تیتر امروز

کیانوش جهانپور:تداوم مهاجرت متخصصان، یعنی از بین رفتن ساختار نظام پزشکی/تولیدکنندگان داخلی سرخورده شدند/خبر جلوگیری از واردات واکسن کرونا کذب محض بود
گفت و گوی دیدار در برنامه جامعه پلاس با سخنگوی پیشین وزارت بهداشت:

کیانوش جهانپور:تداوم مهاجرت متخصصان، یعنی از بین رفتن ساختار نظام پزشکی/تولیدکنندگان داخلی سرخورده شدند/خبر جلوگیری از واردات واکسن کرونا کذب محض بود

جامعه پلاس در یکی دیگر از برنامه‌های خود به میزبان دکتر کیانوش جهانپور، سخنگوی پیشین وزارت بهداشت بود، او از هجمه‌های خبرهای فیک و فشار‌های زیاد در دوران کرونا گفت.
تغییر احکام‌ اجتماعی از منظر دین عقلایی؛ پروژه اتمام یافته یا شروع یک پروسه اصلاحی مادام العمر؟
اولین برنامه دیدار اندیشه با حضرت آیت الله ایازی

تغییر احکام‌ اجتماعی از منظر دین عقلایی؛ پروژه اتمام یافته یا شروع یک پروسه اصلاحی مادام العمر؟

در اولین برنامه «دیدار اندیشه»، حسین جعفری به شهر قم رفته و گفتگویی جالب و شنیدنی با آیت الله ایازی از مدرسین و محققین و اندیشه ورزان حوزه علمیه در قم داشته، که در ادامه می‌خوانید.
یکشنبه طوفانی در آئینه رسانه‌ها
مطبوعات جهان درباره سقوط بالگرد حامل رئیسی و همراهان چه گفتند

یکشنبه طوفانی در آئینه رسانه‌ها

سانحه سقوط منجر به درگذشت حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی و همراهان، علاوه بر انتظار حدود ده ساعته و واکنش‌های داخلی، بازخورد خبری در سطح جهان را هم به دنبال داشت

آماری از فوتی‌های تصادفات تا ۳ فروردین

حسن مومنی، رئیس پلیس راه راهور فراجا درباره تعداد فوتی‌های تصادفات نوروزی تا سوم فروردین ۱۴۰۳ گفت: در کل محور‌های کشور از ابتدای طرح نوروزی تا کنون (۲۴ اسفند تا ۳ فروردین) متاسفانه ۳۷۳ نفر از هموطنان بر اثر تصادف جان خود را از دست داده‌اند.

کد خبر: ۱۶۳۰۳۲
۱۷:۰۹ - ۰۴ فروردين ۱۴۰۳

آماری از فوتی‌های تصادفات تا چهارم فروردین

دیدارنیوز: رئیس پلیس راه راهور فراجا با بیان اینکه ۴۴ درصد از تصادفات منجر به فوت و جرح، به دلیل عدم توجه به جلو است، گفت: می‌طلبد رانندگان با آمادگی جسمانی، استراحت کامل و بستن کمربند ایمنی رانندگی کنند تا شاهد حوادث دلخراش در سطح کشور نباشیم.

سردار حسن مومنی با حضور در صحنه حادثه واژگونی اتوبوس در محوز مرودشت گفت: نکته قابل ذکر این است که ما بار‌ها از هموطنان و رانندگان خواهش کردیم که به حالت خستگی و خواب آلودگی رانندگی نکنند، ولی باز اینجا مراعات نشد و نکته مهمتر اینکه تذکر دادیم که حتما باید سرنشینان از کمربند ایمنی استفاده کنند.

وی افزود: اگر این سرنشینان عزیز از کمربند ایمنی استفاده کرده بودند قطعا این اتفاق تلخ برایشان نمی‌افتاد. یعنی حادثه طوری بود به دلیل نبستن کمربند ایمنی سرنشینان به زیر اتوبوس پرت شدند.

رئیس پلیس راه راهور فراجا با توصیه به رانندگان مبنی بر رعایت قوانین و مقررات رانندگی، ادامه داد: با توجه به شرایط جوی و شدت بارش باران‌ها در روز‌های آینده، می‌طلبد رانندگان ضمن مدیریت سفر، عجله و شتاب را کنار بگذارند و با رفتار خوب ترافیکی و صبر و حوصله، نوروزی پر نشاط را برای خود و دیگران به ارمغان بیاورند.

مومنی تصریح کرد: در کل محور‌های کشور از ابتدای طرح نوروزی تا کنون (۲۴ اسفند تا ۳ فروردین) متاسفانه ۳۷۳ نفر از هموطنان بر اثر تصادف جان خود را از دست داده‌اند.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه در این ایام ۱۰ هزار و ۵۰۰ نفر از شهروندان نیز مجروح شده‌اند، گفت: این آمار به دلیل اینکه تعدادی از مصدومین حالشان مساعد نیست و در بیمارستان‌ها بستری هستند، می‌تواند تبدیل به فوتی شود و آمار افزایش پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه این آمار‌ها واقعا نگران کننده است، اظهار داشت: حدود ۱۵ درصد از این مجروحان معلول می‌شوند که امیدواریم هستیم رانندگان عزیز قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند تا بدون حادثه و اتفاق خاصی به محل زندگی خودشان برسند و شاهد این چنین آمار تلخ کننده نباشیم.

مومنی با اشاره به اینکه ۳۰ درصد از تصادفات بر اثر واژگونی ناشی از تخطی از سرعت مطمئنه و خستگی و خواب آلودگی است، به رانندگانی که قصد سفر دارند، توصیه کرد: ضروری است پس از هر دو ساعت رانندگی، ۱۵ الی ۲۰ دقیقه استراحت کنند.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی