تیتر امروز

تغییر احکام‌ اجتماعی از منظر دین عقلایی؛ پروژه اتمام یافته یا شروع یک پروسه اصلاحی مادام العمر؟
اولین برنامه دیدار اندیشه با حضرت آیت الله ایازی

تغییر احکام‌ اجتماعی از منظر دین عقلایی؛ پروژه اتمام یافته یا شروع یک پروسه اصلاحی مادام العمر؟

در اولین برنامه «دیدار اندیشه»، حسین جعفری به شهر قم رفته و گفتگویی جالب و شنیدنی با آیت الله ایازی از مدرسین و محققین و اندیشه ورزان حوزه علمیه در قم داشته، که در ادامه می‌خوانید.
یکشنبه طوفانی در آئینه رسانه‌ها
مطبوعات جهان درباره سقوط بالگرد حامل رئیسی و همراهان چه گفتند

یکشنبه طوفانی در آئینه رسانه‌ها

سانحه سقوط منجر به درگذشت حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی و همراهان، علاوه بر انتظار حدود ده ساعته و واکنش‌های داخلی، بازخورد خبری در سطح جهان را هم به دنبال داشت
اندیشکده آمریکایی: برای پیروزی در جنگ اوکراین، باید نخست پنج مساله راهبردی را حل و فصل کرد (قسمت پایانی)
از چشم جهان (۱۵۱)

اندیشکده آمریکایی: برای پیروزی در جنگ اوکراین، باید نخست پنج مساله راهبردی را حل و فصل کرد (قسمت پایانی)

در قسمت اول مقاله «اندیشکده آمریکایی: برای شکست روسیه در جنگ اوکراین، باید نخست پنج مساله راهبردی را حل و فصل کرد» به دو مساله اشاره شد و در این مطلب، سه مساله راهبردی دیگر و پایانی را می‌خوانید.
عملکرد کلی تیم ملی در جام ملت‌ها راضی‌کننده نبود

انتقاد یک روزنامه از قلعه‌نویی؛ مردم هنوز ناراضی هستند!

روزنامه خبرورزشی در نقد اظهارات امیر قلعه‌نویی، سرمربی تیم ملی پس از دیدار با ترکمنستان نوشت: «نه آقای قلعه‌نویی! تیم ملی از دیرباز محبوب مردم بوده، اما حضور و اشتیاق مردم برای حمایت از تیم ملی در بازی با ترکمنستان به معنی رضایت مردم از شکست در برابر قطر نبوده است! درست که ما ژاپن را شکست دادیم و همه مردم این نمایش و پیروزی در برابر رقیب سنتی را تحسین کردند، اما شکست در برابر قطر دردآور بود و هنوز هم خیلی‌ها حسرت ناکامی در این دیدار را می‌خورند.»

کد خبر: ۱۶۳۱۱۹
۱۸:۰۵ - ۰۶ فروردين ۱۴۰۳

انتقاد یک روزنامه از قلعه‌نویی؛ مردم هنوز ناراضی هستند!

دیدارنیوز: حضور تماشاگران تیم ملی در استادیوم آزادی برای تماشای بازی تیم ملی در برابر ترکمنستان موجب تعجب کادر فنی تیم ملی و بازیکنان شد.

روزنامه خبرورزشی نوشت: «از آن‌جایی که ترکمنستان حریف قدری برای تیم ملی به حساب نمی‌آمد، تصور نمی‌شد تماشاگران زیادی برای تماشای بازی تیم ملی دربرابر این کشور به استادیوم آزادی بیایند، اما این اتفاق صورت گرفت تا هم بازیکنان و هم کادر فنی تیم ملی ذوق‌زده شوند و آن را به صراحت بر زبان بیاورند که البته این رفتار صادقانه قابل تحسین است.

اشتیاق مردم برای تماشای بازی تیم ملی و حضور در استادیوم آزادی موجب شد تا امیر قلعه‌نویی به نوعی این حضور را به نفع خود و تیم ملی مصادره کند. او در بخشی از مصاحبه‌اش گفت: این حضور نشان داد مردم از تیم ملی راضی هستند و خیلی از حرف‌هایی که می‌زنند درست نیست و مردم تیم ملی را دوست دارند.

منظور امیر قلعه‌نویی صحبت منتقدین بود که به عملکرد سینوسی تیم ملی در جام ملت‌های آسیا اختصاص داشت و نقد‌ها بعد از شکست تیم ملی در برابر قطر و نرسیدن به دیدار پایانی جام ملت‌ها به اوج خود رسید و بیشتر این نقد‌ها از سوی کسانی مطرح شد که در این فوتبال برای خود چهره موجهی هستند که یکی از آن‌ها ابراهیم قاسمپور بود.

نه آقای قلعه‌نویی! تیم ملی از دیرباز محبوب مردم بوده، اما حضور و اشتیاق مردم برای حمایت از تیم ملی در بازی با ترکمنستان به معنی رضایت مردم از شکست در برابر قطر نبوده است! درست که ما ژاپن را شکست دادیم و همه مردم این نمایش و پیروزی در برابر رقیب سنتی را تحسین کردند، اما شکست در برابر قطر دردآور بود و هنوز هم خیلی‌ها حسرت ناکامی در این دیدار را می‌خورند. ایضا مردم فراموش نکردند ما سوریه را در ضربات پنالتی شکست دادیم و با یک گل از سد هنگ‌کنگ عبور کردیم...

اگر امیر قلعه‌نویی بر این باور باشد که مردم از تیم ملی راضی اند و حضور آن‌ها در استادیوم آزادی را صرفا به عملکرد تیم خود نسبت دهد، اولین ضربه را به خود و تیم ملی زده و بی‌شک این تیم در ادامه مسیر دستاوردی برای فوتبال ایران نخواهد داشت، هرچند به جام جهانی صعود کند که خیلی هم سهل است.

ژاپن را شکست دادیم و خوب بازی کردیم، این درست؛ در برابر ترکمنستان هم می‌توان ادعا کرد شکل بازی تیم ملی قابل تحسین بوده، اما عملکرد کلی تیم ملی در جام ملت‌ها راضی‌کننده نبود. ما در برابر قطر شکست خوردیم و جام قهرمانی را از دست دادیم و این حالاحالا‌ها ناراحت‌کننده است؛ اصولا کدام طرفدار است که از شکست راضی باشد؟ کره‌ای‌ها هنوز به واسطه شکست در جام ملت‌ها و ازدست‌دادن جام قهرمانی ضمن عذرخواهی به ملت خود نوید می‌دهند که در آینده بیشتر تلاش خواهند کرد تا میزان تاثر خود را از حذف تیم ملی‌شان نشان دهند، اما ما اذعان می‌کنیم که مردم از تیم کشورشان راضی اند! این یک اشتباه محض و یک خودزنی بزرگ است.»

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی