تیتر امروز

تغییر احکام‌ اجتماعی از منظر دین عقلایی؛ پروژه اتمام یافته یا شروع یک پروسه اصلاحی مادام العمر؟
اولین برنامه دیدار اندیشه با حضرت آیت الله ایازی

تغییر احکام‌ اجتماعی از منظر دین عقلایی؛ پروژه اتمام یافته یا شروع یک پروسه اصلاحی مادام العمر؟

در اولین برنامه «دیدار اندیشه»، حسین جعفری به شهر قم رفته و گفتگویی جالب و شنیدنی با آیت الله ایازی از مدرسین و محققین و اندیشه ورزان حوزه علمیه در قم داشته، که در ادامه می‌خوانید.
یکشنبه طوفانی در آئینه رسانه‌ها
مطبوعات جهان درباره سقوط بالگرد حامل رئیسی و همراهان چه گفتند

یکشنبه طوفانی در آئینه رسانه‌ها

سانحه سقوط منجر به درگذشت حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی و همراهان، علاوه بر انتظار حدود ده ساعته و واکنش‌های داخلی، بازخورد خبری در سطح جهان را هم به دنبال داشت
اندیشکده آمریکایی: برای پیروزی در جنگ اوکراین، باید نخست پنج مساله راهبردی را حل و فصل کرد (قسمت پایانی)
از چشم جهان (۱۵۱)

اندیشکده آمریکایی: برای پیروزی در جنگ اوکراین، باید نخست پنج مساله راهبردی را حل و فصل کرد (قسمت پایانی)

در قسمت اول مقاله «اندیشکده آمریکایی: برای شکست روسیه در جنگ اوکراین، باید نخست پنج مساله راهبردی را حل و فصل کرد» به دو مساله اشاره شد و در این مطلب، سه مساله راهبردی دیگر و پایانی را می‌خوانید.

سردار رادان: تلاش خرابکاران ناکام ماند

سردار احمدرضا رادان، فرمانده کل انتظامی کشور گفت: با شجاعت و هوشیاری مرزبانان غیور ما شب گذشته تلاش کسانی که قصد داشتند به مرز نفوذ کنند ناکام ماند و به شدت با آن‌ها برخورد شد.

کد خبر: ۱۶۳۰۸۲
۱۸:۳۳ - ۰۵ فروردين ۱۴۰۳

سردار رادان: تلاش خرابکاران ناکام ماند

دیدارنیوز: فرمانده کل انتظامی کشور گفت: خوشبختانه با شجاعت و هوشیاری مرزبانان غیور ما شب گذشته تلاش کسانی که قصد داشتند به مرز نفوذ کنند، ناکام ماند و به شدت با آن‌ها برخورد شد.

سردار احمدرضا رادان در حاشیه قرارگاه تآمین نظم و امنیت نوروز ۱۴۰۳ در فرماندهی انتظامی استان اصفهان ضمن تبریک سال نو به هموطنان و کارکنان زحمت کش انتظامی در سراسر کشور اظهارکرد: سال جدید دو بهار طبیعت و بهار قرآن با یکدیگر درآمیخته شده تا ان شاءالله روح و جسم مردم را با هم طراوت کند.

وی درخصوص انجام مأموریت‌های نوروزی پلیس در کشور گفت: خوشبختانه همکاران ما از مرز تا به شهر و از شهر تا به روستا و از روستا تا جاده‌ها مشغول انجام مأموریت هستند و تاکنون بالغ بر ۲۴۹ میلیون تردد بین استانی از اول طرح نوروزی انجام شده که نشان از میل بالای مردم به سفر دارد.

فرمانده کل انتظامی کشور با اشاره به این که متأسفانه در طول این مدت ۴۱۷ نفر از هموطنان ما به دلیل عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی جان خود را از دست داده اند و شیرینی سفر، نوروز و ماه رمضان را به کام خود و خانواده هایشان تلخ و تلخ‌تر کردند، تصریح کرد: این رقم بسیار بسیار زیاد است و بخش قابل توجهی از این تلفات می‌توانست با رعایت قوانین و مقررات اتفاق نیفتد که متأسفانه انجام نشد.

رادان خواب آلودگی، بی توجهی به جلو، سرعت غیرمجاز و انحراف به چپ را از دلایل عمده این میزان تلفات در جاده‌ها عنوان کرد و از هموطنان خواست از امروز که موج دوم سفر‌ها شروع شده و تقریبا همه جاده‌های کشور اعم از جاده‌های شمالی، مرکزی و غربی مملو از مسافر و تردد و حرکت است، با رعایت قوانین و توجه و هوشیاری بیشتر، شیرینی سفر را در جاده هم ببینند و از جاده هم لذت ببرند.

وی اشاره‌ای هم به تلاش و زحمات مرزبانان دلیر کشور داشت و گفت: خوشبختانه با شجاعت و هوشیاری مرزبانان غیور ما شب گذشته تلاش کسانی که قصد داشتند به مرز نفوذ کنند ناکام ماند و به شدت با آن‌ها برخورد شد.

فرمانده انتظامی کل کشور با بیان این که الحمدالله در حوزه مقابله و پیشگیری از سرقت هم کار‌های خوبی در حال انجام است و در حال حاضر شاهد کاهش وقوع سرقت و افزایش کشف هستیم، اظهار امیدواری کرد که با کامل شدن اجرای طرح پابند‌های الکترونیکی در سال ۱۴۰۳ این حلقه مهم را تکمیل کنیم.

وی درخصوص مسیر‌هایی که بیشترین تصادفات را داشته اند نیز اظهارکرد: بیشتر تلفات ما در جاده امام رضا، جاده‌های شمالی، جاده‌های مسیر مرکز به سمت شمال غرب و شمال شرق بوده است و استان اصفهان نیز با توجه به این که از معدود استان‌هایی است که هم مسافر پذیر هست و مسافران زیادی از این استان به سایر نقاط کشور سفر می‌کنند و از طرفی با توجه به طولانی بودن مسیر اتوبان‌ها و جاده‌ای این استان، متاسفانه در حوزه راه‌های اصفهان نیز شاهد افزایش تصادف و تلفات جاده‌ای بوده ایم که بخشی از این ۴۱۷ فوتی در جاده‌ها مربوط به استان اصفهان است.

فرمانده کل انتظامی کشور درباره مأموریت‌های فرماندهی انتظامی کشور گفت: در سال جدید شش اولویت را در دستور کار خود قرار داده ایم. موضوع معیشت کارکنان یکی از اولویت‌های مهم ما به شمار می‌آید و ان شاءالله بتوانیم با تکمیل منازل سازمانی بخش عمده‌ای از دغدغه‌های آن‌ها را برطرف کنیم.

به نقل از خبرگزاری پلیس، رادان از دیگر اولویت‌های پلیس در سال جدید را برخورد با سارقان دانست و خاطر نشان کرد: برخورد قاطع و قانونی با اراذل و اوباش و دستگیری اتباع غیر مجاز نیز از ماموریت‌ها و برنامه‌های پلیس در تداوم دیگر ماموریت‌های این فرماندهی در سال جدید خواهد بود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی