تیتر امروز

حامد طاهری‌کیا: مردم به ظاهر ساده احمدی‌نژاد رای دادند/ محقق نشدن شعار
گفت‌وگوی دیدارنیوز در برنامه جامعه پلاس با یک جامعه شناس:

حامد طاهری‌کیا: مردم به ظاهر ساده احمدی‌نژاد رای دادند/ محقق نشدن شعار "به عقب برنمی‌گردیم" مردم را ناامید کرد/ اصلاح‌طلبان و اصولگریان از کارکرد تهی شده‌اند

برنامه جامعه پلاس در یکی دیگر از برنامه‌های خود یک مهمان، از طیف جامعه شناسان داشت، حامد طاهری کیا. او معتقد است: مردم دیگر امیدی به صندوق‌های رای ندارند.
انتخابات ۸ تیر؛ مناظره چهارم تمام شد/ درخواست زنگنه برای مناظره با جلیلی
خبرها و حواشی انتخابات ریاست جمهوری ایران

انتخابات ۸ تیر؛ مناظره چهارم تمام شد/ درخواست زنگنه برای مناظره با جلیلی

مصطفی پورمحمدی، مسعود پزشکیان، سعید جلیلی، علیرضا زاکانی، محمدباقر قالیباف و سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی شش نامزدی هستند که صلاحیت آن‌ها برای انتخابات ریاست جمهوری تایید شده است. امروز دوشنبه...
مناظره کامبیز مهدی‌زاده و حسن الله‌وردی نژاد
برنامه انتخاباتی دیدارنیوز؛ با حضور نمایندگان دو جریان سیاسی

مناظره کامبیز مهدی‌زاده و حسن الله‌وردی نژاد

در استودیو دیدارنیوز، میزبان دو فعال سیاسی از دو جریان اصولگرا و اعتدالی بودیم. کامبیز مهدی‌زاده از چهره‌های نزدیک به حسن روحانی و حسن الله‌وردی‌نژاد از جریان نیروهای انقلاب با هم درباره نقاط...
تکلیف پرسپولیس و استقلال چه شد؟

فقط ۲۵ روز دیگر؛ هیچ‌کس سرخابی‌ها را نمی‌خواهد!

یک رسانه حامی دولت سیزدهم مدعی شد که هیچ‌کس دو تیم مطرح استقلال و پرسپولیس «سرخابی‌های پایتخت» را نمی‌خواهد و مشکل مالکیت مشترک آنها همچنان ادامه دارد.

کد خبر: ۱۶۳۳۱۷
۰۹:۵۱ - ۱۲ فروردين ۱۴۰۳

هیچ‌کس سرخابی‌ها را نمی‌خواهد!

دیدارنیوز: با پیدا نشدن مشتری برای واگذاری سهام باشگاه پرسپولیس، مشکل مالکیت مشترک سرخابی‌ها همچنان به قوت خود باقی است.

به نقل از تسنیم، با وجود انتشار آگهی فروش ۵۱ درصد سهام باشگاه پرسپولیس در روز ۱۱ فروردین، اتفاقی که پیش‌بینی می‌شد رخ داد و هیچ خریداری پا پیش نگذاشت.

بعد از عملیات ناموفق واگذاری پرسپولیس به سازمان تأمین اجتماعی، صحبت از بانک‌های غیردولتی به میان آمد. نام بانک ملت برای خرید باشگاه پرسپولیس و بانک تجارت برای استقلال هم مطرح شد، اما آنچه در این مدت دیده شد، بی‌میلی محض بانک‌ها برای در اختیار گرفتن سهام دو تیم بزرگ پایتخت بود و بس.

بعد از اینکه موضوع واگذاری سرخابی‌ها به بانک‌ها مطرح شد، نخستین واکنش، منع بانک‌ها از بنگاهداری بود. با این حال حتی اگر موانع قانونی برطرف شود، باز هم نمی‌توان به واگذاری سرخابی‌ها به بانک‌ها یا نهاد‌های مشابه چندان امیدوار بود.

واقعیت این است که استقلال و پرسپولیس اگر چه از اسمی بزرگ برخوردارند، اما به همان اندازه با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می‌کنند.

هر مجموعه‌ای که این دو باشگاه را در اختیار بگیرد صد‌ها میلیارد تومان باید برای یک سال هزینه کند، اما در ازای چنین هزینه‌ای چه آورده‌ای خواهد داشت؟ بلیت‌فروشی؟ تبلیغات محیطی یا حق پخش تلویزیونی؟ پاسخ، «هیچ‌کدام» است.

کدام مجموعه دولتی، شبه‌دولتی یا خصوصی با چنین ارقامی می‌تواند برای خرید سرخابی‌ها پیش‌قدم شود و سودی هم نبرد؟ پرسپولیس و استقلال را بخرد، زیر ذره‌بین برود و سودی هم نکند و ضرر بدهد؟

باید پذیرفت تا شرایط همین‌گونه است استقلال و پرسپولیس در واگذاری با چالش بسیار جدی روبه‌رو خواهند شد.

طبق آگهی منتشر شده، فرآیند واگذاری استقلال قرار است ۲۱ فروردین انجام شود، اما بانک تجارت همانند بانک ملت تاکنون رغبتی برای خرید سهام این باشگاه از خود نشان نداده است.

مالکیت مشترک استقلال و پرسپولیس کماکان مشکل بزرگ این دو باشگاه برای کسب مجوز حرفه‌ای است و باید دید در نهایت این مشکل چگونه حل خواهد شد.

دو باشگاه تا ۱۱ فروردین برای پرداخت و تعیین تکلیف بدهی‌ها فرصت داشتند و گفته می‌شود مشکل مالکیت مشترک نیز باید تا ۵ اردیبهشت برطرف شود، یعنی ۲۵ روز دیگر. آیا تا آن تاریخ مشکل سرخابی‌ها حل می‌شود؟ با این اوضاع و احوال بعید است!

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی