"کنکاش" اسم برنامه جدیدی از "دیدارنیوز" با اجرای "حامد شجاعی" است، این برنامه قرار است به صورت نشست‌های تخصصی برگزار و منتشر شود، نخستین قسمت این برنامه امروز سه شنبه (بیست و نهم خرداد) منتشر...
تقی آزاد ارمکی: رئیس جمهور باید تنش زدایی کند/ جامعه به اجبار مسیر خودش را پیش می‌برد/ وظیفه دولت‌ها ساخت مسکن نیست
گفت‌وگوی دیدار در برنامه جامعه پلاس با یک جامعه شناس:

تقی آزاد ارمکی: رئیس جمهور باید تنش زدایی کند/ جامعه به اجبار مسیر خودش را پیش می‌برد/ وظیفه دولت‌ها ساخت مسکن نیست

جامعه پلاس در یکی دیگر از برنامه‌های خود میزبان تقی آزاد ارمکی، جامعه شناس و استاد دانشگاه بود، او در این گفت‌وگو که پیش از اعلام نتایج احراز صلاحیت‌ها انجام شد، شرایط کنونی جامعه را در مواجه...
تبعات جنگ غزه: مردم ایران به سلاح هسته‌ای گرایش پیدا کرده‌اند
از چشم جهان (۱۵۵)

تبعات جنگ غزه: مردم ایران به سلاح هسته‌ای گرایش پیدا کرده‌اند

حمید بهرامی، تحلیل‌گر مستقل در حوزه روابط بین‌الملل در مطلبی در رسانه میدل ایست مانیتور، به تبعات جنگ غزه و گرایش مردم ایران به سلاح هسته‌ای اشاره کرده که با ترجمه حمید رضا بابایی در دیدارنیوز...
عباس‌زاده مشکینی مطرح کرد

بررسی حوادث راسک و چابهار در مجلس بعد از تعطیلات

محمود عباس‌زاده مشکینی، عضو کمیسیون امنیت ملی اعلام کرد که بعد از تعطیلات، حادثه تروریستی خونین در راسک و چابهار در دستور کار کمیسیون امنیت ملی قرار خواهد گرفت.

کد خبر: ۱۶۳۴۷۲
۱۰:۵۰ - ۱۷ فروردين ۱۴۰۳

بررسی حوادثه راسک و چابهار در مجلس

دیدارنیوز: یک عضو کمیسیون امنیت ملی با اشاره به حادثه تروریستی راسک گفت: از روز یکشنبه که مجلس بعد از تعطیلات کار خودش را شروع می‌کند، بررسی این مساله در دستور کار کمیسیون امنیت ملی قرار خواهد گرفت.

محمود عباس‌زاده مشکینی، درباره حادثه تروریستی راسک و چابهار گفت: این اتفاق و اتفاقات مشابه نشان می‌دهد بحث امنیت شهروندان به ویژه در برخی از استان‌ها کماکان حل نشده است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به این‌که چنین اتفاقاتی عواملی دارد بیان کرد: این حادثه با سه موضوع ارتباط دارد؛ بحث اول به این بازمی‌گردد که کشور همسایه به این تروریست‌ها پناه می‌دهد. بحث دوم به گرو‌های تروریستی، حامیان بین‌المللی آنان و معقوله تروریسم بازمی‌گردد، متأسفانه جمهوری اسلامی ایران قربانی واقعی تروریسم است. بحث سوم هم به مدیریت داخلی کشور بازمی‌گردد که بخشی از ما بالاخره باید تدبیر کنیم که علت قضایا چیست.

وی با تاکید بر این‌که حوادث تروریستی در یک مثلث سه ضلعی تعریف می‌شوند، عنوان کرد: یک ماهیت و تشکیل گروه‌های تروریستی و مدنظر که بحث فرامرزی است. دو کشور مقابل که در خاک خودش آن‌ها را پناه می‌دهد و از خاک آن استفاده می‌کنند. بحث سوم هم بحث مدیریتی در داخل است و مسئولین داخل کشور و مربوطه باید پاسخگو باشند، البته این اضلاع بدون ارتباط با هم نیستند.

عباس‌زاده مشکینی با بیان این‌که باید خیلی جدی‌تر با پا‌کستان صحبت و برخورد کنیم، خاطر نشان کرد: گاهی اوقات نگرانی از دادن هزینه‌های بزرگ باعث می‌شود ما کاری که باید را به وقتش انجام دهیم نمی‌دهیم. برای دستاورد‌های بزرگ باید هزینه بزرگ هم بدهیم. باید در این مورد جدی جدی‌تر و قاطعانه‌تر با پاکستان بحث کنیم.

وی تاکید کرد: دولت و مجلس باید این مسئله را باید جدی‌تر بررسی کنند، البته صرفا هم جدی‌تر بررسی نکنند، بلکه برای پیدا کردن پاسخ مسئله را بررسی کنند. باید اولا مسئله را درست بررسی کنیم که موضوع چیست؟ و دوم هم پاسخ روشن مسئله را پیدا و اعمال کنیم.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: امیدوارم انشاالله از روز یکشنبه که مجلس بعد از تعطیلات کار خودش را شروع می‌کند، کمیسیون امنیت ملی این را در دستور کار خود قرار دهد و با توجه به ماهیت این کمیسیون مسئله در دستور کار قرار خواهد گرفت.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی