تیتر امروز

تغییر احکام‌ اجتماعی از منظر دین عقلایی؛ پروژه اتمام یافته یا شروع یک پروسه اصلاحی مادام العمر؟
اولین برنامه دیدار اندیشه با حضرت آیت الله ایازی

تغییر احکام‌ اجتماعی از منظر دین عقلایی؛ پروژه اتمام یافته یا شروع یک پروسه اصلاحی مادام العمر؟

در اولین برنامه «دیدار اندیشه»، حسین جعفری به شهر قم رفته و گفتگویی جالب و شنیدنی با آیت الله ایازی از مدرسین و محققین و اندیشه ورزان حوزه علمیه در قم داشته، که در ادامه می‌خوانید.
یکشنبه طوفانی در آئینه رسانه‌ها
مطبوعات جهان درباره سقوط بالگرد حامل رئیسی و همراهان چه گفتند

یکشنبه طوفانی در آئینه رسانه‌ها

سانحه سقوط منجر به درگذشت حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی و همراهان، علاوه بر انتظار حدود ده ساعته و واکنش‌های داخلی، بازخورد خبری در سطح جهان را هم به دنبال داشت
اندیشکده آمریکایی: برای پیروزی در جنگ اوکراین، باید نخست پنج مساله راهبردی را حل و فصل کرد (قسمت پایانی)
از چشم جهان (۱۵۱)

اندیشکده آمریکایی: برای پیروزی در جنگ اوکراین، باید نخست پنج مساله راهبردی را حل و فصل کرد (قسمت پایانی)

در قسمت اول مقاله «اندیشکده آمریکایی: برای شکست روسیه در جنگ اوکراین، باید نخست پنج مساله راهبردی را حل و فصل کرد» به دو مساله اشاره شد و در این مطلب، سه مساله راهبردی دیگر و پایانی را می‌خوانید.

۳ شرط برای ورود دارو به فهرست دارویی کشور

نازیلا یوسفی، دبیر کارگروه بررسی و تدوین فهرست دارویی سازمان غذا و دارو می‌گوید که دارا بودن تاییدیه معتبر بین المللی، مزیت درمانی و هزینه اثربخشی، ۳ شرط ورود دارو به فهرست دارویی کشور هستند.

کد خبر: ۱۶۳۰۸۷
۲۱:۱۰ - ۰۵ فروردين ۱۴۰۳

شروط ورود دارو به فهرست دارویی کشور چیست؟

دیدارنیوز: دبیر کارگروه بررسی و تدوین فهرست دارویی سازمان غذا و دارو دارا بودن تاییدیه معتبر بین المللی، مزیت درمانی و هزینه اثربخشی را شروط ورود دارو به فهرست دارویی کشور اعلام کرد.

دکتر نازیلا یوسفی با اشاره به استفاده حداکثری از نظرات تخصصی و کارشناسی در فرآیند ورود دارو‌ها به فهرست دارویی کشور گفت: هم افزایی متخصصان برای معرفی مولکول‌های جدید مناسب به بازار دارویی کشور در سال ۱۴۰۲ با برگزاری ۱۷ کمیته بالینی با حضور پزشکان، متخصصان و اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها در زمینه‌های مختلف ازجمله گوارش، اورولوژی، نفرولوژی، عفونی، درد، مراقبت‌های ویژه، زنان و زایمان، پوست، روماتولوژی، هماتولوژی و آنکولوژی، ریه، غدد، مغز و اعصاب انجام شد.

وی همچنین از برگزاری ۱۷ کمیته اقتصاد دارو با متخصصان و اعضای هیات علمی اقتصاد و مدیریت دارو خبر داد و افزود: با بررسی دقیق ابعاد مختلف دارو‌های پیشنهادی به دبیرخانه کارگروه بررسی و تدوین، دارو‌هایی وارد فهرست دارویی کشور شدند.

به نقل از وبدا، یوسفی در پایان گفت: این دارو‌ها باید علاوه بر داشتن تاییدیه‌های معتبر بین المللی، دارای مزیت درمانی در نظام سلامت ایران و با قیمتی هزینه اثربخش به نظام دارویی کشور پیشنهاد شده باشند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی