تیتر امروز

«جوانی جمعیت ایران» از رویا تا واقعیت
«دیدارنیوز» در گفت‌وگو با آسیب‌شناس اجتماعی بررسی می‌کند:

«جوانی جمعیت ایران» از رویا تا واقعیت

عضو هیات علمی دانشگاه علامه‌طباطبایی معتقد است تا زمانی که چالش‌های درمانی، آموزشی و رفاهی را حل نکنند نمی‌توان انتظار افزایش جمعیت داشت.
سیل غارتگر اومد، از تو رودخانه گذشت ...
دیدار آنچه در مشهد اتفاق افتاد را بررسی می‌کند

سیل غارتگر اومد، از تو رودخانه گذشت ...

چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت، مشهد، ساعت حدود دو بعدازظهر؛ باران شروع می‌شود، سیل می‌آید، ۹ نفر جان خود را از دست می‌دهند، اما مدیران شهری می‌گویند: آبگرفتگی بود نه سیل!.
هم تشکر می‌کنیم و هم حمایت!
افاضات اضافه

هم تشکر می‌کنیم و هم حمایت!

عوام‌الملک در هفته‌ای که گذشت به «حماسه» بزرگ اخیر در کشور اشاره کرده و گفته بابت این اتفاقات ما فقط باید متشکر باشیم و حمایت کنیم.
رهبری در پیاده کردن قانون همیشه جلوتر از همه مردم هستند

اسماعیل کوثری: اروپا و آمریکا از ما عقب افتاده‌اند

اسماعیل کوثری، نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: در مورد این ادعای جمهوریت که اروپا و آمریکا داشتند می‌خواهم محکم بگویم که از ما در این مسئله عقب افتاده‌اند و در بعد آزادی، رای دادن و انتخابات به لطف خدا جمهوریت اجرا شده و از این به بعد هم ادامه پیدا خواهد کرد و خود مردم هستند که نتیجه را مشخص می‌کنند.

کد خبر: ۱۶۳۳۲۲
۱۰:۵۹ - ۱۲ فروردين ۱۴۰۳

اسماعیل کوثری: اروپا و آمریکا از ما عقب افتاده‌اند

دیدارنیوز: نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: به لطف خدا از نظر جمهوریت هم اگر بگوییم در دنیا اول هستیم، اغراق نکرده‌ایم. در مورد این ادعای جمهوریت که اروپا و آمریکا داشتند می‌خواهم محکم بگویم که از ما در این مسئله عقب افتادند.

اسماعیل کوثری، نماینده مجلس در پاسخ به این سوال که با توجه به فرارسیدن دوازدهم فروردین روز جمهوری اسلامی از نظر شما تا چه اندازه جمهوریت مدنظر مردم در سال ۵۸ عملی شده است، گفت: در اصل باید بگوییم وقتی انقلاب به پیروزی رسید، بعد از انقلاب آمدیم جمهوریت و آن خط‌مشی سیاسی نظام که برخاسته از متن اسلام است را توأمان با حکومت اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران تشکیل دادیم. به لطف خدا از نظر جمهوریت هم اگر بگوییم در دنیا اول هستیم، اغراق نکردیم. به خاطر اینکه بدون استثنا در مدت ۴۵ سال اگر یک سال هم انتخابات نبوده، سال بعد از آن دو تا سه انتخابات انجام شده و این انتخابات‌ها هم توسط خود مردم انجام شده است.

وی افزود: در انتخابات ریاست‌جمهوری هر کدام از افراد مانند شهید رجایی و حضرت آقا و بعد از آن بنی‌صدر و آقای خاتمی و چهره‌های دیگر بودند. در بین نمایندگان مجلس شورای اسلامی و شورای اسلامی شهر‌ها و مجلس خبرگان رهبری هم این شکل ادامه داشته است. به لطف خدا آن چیزی که حضرت امام خمینی (ره) دقیقا مطرح کردند، تا به امروز در عمل هم توسط خود امام (ره) و هم مقام معظم رهبری ادامه پیدا کرده و تداوم داشته و اجرایی شده است. در مورد این ادعای جمهوریت که اروپا و آمریکا داشتند می‌خواهم محکم بگویم که از ما در این مسئله عقب افتادند و در بعد آزادی، رای دادن و انتخابات به لطف خدا جمهوریت اجرا شده و از این به بعد هم ادامه پیدا خواهد کرد و خود مردم هستند که نتیجه را مشخص می‌کنند.

کوثری در پاسخ به این سوال برای ادامه مسیر و تقویت مولفه‌های اصلی جمهوری اسلامی باید چه رفتاری در پیش گرفته شود، گفت: این مسیر تا به امروز تداوم داشته و از این به بعد هم حتما ادامه خواهد داشت. من این نکته را هم بگویم که همیشه ولایت به معنای واقعی‌اش آن چیزی که اعلام کرده عین همان را هم در عمل پیاده می‌کند. هرچیزی مردم رأی داده‌اند همان تعیین شده است به ویژه در انتخابات ریاست جمهوری.

وی تصریح کرد: در انتخابات ریاست جمهوری ما تا به حال نداشتیم که مردم به یک نفر رأی بدهند و رهبری چیز دیگری بگویند. به هیچ وجه چنین چیزی نبوده و قانون فصل‌الخطاب بوده است. در سال ۸۸ که در انتخابات ریاست جمهوری گفتند تقلب شده، حضرت آقا آمدند گفتند کسانی که این ادعا را دارند از راه قانونی وارد شوند. اما فتنه‌گران و فتنه‌هایی که از بیرون و داخل این موضوع را دنبال می‌کردند، باز هم نتوانستند ایرادی به انتخابات بگیرند؛ چراکه خود رهبری در پیاده کردن قانون همیشه جلوتر از همه مردم هستند.

منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی