تیتر امروز

تغییر احکام‌ اجتماعی از منظر دین عقلایی؛ پروژه اتمام یافته یا شروع یک پروسه اصلاحی مادام العمر؟
اولین برنامه دیدار اندیشه با حضرت آیت الله ایازی

تغییر احکام‌ اجتماعی از منظر دین عقلایی؛ پروژه اتمام یافته یا شروع یک پروسه اصلاحی مادام العمر؟

در اولین برنامه «دیدار اندیشه»، حسین جعفری به شهر قم رفته و گفتگویی جالب و شنیدنی با آیت الله ایازی از مدرسین و محققین و اندیشه ورزان حوزه علمیه در قم داشته، که در ادامه می‌خوانید.
یکشنبه طوفانی در آئینه رسانه‌ها
مطبوعات جهان درباره سقوط بالگرد حامل رئیسی و همراهان چه گفتند

یکشنبه طوفانی در آئینه رسانه‌ها

سانحه سقوط منجر به درگذشت حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی و همراهان، علاوه بر انتظار حدود ده ساعته و واکنش‌های داخلی، بازخورد خبری در سطح جهان را هم به دنبال داشت
اندیشکده آمریکایی: برای پیروزی در جنگ اوکراین، باید نخست پنج مساله راهبردی را حل و فصل کرد (قسمت پایانی)
از چشم جهان (۱۵۱)

اندیشکده آمریکایی: برای پیروزی در جنگ اوکراین، باید نخست پنج مساله راهبردی را حل و فصل کرد (قسمت پایانی)

در قسمت اول مقاله «اندیشکده آمریکایی: برای شکست روسیه در جنگ اوکراین، باید نخست پنج مساله راهبردی را حل و فصل کرد» به دو مساله اشاره شد و در این مطلب، سه مساله راهبردی دیگر و پایانی را می‌خوانید.

آمار بازدید از اماکن تاریخی اعلام شد

عزت‌الله ضرغامی، وزیر میراث فرهنگی و گردشگری آمار تجمیعی بازدیدکنندگان از ۲۵۹ موزه، پایگاه و بنای تاریخی را یک میلیون و ۱۷۷ هزار و ۳۷۵ نفر اعلام کرد.

کد خبر: ۱۶۳۰۳۹
۱۸:۴۷ - ۰۴ فروردين ۱۴۰۳

آمار بازدید از اماکن تاریخی اعلام شد

دیدارنیوز: وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آمار تجمیعی بازدیدکنندگان از ۲۵۹ موزه، پایگاه و بنای تاریخی را یک میلیون و ۱۷۷ هزار و ۳۷۵ نفر اعلام کرد و گفت: خوشبختانه مشکلی در سفر‌های نوروزی امسال نداشتیم.

سیدعزت‌الله ضرغامی در شبکه ایکس (توئیتر)، آمار تجمیعی از ۲۵۹ موزه، پایگاه و بنای تاریخی تا پایان سومین روز فروردین ماه ۱۴۰۳ را یک میلیون و ۱۷۷ هزار و ۳۷۵ نفر اعلام کرد و نوشت: حافظیه، تخت جمشید، سعدیه، سعدآباد و باغ فین، رتبه‌های اول تا پنجم را داشتند.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی همچنین در جلسه ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر که با حضور سیدابراهیم رئیسی ـ رئیس‌جمهوری ـ در معاونت گردشگری برگزار شد، با اشاره به گزارش‌های ارائه‌شده از سوی استانداران و نمایندگان دستگاه‌های عضو ستاد خدمات سفر، اظهار کرد: «خوشبختانه شرایط بسیار خوبی در سطح جامعه حاکم است. مردم عزیز ایران علاوه بر پاسداشت نوروز باستانی، تمامی شئونات ماه مبارک رمضان را گرامی می‌دارند و خوشبختانه مشکلی در سفر‌های نوروزی امسال نداشتیم.»

ضرغامی همچنین به برنامه تحویل سال در مراکز فرهنگی تاریخی و اماکن مذهبی اشاره کرد و افزود: «امسال خوشبختانه هم در مراکز فرهنگی تاریخی و نیز در مراکز مذهبی و زیارتی، برنامه تحویل سال به خوبی و با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شد. در لحظه تحویل سال علاوه‌بر اجرای برنامه در حرم مطهر رضوی و سایر اماکن مقدس در ایران، در اماکن تاریخی نیز این برنامه به خوبی اجرا شد به گونه‌ای که در حافظیه ۳۰ هزار نفر مشارکت داشتند و در فضایی معنوی سال نو را تحویل کردند و خوشبختانه هیچ مشکلی نداشتیم و به آثار تاریخی نیز آسیبی وارد نشده است.»

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همچنین گفت: «برگزاری مراسم سال تحویل در مراکز فرهنگی تاریخی و اماکن مذهبی مانور نظم بود و نشان می‌دهد که نوروز با مفاهیم ارزشی و دینی مردم خوب ما گره خورده است.»

منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی