تیتر امروز

سانحه هوایی ورزقان؛ عزای عمومی در ترکیه، آمریکا تسلیت گفت/ عزاداری در مشهد +ویدیو
سقوط دردناک بالگرد ابراهیم رئیسی در آذربایجان شرقی

سانحه هوایی ورزقان؛ عزای عمومی در ترکیه، آمریکا تسلیت گفت/ عزاداری در مشهد +ویدیو

روز یکشنبه ۳۰ اردیبهشت‌ماه، بالگرد حامل ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور و حسین امیرعبداللهیان، وزیرخارجه در آذربایجان شرقی دچار سانحه شد و صبح روز دوشنبه رئیس جمعیت هلال احمر از پیدا شدن لاشه بالگرد...
ابراهیم رئیسی تلاش می‌کرد دولتی فراجناحی باشد/امیرعبداللهیان «شهید قدس» است
«دیدارنیوز» در گفت‌وگو با «کنعانی‌مقدم» واقعه شهادت رییس‌جمهوری و هیات همراه را بررسی می‌کند:

ابراهیم رئیسی تلاش می‌کرد دولتی فراجناحی باشد/امیرعبداللهیان «شهید قدس» است

یکی از سیاستمداران در گفت‌وگو با دیدار معتقد است که رییسی با جمع کردن منتقدان و موافقان زیر یک سقف تلاش می‌کرد فراجناحی باشد.
اندیشکده آمریکایی: برای شکست روسیه در جنگ اوکراین، باید نخست پنج مساله راهبردی را حل و فصل کرد(قسمت اول)
از چشم جهان (۱۵۰)

اندیشکده آمریکایی: برای شکست روسیه در جنگ اوکراین، باید نخست پنج مساله راهبردی را حل و فصل کرد(قسمت اول)

تازه‌ترین بسته حمایتی در حوزه امنیت ملی آمریکا در قبال اوکراین، که در آوریل امسال تصویب شد، به دولت جو بایدن رئیس جمهور آمریکا اجازه می‌دهد، برای ادامه حمایت از اوکراین علیه تجاوز روسیه، به تولید...
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور خبر داد

تنش و بحران آبی در ۳۱۹ شهر ایران

هاشم امینی، مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور اعلام کرد که نزدیک به ۳۱۹ شهر دارای تنش و بحران آبی هستند.

کد خبر: ۱۶۳۰۲۴
۱۳:۰۴ - ۰۴ فروردين ۱۴۰۳

تنش و بحران آبی در ۳۱۹ شهر ایران

دیدارنیوز: مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: بر اساس آخرین گزارش بارش‌های محقق شده از ابتدای پاییز سال ۱۴۰۲ نزدیک به ۳۱۹ شهر دارای تنش و بحران آبی هستند.

هاشم امینی با اشاره به اینکه تاکنون ۲۹ پروژه فاضلاب به ظرفیت ۵۸۴ هزار مترمکعب در شبانه روز برای جمعیت ۳.۷ میلیون نفر در مدار بهره برداری قرار گرفته است بیان کرد: با برنامه ریزی انجام شده و به ثمر رسیدن تدریجی این طرح‌‎ها، پیش‌بینی می‌‎شود شاخص بهره‌مندی جمعیت شهری کشور از خدمات مدرن فاضلاب به ۵۶.۶۴ درصد در پایان سال ۱۴۰۳ افزایش یابد.

مدیرعامل شرکت مهندسی آبفای کشور با بیان اینکه با اجرای طرح جهاد آبرسانی از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون مشکلات تأمین آب تعداد ۵۰۰۰ روستا با جمعیت ۲.۶۶ میلیون نفر معادل ۱۲ درصد جمعیت روستا‌های کشور برطرف شده است، افزود: قبل از دولت سیزدهم ۵۷ درصد روستا‌های کشور دارای تنش آبی بودند که بعد از استقرار این دولت به ۴۵ درصد کاهش یافته است.

وی ادامه داد: از ابتدای سال جدید عملیات اجرایی طرح جهاد آبرسانی برای ۵ هزار روستا با جمعیت بیش از ۲ میلیون نفر انجام می‌شود.

امینی با اشاره به اینکه از ابتدای تشکیل شرکت‌های آب و فاضلاب تا پایان سال ۱۴۰۱ اجرای ۱۴۶۵۷۰ کیلومتر خطوط انتقال، ۲۱.۶ میلیون مترمکعب مخازن، ۸۶۳۰ باب ایستگاه پمپاژ و ۱۶۹ واحد تصفیه‌خانه با مجموع ظرفیت ۱۵.۷ میلیون مترمکعب در شبانه روز به انجام رسیده است، تصریح کرد: در دولت سیزدهم مقرر شده تا ۲۵ پروژه آبرسانی شهری با ظرفیت ۱۳.۳ مترمکعب بر ثانیه در قالب احداث ۹ تصفیه‌خانه آب به ظرفیت ۳.۳ مترمکعب بر ثانیه و ۲۲۰ کیلومتر خطوط انتقال برای جمعیت ۵.۷ میلیون نفر ایجاد شود که تاکنون ۱۴ پروژه آبرسانی به ظرفیت ۸.۴ مترمکعب بر ثانیه تأمین شده که بیش از ۳ میلیون نفر از آب شرب پایدار بهره‌مند شده‌اند.

مدیرعامل شرکت مهندسی آبفای کشور یکی از ثمره‌های تشکیل شرکت‌های آب و فاضلاب را نهضت ایجاد زیرساخت‌های جمع‌آوری و تصفیه فاضلاب در کشور و جبران بخش قابل توجهی از عقب ماندگی‌های پیشین کشور در این زمینه دانست و گفت: پس از گذشت بیش از سی سال از استقرار و شروع به کار شرکت‌های آب و فاضلاب، اجرای ۷۴ هزار کیلومتر شبکه جمع‌آوری و خطوط انتقال و ۲۶۴ واحد تصفیه‌خانه با مجموع توان اسمی ۵.۸ میلیون مترمکعب در شبانه روز به انجام رسیده است.

وی ادامه داد: ۳۷ میلیون نفر از جمعیت شهری از خدمات مدرن جمع‌آوری و تصفیه‌ی فاضلاب بهرمند شدند و سطح پوشش و شاخص بهره‌مندی جمعیت شهری کشور، به ۵۴.۳۹ درصد رسیده است.

امینی با اشاره به اینکه در سال ۱۴۰۳ مقرر است تعداد ۹ پروژه آبرسانی شهری به ظرفیت ۲.۵ مترمکعب بر ثانیه برای جمعیت ۱.۱ میلیون نفر با برآورد اعتبار ۹،۸۰۰ میلیارد تومان اجرا شود افزود: تعداد ۴۸ پروژه فاضلاب شهری نیز به ظرفیت ۸۲۹ هزار مترمکعب در شبانه روز برای جمعیت ۵.۲ میلیون نفر با برآورد اعتباری مورد نیاز ۴۰ هزار میلیارد تومان اجرا خواهد شد.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با اشاره به اینکه بر اساس آخرین گزارش بارش‌های محقق شده از ابتدای پاییز سال ۱۴۰۲ نزدیک به ۳۱۹ شهر دارای تنش و بحران آبی هستند، گفت:۱۱۳۰ پروژه برای شهر‌های دارای تنش کشور تعریف و به سازمان برنامه و بودجه ارائه شده که از این تعداد ۶۳۰ پروژه مورد تأیید قرار گرفته که برای رفع مشکل این تعداد پروژه اقدامات لازم انجام شده است.

منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی