تیتر امروز

تغییر احکام‌ اجتماعی از منظر دین عقلایی؛ پروژه اتمام یافته یا شروع یک پروسه اصلاحی مادام العمر؟
اولین برنامه دیدار اندیشه با حضرت آیت الله ایازی

تغییر احکام‌ اجتماعی از منظر دین عقلایی؛ پروژه اتمام یافته یا شروع یک پروسه اصلاحی مادام العمر؟

در اولین برنامه «دیدار اندیشه»، حسین جعفری به شهر قم رفته و گفتگویی جالب و شنیدنی با آیت الله ایازی از مدرسین و محققین و اندیشه ورزان حوزه علمیه در قم داشته، که در ادامه می‌خوانید.
یکشنبه طوفانی در آئینه رسانه‌ها
مطبوعات جهان درباره سقوط بالگرد حامل رئیسی و همراهان چه گفتند

یکشنبه طوفانی در آئینه رسانه‌ها

سانحه سقوط منجر به درگذشت حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی و همراهان، علاوه بر انتظار حدود ده ساعته و واکنش‌های داخلی، بازخورد خبری در سطح جهان را هم به دنبال داشت
اندیشکده آمریکایی: برای پیروزی در جنگ اوکراین، باید نخست پنج مساله راهبردی را حل و فصل کرد (قسمت پایانی)
از چشم جهان (۱۵۱)

اندیشکده آمریکایی: برای پیروزی در جنگ اوکراین، باید نخست پنج مساله راهبردی را حل و فصل کرد (قسمت پایانی)

در قسمت اول مقاله «اندیشکده آمریکایی: برای شکست روسیه در جنگ اوکراین، باید نخست پنج مساله راهبردی را حل و فصل کرد» به دو مساله اشاره شد و در این مطلب، سه مساله راهبردی دیگر و پایانی را می‌خوانید.
نرخ ارز در ایران

کاهش قیمت دلار با هدف دستاوردسازی!

برخی کارشناسان اقتصادی معتقدند روند افزایشی هفته‌های اخیر از الگوی افزایشی قیمت در سال‌های گذشته پیروی می‌کند و سیاست‌گذار بعد از نوسان‌گیری دلار را کاهشی کرده تا بعدا از آن به‌عنوان دستاوردی در مدیریت ارزی کشور یاد کند.

کد خبر: ۱۶۲۵۳۸
۱۷:۲۷ - ۲۱ اسفند ۱۴۰۲

کاهش قیمت دلار با هدف دستاوردسازی

دیدارنیوز: قیمت دلار روز دوشنبه با کاهشی محدود، در سقف کریدور پنجم نوسان داشت. این اسکناس با تلاش سیاست‌گذار در کف حمایتی در حال معامله است. کارشناسان اقتصادی معتقدند تغییر کریدور دلار در دو روز گذشته به جهت آمارسازی و دستاوردسازی دولت رخ داده است.

قیمت دلار روز دوشنبه با کاهش ارزش بازگشایی شد و در ادامه معاملات، رشد پلکانی ۳۰۰ تومانی داشت. این اسکناس در سومین روز معاملاتی هفته در نیمه کانال نهم کریدور ۵۰ هزار تومانی بسته شد.

معامله‌گران بازار ارز در هفته گذشته و زمانی که دلار در سقف قیمت معامله می‌شد، برگشت دلار به کریدور پایین‌تر را پیش‌بینی کرده بودند. آن‌ها معتقدند بازارساز از بازار پرتقاضای ارز نوسان‌گیری کرده است.

کاهش قیمت دلار با هدف دستاوردسازی رخ داده است

برخی کارشناسان اقتصادی معتقدند از ابتدای سال، تلاش‌ها و سیگنال‌های سیاست‌گذار به قیمت دلار روند کاهشی داد، اما صعود این اسکناس اجتناب‌ناپذیر بود؛ زیرا صنایع بالادستی کشور با دلار‌هایی با قیمت بالاتر معامله می‌شوند.

آن‌ها با استناد به اینکه در ماه‌های پایانی سال هزینه‌های دولت به واسطه پرداخت حقوق و عیدی و تسویه حساب‌های ریالی در روند صعودی قرار دارد، می‌گویند روند افزایشی هفته‌های اخیر از الگوی افزایشی قیمت در سال‌های گذشته پیروی می‌کند و سیاست‌گذار بعد از نوسان‌گیری دلار را کاهشی کرده تا بعدا از آن به‌عنوان دستاوردی در مدیریت ارزی کشور یاد کند.

بازار ارز با کاهش قیمت دلار همراه شد​

روز دوشنبه ۲۱ اسفند، قیمت ارز‌های مهم در بازار با روند کاهشی بازگشایی شد، اما در ادامه، رشد پلکانی داشت. قیمت درهم که در لحظه بازگشایی بازار ارز در کف کانال ۱۶ هزار تومانی نوسان داشت در سومین روز هفته با قیمت ۱۶ هزار و ۱۶۰ تومان بسته شد.

علاوه بر آن، قیمت تتر روی رقم ۵۹ هزار و ۷۰۰ تومانی قرار گرفت و تغییر قیمتی نسبت به روز یکشنبه نداشت. پوند انگلیس با رقم ۷۶ هزار و ۸۷۰ تومان معامله شد. یورو هم به قیمت ۶۵ هزار و ۴۷۰ تومان رسید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی