تیتر امروز

تغییر احکام‌ اجتماعی از منظر دین عقلایی؛ پروژه اتمام یافته یا شروع یک پروسه اصلاحی مادام العمر؟
اولین برنامه دیدار اندیشه با حضرت آیت الله ایازی

تغییر احکام‌ اجتماعی از منظر دین عقلایی؛ پروژه اتمام یافته یا شروع یک پروسه اصلاحی مادام العمر؟

در اولین برنامه «دیدار اندیشه»، حسین جعفری به شهر قم رفته و گفتگویی جالب و شنیدنی با آیت الله ایازی از مدرسین و محققین و اندیشه ورزان حوزه علمیه در قم داشته، که در ادامه می‌خوانید.
یکشنبه طوفانی در آئینه رسانه‌ها
مطبوعات جهان درباره سقوط بالگرد حامل رئیسی و همراهان چه گفتند

یکشنبه طوفانی در آئینه رسانه‌ها

سانحه سقوط منجر به درگذشت حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی و همراهان، علاوه بر انتظار حدود ده ساعته و واکنش‌های داخلی، بازخورد خبری در سطح جهان را هم به دنبال داشت
اندیشکده آمریکایی: برای پیروزی در جنگ اوکراین، باید نخست پنج مساله راهبردی را حل و فصل کرد (قسمت پایانی)
از چشم جهان (۱۵۱)

اندیشکده آمریکایی: برای پیروزی در جنگ اوکراین، باید نخست پنج مساله راهبردی را حل و فصل کرد (قسمت پایانی)

در قسمت اول مقاله «اندیشکده آمریکایی: برای شکست روسیه در جنگ اوکراین، باید نخست پنج مساله راهبردی را حل و فصل کرد» به دو مساله اشاره شد و در این مطلب، سه مساله راهبردی دیگر و پایانی را می‌خوانید.
میرتاج‌الدینی مطرح کرد

مشکلات اقتصادی باعث کاهش قدرت خرید مردم می‌شود

محمدرضا میرتاج‌الدینی، نماینده مجلس با اشاره به اینکه دولت باید با انجام کار کارشناسی، برنامه‌هایش را برای مشارکت مردم در تولید و برداشته شدن موانع اعلام و عملیاتی کند، می‌گوید که مشکلات اقتصادی باعث افزایش تورم و کاهش قدرت خرید مردم می‌شود.

کد خبر: ۱۶۳۰۱۲
۱۰:۰۷ - ۰۴ فروردين ۱۴۰۳

مشکلات اقتصادی باعث کاهش قدرت خرید مردم می‌شود

دیدارنیوز: عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که «جهش تولید با فعالیت بخش خصوصی محقق می‌شود» گفت که باید موانع مردمی شدن اقتصاد برداشته شود.

محمدرضا میرتاج‌الدینی در گفتگو با ایسنا با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری با عنوان «جهش تولید با مشارکت مردم» گفت: رهبر انقلاب در چندین سال گذشته شعار سال را مرتبط با موضوعات اقتصادی تعیین کردند چراکه مشکل اصلی اقتصاد کشور، اقتصاد است.

وی با بیان این‌که «مشکلات اقتصادی باعث افزایش تورم و کاهش قدرت خرید مردم می‌شود»، افزود: مشکلاتی برای اشتغال جوانان، تامین مسکن و در نهایت ازدواج آن‌ها وجود دارد که برای رفع آن و همچنین برقراری عدالت اقتصادی راهی جز قوی شدن اقتصاد وجود ندارد تا مردم ثمرات آن را در زندگی شان لمس کنند.

این نماینده مجلس بیان کرد: مشکلات بر سرراه فعالیت بخش خصوصی زیاد است و آن‌ها گلایه‌های فراوانی دارند و انگار گوش شنوایی هم نیست؛ اکنون با توجه به تاکید مقام معظم رهبری بر لزوم رشد تولید، انتظار می‌رود از ظرفیت‌های بخش خصوصی استفاده شده و موانع کار آن‌ها برداشته شود.

میرتاج‌الدینی با تاکید بر این‌که «جهش تولید با فعالیت بخش خصوصی و مشارکت مردم حاصل می‌شود»، گفت: باید اقتصاد را دست مردم دهیم که لازمه آن رفع موانع مردمی شدن اقتصاد است؛ زمانی که اقتصاد مردمی شد مشکلات نیز برطرف شده و اقتصاد دیگر ضعیف نمی‌شود.

وی در پایان بیان کرد: دولت باید با انجام کار کارشناسی، برنامه‌هایش را برای مشارکت مردم در تولید و برداشته شدن موانع اعلام و عملیاتی کند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی