تیتر امروز

علی شمس اردکانی؛ اولین سفیر امام و مامور مذاکره با «رمزی کلارک»
قسمت دوم از مجموعه گفت‌وگو‌های تاریخ شفاهی دیدارنیوز

علی شمس اردکانی؛ اولین سفیر امام و مامور مذاکره با «رمزی کلارک»

در دومین قسمت از مجموعه گفت‌وگو‌های تاریخ شفاهی دیدارنیوز با شخصیت‌های تاریخی، علی شمس اردکانی ادامه ماجرای ارتباط خود با امام و رفت آمد چندباره از کویت به نوفل‌لوشاتو و بالعکس را تشریح کرد.
پیکر شهید رئیسی در حرم امام رضا آرام گرفت/ مزار رئیس‌جمهور +ویدیو
مراسم خاکسپاری رئیس‌جمهور و همراهان

پیکر شهید رئیسی در حرم امام رضا آرام گرفت/ مزار رئیس‌جمهور +ویدیو

پس از سانحه تلخ و شوکه‌کننده سقوط بالگرد ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور و حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران که امام جمعه تبریز و استاندار آذربایجان شرقی و همراهان در آن حضور داشتند، پیکر...
زنان گریان مراسم تشییع پیکر رییس جمهور
حاشیه‌های مراسم بدرقه پیکر مرحوم ابراهیم رئیسی؛ خیابان‌های فرعی منتهی به دانشگاه تهران

زنان گریان مراسم تشییع پیکر رییس جمهور

گزارش میدانی و حاشیه نویسی متفاوت خبرنگار دیدارنیوز از مراسم تشییع پیکر حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی و دیگر جانباختگان سانحه بالگرد، را بخوانید.
فیروز نادری، فعال بازار خودرو مطرح کرد

مردم در گرانی بیشتر تمایل به خرید دارند!

فیروز نادری، فعال بازار خودرو اظهار داشت: مردم ما برعکس عمل می‌کنند و وقتی خودرو گران می‌شود نسبت به زمان ارزانی بیشتر خودرو می‌خرند.

کد خبر: ۱۶۲۷۰۴
۱۱:۳۱ - ۲۶ اسفند ۱۴۰۲

مردم در گرانی بیشتر تمایل به خرید دارند!

دیدارنیوز: یک فعال بازار خودرو با بیان این که بازار خودرو با وجود گرانی بی‌سابقه در شب عید پررونق بوده، گفت: مردم ما برعکس عمل می‌کنند و وقتی خودرو گران می‌شود نسبت به زمان ارزانی بیشتر خودرو می‌خرند. امسال از ابتدای سال تا مهرماه بازار آرام بود و بهترین قیمت‌ها بود، اما هیچ‌کسی خرید نمی‌کرد.

فیروز نادری، فعال بازار خودرو درخصوص وضعیت بازار خودرو در روز‌های پایانی اسفندماه گفت: بازار خودرو با افزایش قیمت و التتهاب زیاد همراه بود، گرانی‌ها مشخص است و مصرف‌کنندگان این وضعیت را لمس می‌کنند، خودروسازان هم به فکر و چاره نیستند.

نادری افزود: خرید و فروش در بازار شب عید کاهش نداشته و اتفاقا برای فروشندگان و کسبه پررونق بود، اما افزایش قیمت خودرو امسال زیاد بوده و معاملات با قیمت بالا انجام شده است. هیچ وقت بازار خودرو چنین افزایش قیمتی را به خود ندیده بود، قیمت خودروی پارس به ۶۵۰ میلیون تومان رسیده است.

وی ادامه داد: مردم ما برعکس عمل می‌کنند و وقتی خودرو گران می‌شود نسبت به زمان ارزانی بیشتر خودرو می‌خرند. امسال از ابتدای سال تا مهرماه بازار آرام بود و بهترین قیمت‌ها بود، اما هیچ‌کسی خرید نمی‌کرد.

این کارشناس بازار خودرو گفت: بازار خودرو در کشور ما نابه‌سامان است، یا با تورم و افزایش قیمت مواجه می‌شویم و یا کارخانه‌ها سعی می‌کنند با عدم تحویل خودرو خلاء ایجاد کنند، برای مثال تحویل خودروی پرشیا به بهانه بحث استاندارد به مدت دو ماه متوقف شد و از آنجایی که این خودرو خواهان زیاد دارد با افزایش قیمت مواجه شد و سایر ماشین‌ها هم به تبع آن گران شدند.

به گفته نادری، افزایش قیمت دلار نیز عامل دیگر رشد قیمت خودرو در سال جاری بود.

وی اظهار کرد: واردات خودرو‌های کارکرده به دلیل قیمت پایین‌تر بر بازار خودرو تاثیر زیادی می‌گذارد و به نفع مردم است.

این فعال بازار خودرو با بیان این که حداقل خودرو‌هایی که در مناطق آزاد است وارد سرزمین اصلی شود، گفت: سه ماه است که صحبت از واردات خودرو از این مناطق مطرح شده، اما فقط حرف بوده و در عمل اتفاقی رخ نداده است.

نادری تصریح کرد: واردات خودرو‌های کارکرده و مناطق آزاد به نفع خودروساز و دولت نیست، به همین دلیل اجرایی نمی‌شود، درآمدی که دولت از صنعت و بازار خودرو دارد خیلی زیاد است و هم از شرکت‌ها و هم از وضعیت بازار سود می‌برد.

این کارشناس بازار خودرو گفت: واردات ماشین صفر مستقیم توسط مردم انجام نمی‌شود و خودرویی که یک میلیارد و نهایتا ۲ میلیارد خریداری شده، ۴ میلیارد به دست مصرف کننده می‌رسد؛ بنابراین اگر مردم خودشان ماشین وارد کنند خیلی بهتر است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی