تیتر امروز

فوری؛ سانحه برای بالگرد حامل رئیس‌جمهور/ حادثه در منطقه جنگلی دیزمار بود/ اعزام ۸ آمبولانس
این گزارش بروزرسانی می‌شود

فوری؛ سانحه برای بالگرد حامل رئیس‌جمهور/ حادثه در منطقه جنگلی دیزمار بود/ اعزام ۸ آمبولانس

برخی خبرها حاکی از آن است که بالگرد حامل ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور در آذربایجان شرقی دچار سانحه شده است. با این حال برخی همراهان رئیس جمهور در این بالگرد توانسته‌اند تماسی با مرکز برقرار کنند...
«جوانی جمعیت ایران» از رویا تا واقعیت
«دیدارنیوز» در گفت‌وگو با آسیب‌شناس اجتماعی بررسی می‌کند:

«جوانی جمعیت ایران» از رویا تا واقعیت

عضو هیات علمی دانشگاه علامه‌طباطبایی معتقد است تا زمانی که چالش‌های درمانی، آموزشی و رفاهی را حل نکنند نمی‌توان انتظار افزایش جمعیت داشت.
سیل غارتگر اومد، از تو رودخانه گذشت ...
دیدار آنچه در مشهد اتفاق افتاد را بررسی می‌کند

سیل غارتگر اومد، از تو رودخانه گذشت ...

چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت، مشهد، ساعت حدود دو بعدازظهر؛ باران شروع می‌شود، سیل می‌آید، ۹ نفر جان خود را از دست می‌دهند، اما مدیران شهری می‌گویند: آبگرفتگی بود نه سیل!.
بازداشت شدگان تا آخر تعطیلات نوروز آزاد نمی‌شوند

تمهیدات پلیس برای چهارشنبه‌سوری

سردار احمدرضا رادان، فرمانده فراجا دباره جشن چهارشنبه‌سوری گفت: افرادی که در این شب اقدام به ایجاد مزاحمت برای دیگران کنند، بازداشت شده و تا پایان تعطیلات نوروزی آزاد نخواهند شد. از نظر ما چهارشنبه آخر سال یک موضوع اجتماعی است و اصلا انتظامی نیست، لذا در مرحله اول باید دستگاه‌های فرهنگی و اجتماعی به این موضوع توجه کنند. به هرحال هر موضوع اجتماعی یک باید‌ها و نباید‌هایی دارد که باید رعایت شود.

کد خبر: ۱۶۲۵۳۶
۱۷:۲۳ - ۲۱ اسفند ۱۴۰۲

تمهیدات پلیس برای چهارشنبه‌سوری

دیدارنیوز: فرمانده فراجا با اشاره به آمادگی پلیس برای چهارشنبه‌سوری اعلام کرد افرادی که در این شب اقدام به ایجاد مزاحمت برای دیگران کنند، بازداشت شده و تا پایان تعطیلات نوروزی آزاد نخواهند شد.

سردار احمدرضا رادان در حاشیه رونمایی از طرح پابند الکترونیک که پیش از ظهر امروز در مقر پلیس آگاهی تهران بزرگ برگزار شد، درباره تهمیدات پلیس برای چهارشنبه‌سوری گفت: از نظر ما چهارشنبه آخر سال یک موضوع اجتماعی است و اصلا انتظامی نیست، لذا در مرحله اول باید دستگاه‌های فرهنگی و اجتماعی به این موضوع توجه کنند. به هرحال هر موضوع اجتماعی یک باید‌ها و نباید‌هایی دارد که باید رعایت شود.

وی با بیان اینکه در شب چهارشنبه‌سوری بزرگتر‌ها و اعضای خانواده باید در کنار کوچکتر‌ها و فرزندان خود باشند، گفت: چهارشنبه‌سوری باید در کوچه‌ها برگزار شود نه معابر اصلی که برای رفت و آمد مشکلی ایجاد نشود. خط قرمز پلیس، ایجاد مزاحمت و بسته شدن خیابان‌ها است و با این موارد برخورد خواهیم کرد. افرادی که برای دیگران در مراسم چهارشنبه سوری ایجاد مزاحمت کنند، بازداشت شده و تا پایان تعطیلات در بازداشت خواهند بود. همچنین اگر خودروی این افراد نیز توقیف شود، خودروی آن‌ها نیز توقیف خواهد شد.

رادان همچنین جزئیاتی بیشتر از نحوه استفاده از پابند‌های الکترونیک را تشریح کرد و گفت: این پابند‌ها تولید داخل هستند و فردی که از آن استفاده کرده باید تا دو سال از این پابند‌ها استفاده کند. همچنین این پابند‌ها قرار است برای افراد دارای فقره محکومیت به دلیل سرقت به بالا مورد استفاده قرار بگیرد. با این پابند‌ها می‌توان در لحظه می‌توان مسیر و گراف حرکتی افراد را رصد کرد.

فرمانده فراجا درباره امکان باز کردن این پابند‌ها نیز گفت: اگر فردی بخواهد این پابند‌ها را جدا کند در مرکز امکان رصد آن وجود دارد و با قوه قضاییه هماهنگ شده است. در صورت جدا کردن این پابند‌ها افراد مجازات خواهند شد.

وی با بیان اینکه این پابند‌ها کاملا ضدآب هستند، گفت: برنامه‌ریزی کردیم که تا اردیبهشت ماه ۵ هزار سارق با این پابند‌های الکترونیک کنترل شوند. افرادی که زندان هستند هم شامل این طرح می‌شوند و با هماهنگی قوه قضاییه بنا شده تا قبل از رهایی زندان افراد که در این‌گروه هدف قرار می‌گیرند مجهز به پابند الکترونیک شوند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی